Knížata z Katanu

Ahoj. Albi před několika dny začlo vydávat Knížata z Katanu. Máte nějakou zkušenost, jak se Vám hra líbí?
22.7.2012 13:48:26

stana
Ahoj, tohle příště napiš rovnou ke hře.

http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/rivals-for-catan-the-1548/

Mám zkušenosti s ENG verzí i s prvním multirozšířením. Cituji můj komentář na albi e-shopu: "Tahle verze k 15. výročí Catanu je vymazelná varianta původní hry a všech jejích rozšíření do neskutečně hratelné podoby. Grafika je navíc dechberoucí a když ty obrázky popisuju, tak u toho šišlám jak na malé dítě/štěně. Mám radost, že zlato už je docela plnohodnotná surovina, kterou často potřebujete. Přesto se trochu obávám, že vybrat to nejlepší do jednoho celku znamená snížit replayabilitu a variabilitu, která byla skvělá díky různým kombinacím těch 7 rozšíření. A navíc oproti původní verzi je hra trochu jednodušší. Obávám se však jediného a to, že ALBI počeští pouze základní sadu a na rozšíření (která už v anglické lokalizaci dávno vyšla) se opět nedostane. Toho se obávám proto. že v původní verzi karetních Osadníků nebylo počeštěno ani jedno ze 7 rozšíření."

EDIT: Koukám, že jsem si to po sobě moc nepřečetl a jenom se všeho obávám. Znovuhratelnost základní sady bez rozšíření není závratně vysoká, protože máte možnost hrát všechny tematické balíčky najednou. To se časem ukáže jako nejatraktivnější varianta, ale každá hra je pak skoro stejná. Pokud ale rozšíření vyjde, tak přidá další tři tematické balíčky a ty už hrát všechny dohromady nelze. Vznikne tak několik možných kombinací a znovuhratelnost rapidně vzroste. Vyzkoušeno.

22.7.2012 14:19:18 | Upraveno autorem (porovnej)

tak teraz neviem
Chcel som si Kniezata dnes kupit ale ked tu pises ze kazda hra je pak skoro stejna.Nehral to niekto?

23.7.2012 09:15:02

ad Havelock
Až tak nemůžu s Havelockem souhlasit. Oproti původní hře (Catan pro dva - základní hra), která u nás tehdy vyšla, je nová upravená hra mnohem lepší jak graficky, tak hlavně herně. Replayabilita a variabilita je mnohem větší, než u původní hry (bez rozšíření, která jak píše Havelock u nás v češtině nikdy nevyšla). Že byla některá rozšíření implementována v tomto novém vydání do základní hry (možnost hrát zvlášť, nebo všechna dohromady) hodnotím na rozdíl od Havelocka velice kladně. Nejde totiž o to, že by hráči sklouzli vždy k hraní všech rozšíření dohromady. Tahle rozšířením totiž také prodlužují hru, takže kdo chce rychle zahrát, použije základ, kdo má víc času a chce větší variabilitu zahraje s rozšířením obsaženým už v základu.

Jinak z mých zkušeností z obou vydání téhle hry můžu opravdu říct, že tahle nová úprava je mnohem lepší a netrpí neduhem nekonečné (dlouhé hry) už v základu, kterým trpěla hra původního vydání. Zdá se mi, že mnohem lépe a pružněji odsýpá.

23.7.2012 09:33:19

kren
Uznávám můj subjektivní pohled, protože já jsem měl tu původní verzi se všemi rozšířeními hodně rád a její herní doba mi nevadila. Tahle hra je pro mě naopak skoro až moc rychlá. Každá budova, která dává body stojí často jen 4 suroviny a to už je pak vážně fofr. Určitě hru můžu doporučit a nerad bych, aby mě čtenáři špatně pochopili. Mně osobně přišla varianta hrát všechna tři rozšíření najednou docela dobrá, i když právě abychom tu replayabilitu zachovali, tak jsme hráli nakonec vždy jen 2. A jak jsem uvedl, a zatím si stojím skálopevně, pokud vyjde i rozšíření (což by neměl být pro Albi problém, protože je to méně karet, cena je tomu úměrná, ale hru to nesmírně obohatí, a proto si to koupí velké procento zájemců - aspoň si to myslím), tak je z toho opravdu neohratelná hra. A to jsou další balíčky na cestě.

23.7.2012 14:24:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Bitoku - rozšíření Festival
Bitoku - rozšíření Festival
Akt. cena: 180 Kč
Končí za: 21 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas