IT

...vůbec to sem nepatří, ale právě mi klekl hdd 1tb dat v pr...Asi jdu skočit...na panáka...nebo rovnou na celou flašku
22.10.2012 20:59:02

krene
prosím tě, neříkej diskutujícím, že plácají apod., myslím, že by se ti to také nelíbilo, kdyby někdo takto vyvracel tvé názory, notabene, když mišo reaguje naprosto adekvátně!

ad flashky - jednu mám cca 7 let a jednu 4 roky a zatím žádný problém...za celý život, co tyto media používám mi vlastně odešla jen jedna SD karta po cca 4 letech a jeden hdd po necelých dvou letech, takže taky to bude tak trochu kus od kusu.

23.10.2012 00:31:05 | Upraveno autorem (porovnej)

ta "jemná"
ad flashky - jde o četnost zápisu na jedno místo, málokdo zapisuje na flashky tak často jak na disky, takže z toho plyne taková subjektivně vyšší spolehlivost. Kdybys je používala denně na zálohy, tak jde životnost taky rapidně dolů.
Ale možná bychom se mohli vrátit od toho co bys měl(a) udělat příště lépe (byť je to jistě podnětné ;-) k tomu co se případně ještě dá udělat se stávajícím diskem. Jak se projevil problém - v disku cvaká, drnčí nebo něco podobného? Nebo se jenom nehlásí v systému? Co je to vlastně za disk?

23.10.2012 01:27:31

HDD
koukam, ze nejsem jediny smolar v tomhletom. Ja o disk prisel nekdy v cervnu, zavcasu jse mstihl ale zalohovat, protoze jsem si vsimnul, ze v jedne slozce, kde jsem mel predchozi den soubory tam najednou nebyly. Sotva jsem vsechno prehral jinam, sel disk do kytek. Bohuzel taky 1TB, disk kupovany pred dvemi lety. Mam pak jeste 150 GB disk, na kterem jsem mel jen system a ten uz frci 4 roky bez chyby. Jinak na disky jsem smolar od te doby co mam comp. Obvykle po dvou letech disk zacne cvakat, jako byse vypinal a zapinal, pak prijde klasicky problem, disk po spusteni nenajede na poprve amusi se zkouset nekolikrat nez naskoci a cca po dvou dalsich dvou mesicich je KO. Fakt co 2 roky novy disk. Uvazuji, jestli se vyplati kupovat vubec 1TB, protoze jsme jej nestihnul ani zaplnit a odesel.

Zalohovani resim polopatickym zpusobem jak psal MISO. Jednak kdyz si vzpomenu, tak to nejdulezitejsi is prehazim jeste na notas a jednou za cas palnu na divka zalohu, kterou si sice poznacim na DVD fixem, kdy jsem ji udelal, ale z pravidla co nehledam, tak pak ani nevim, ze na tech DVD mam a v jake verzi, jestli jsem od te doby neco menil nebo ne, to se pak zjistuje tezko.

a vzhledem k tomu,ze doma jsou me nejdulezitejsi soubory fotky a pak savy ke hram, tak se do nejakych sofistikovanych metod zalohovani postet nehodlam.

spise me stve, ze ty disky jsou takove pofiderne, koupim sice novy, ale abych byl porad na trni, zda se nerozhodne odejit se vsim, co na nem uz mam.

Jo, a spoustu veci ukladam i na flashky, ktere mam jakoby zalohovaci, ale nevim na kolik je tohle vhodne zalohovaci medium, jakou to ma zivotnost nebo nachylnost k umrti.

A tou zivotnosti napalenych CD a DVD jste mi prave pripomeli, ze bych mel obnovit zalohy fotek, ktere se miu na nekterych DVD povaluji uz 5 let.

23.10.2012 06:59:21

ta "jemná"
Nejdriv bych upravil spodni citaci deleni lidi. Spravne je to takto:
VÍTE KDO ZALOHUJE? TEN KDO UZ O NEJAKA DATA PRISEL!

Ale jinak to co tu hlavne nezaznelo - zaklad je vyber HDD znacky i typu!!! Promin Verbatim je v oboru HDD firma, ktera se nechyta v hlavnim proudu, tak se snazi alespon "pricmrdovat" na externich ruznymi vyficurkami. Velice osvedcena finta byla - pokud nejaka firma mela problemy s chybovou serii HDD (Jednou to byl WD, jindy IBM, kteri ted uz nedelaji ap.) tak klidne napr. 2 mesice pote muzes jit do tohoto typu. Protoze v ramci kontroly a vseho byvaji nasledne nejspolehlivejsi.
Ale zduraznuji, ze zaklad je znacka a typ. Stavim pocitace uz 20let (tenkrat jeste Amigy) a za celou dobu mi odesel HDD 2x - jednou zachraneno podruhe odepsano. Ale vsechno to byly drevni doby PC. Priznavam, stejne mne to nedonutilo zalohovat.
Ted napr. mam doma 4roky bezici NAS az na vyjimky (dovolena ap) bezici 24/7/365 a v nem 4x 1,5TB HDD. Vsechno je to Seaget ECO 5400ot. A jedou. Pravda prave ted premyslim o vymene za 2,5-3TB.
Mel tady nekdo pravdu, ze RAID alespon 1 by byl vyborny (lepe 4).
POkud ale nemusis honit vykon, klidne jdi do 5400ot a pripadne typ dedikovany pro servery.

26.10.2012 21:30:49

Já bych měl jiný přiběh...
aneb zas**ný Microsoft.

Chtěl jsem provést ten jejich slavný upgrade za 780 Kč (z XP na osmičky). Nejprve jsem si na nečisto vyzkoušel upgrade assistenta abych se přesvědčil, že mi na PC osmičky pojedou. Když jsem se dostal do fáze placení kartou (asi v 1 hodinu ráno), řekl jsem si OK, vyspím se na to a ráno provedu formátování, čistou instalaci XP a na to upgrade osmiček, ať to mám pěkně čisté.

Po reinstalaci XP, jsem si znovu stáhl upgrade assistenta, přes který se upgrade stahuje, spustím ho a vyhodí mi to chybovou hlášku že se nezdařila inicializace složky Po spuštění. Říkám si WTF, co má složka "Po spuštění" společného s upgradem a vůbec proč to po nové instalaci hází takovou ( pro mě nelogickou chybu) chybu, když to před tím jelo. Po celodenním aktualizování a googlení jsem na řešení nepřišel. Celý den zbytečně v pr**li a windows 8 nikde.

A to nemluvím o tom, že přesto že mám 64bit procesor, tak mi vyhazovala 64bit instalace microsoft office 2010 chybu, že to nepodporuje můj procesor.

Takže fuc**ng microsoft, gates a ballmer. Při nejbližší možné příležitosti raději uvalím 30 nebo 40 papírků za desktopový iMac s iOS X a bude klid.

27.10.2012 01:27:37

Block
...já nevím, mám jeden hdd Verbatim, který je dost používaný, je 3 roky starý a šlape jak hodinky, Verbatim používá i dost mých známých a nikdo si nestěžuje, takže bych to viděla, že to je zase kus od kusu, jako nakonec všechno...Každopádně za ten typ na Seaget dík!

27.10.2012 09:19:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
Omlouvám se, ale tady bych to viděl spíš na chybu mezi klávesnicí a židlí. Jen tak od pasu (aniž bych win 8 instaloval) - měl jsi v XP všechny aktualizace, včetně service packů? Co firewall, antivir apod - byli nenainstalované?
Většinou se takhle divě chovají MS programy, pokud jim něco chybí - programátoři v MS prostě neumí napsat korektní chybovou hlášku...

27.10.2012 11:35:11

aradraug
jak jsem psal, windows xp byly aktualizované (samozřejmě i SP3). Firewal vypnutý, antivir nenainstalovaný.

Takže jsem si jist, že byla chyba mezi klávesnicí a židlí, ale já přece nemusím být IT programátor abych si mohl upgradovat systém (teda u microsoftu asi musím být, u applu stačí zdravý rozum)

A navíc, před tím, jak mi ten upgrade assistent fungoval (před reinstalací), tak byl zapnutý firewall i antivir, takže tak...

EDIT: Teď jsem se na zive.cz dočetl, že ten upgrade assistant nabízí i čistou instalaci, takže jsem asi nemusel reinstalovat XP, ale nic to nemění na tom, že to hází naprosto nelogickou chybu z kdovíjakého důvodu. Jako uživatel a ne IT expert to prostě nechápu a podle mě není chyba na mojí straně ale na straně microsoft.

27.10.2012 11:43:49 | Upraveno autorem (porovnej)

ta "jemná"
Jeste jsme si porad neujasnili zda jde o interni nebo externi HDD a 2,5" nebo 3,5". Protoze jak jsem psal tak verbatim se prevazne interesuje v externich HDD. Popr. napis co je to za HDD (systemovyHDD, datovy HDD, externi ap pokud je to vubec do PC a nebo do NB, na jakem systemu to pobezi a jak velky by se hodil, proste co nejvic informaci) a zkusim Ti nejaky konkr. tip doporucit

27.10.2012 16:00:54

hdd
jsou na to firmy, rozeberou to až na ty plotny co jsou uvnitř a data většinou zachrání, něco to stojí ale funguje to, jinak teď jsou různý skydrive služby, domácí nas zařízení za pár švestek anebo rovnou kup počítač notebook externí disk co umí minimálně zrcadlení ....

30.10.2012 17:02:46

výdrž dvd
měl jsem klienta s digitalizací starejch dokumentů a knih, používali něco jako tohle:

http://www.alza.cz/media-cd-dvd/dvd-media/18848914.htm#f&pg=1&prod=2937&po=1

jenom to chce vyranou vypalovačku, myslím že se dělají i keramický blue ray ale je to pekelně drahý teda bylo když jsem se o to zajímal

domácích nas je hodně za celkem rozumné peníze, nebo jestli se někde zbavují páskového zálohování taky to jde ...
IT cowdů je tu dost on už ti někdo poradí

30.10.2012 17:17:11

hvar
HDD - nesmis chodit do extremu. Takova zachrana mozna samozrejme je. Ale vyplati se jen pro cenna data. Vetsinou to zacina na 2-3tis ale muze to podle casu vysplhat i na 15 a vic tisic
DVD - i tady je to o penezich. Kdyz budes kupovat media s delsi vydrzi budou drazsi. To Ti je ale porad neochrani pred mechanickym poskozenim, zapomenutim na slunicku a co ja vim co dalsiho. Proste je to nachylne na poskozeni protoze je to otevrene. A to nemluvim o rychlostech a velikostech (malostech) DVD. O BR-RAM ani nemluvim. Jak se doba meni, meni se i priority zalohovacich medii. V soucasnosti kazdy zalohuje na HDD. Protoze je to v kombinaci vydrze, kvality, rychlosti a ceny v soucasnosti proste to nejlepsi! (kazdy rozumne uvazujici-jsou samozrejme vyjimky)

1.11.2012 23:02:04

hdd
tak jo koukal jsem na to:
možnost
https://www.alza.cz/western-digital-my-book-d90292.htm
externí disk 2x 1 TB - možnost zrcadlení 1 TB na každý se zapisuje to samé když odejde 1 - pokud máš nainstalován dodávaný obslužný program řekne Ti to že jeden disk selhal nebo se chystá

https://www.alza.cz/servery/diskove-stanice/datove-uloziste/18850505.htm#f&pg=1&pn=1
tzv. NAS - jde dělat různé kombinace raidů podle toho kolik do toho chceš vložit.
buď se dodává bez Hdd nebo s.

Jenom jedna věc mně se to teda nikdy nestalo ale ... - pokud vyndáš usb a usb 2.0 zařízení ze zaplého počítače bez bezpečného odpojení či jak se to jmenuje hrozí el. výboj který zničí externí zařízení,
pokud externí zařízení dáš na esatu nebo fire wire či usb 3.0 je to i rychlé, pokud to dáš na 1000 Mbit/s je tam výhoda přístupu přes síť třeba i wifi ale wifi jsou pomalejší než kabelové připojení,
pro zálohování zadara http://www.todo-backup.com/products/home/free-backup-software.htm

11.11.2012 21:39:06

HDD
tak komu za cely zivot odesly 2 disky, tak ma neskutecne stesti. Me jich za 20 let co mam pocitace odeslo asi 7. Z toho 5x stejny problem - zacne se vypinat nebo nenaskoci. S tim vzdycky tak ctvrt roku bojuji, nez ten disk odejde uplne. 1x mi klekl najednou ze dne na den a 1x mi zacaly mizet postupne data ve vadnych blocich.

11.11.2012 22:09:12

Vybíráme z Bazaru

Pán prstenů LCG
Pán prstenů LCG
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas