som
som - avatar

Masky v Illustratoru

Ahoj, řeším následující:
V Adobe Illustratoru (předpokládám že je k tomu nejvhodnější) chi vytvořit následující - na bílém podkladu je hexová mřížka např. 6x6 hexů. Jednotlivé hexy jsou ohraničeny černou linkou, ale výplň je barevná. (až po sem žádný problém). V mřížce by měly být prvky, které leží na více hexech, ale potřebuju, aby hranice hexu šla i přes tyto prvky.

Moje představa byla, že udělám barevný podklad přes celý list, přes to další vrstvu v bílé barvě, skrz kterou půjdou " otvory" (de facto hexová mřížka) na barevnou vrstvu. Další prvky pak budu vkládat mezi barvnou a bílou vrstvu a bude...
Teoreticky no problem, ale nejschem schopný to realizovat.

Je možné to vůbec takto udělat? Příp poradil by někdo jak na to? Stačí i link na tutorial, já sám sem nic nenašel ...
25.4.2012 08:55:11

som
Jestli jsem to dobře pochopil, tak chceš udělat průřez nějakou vrstvou ve tvaru hexů? Neboli udělat ořezovou masku, která bude mít transparentní díry?

Nakresli si ty hexy a slouči je (teď si nejdem zcela jist barvou jestli mají být černý nebo bílý, každopádně se to pak dá invertovat. Umísti je nad vrstvu (objekt), kterou chceš proříznout. Obé vyber a v panelu... heh Opacity? Transparent? ... klikni na rozbalovátko a dej Make opacity mask - z hexů by se měla vytvořit ořezová maska pro vrstvu/objekt pod ní.

Kdyžtak mi to pošli na morthedesign@gmail.com, kdyby ses s tím trápil.

EDIT: vysvětlení v tutoriálu třeba tady http://www.bittbox.com/illustrator/opacity-mask-basics-illustrator
... v podstatě stačí do googlu zadat "illustrator opacity mask tutorial"

25.4.2012 09:32:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Gunkimono
Gunkimono
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas