Forever alone :(

Milujem "deskovky", ale nemám spoluhráčov. Dal som väčšiu sumu za hru Through the ages, keď mi dorazila, veľmi sa mi páčila, bola trochu zložitá, ale dalo sa ju pochopiť... najväčší problém však boli spoluhráči. Jediný (z mojich občasných kolegov pri stole) kto sa podujal na túto hru, bol môj brat. Hrali sme 2, čo rozhodne uškodilo dojmu a jeho to proste nechytilo. Zdalo sa mu to nudné a niektoré prvky v hre podľa neho hru zbytočne robili zložitou, tak hra nakoniec skončila na aukcii.
Nedávno mi prišiel Arkham horror, takže to môj smäd po hrách trochu ukojí ( :) ), ale chcel by som si zaobstarať minimálne 1 ďalšiu. Akú hru pre jedného by ste mi poradili? Moje obľúbené témy sú mytológia, starovek a čo sa týka stolných hier "pokukujem" aj po budovateľských, ale nemám problém si zahrať aj hocičo iné. (okrem sci-fi) :)
29.8.2012 19:40:23

pro jednoho
se mi osvědčilo Ghost stories

29.8.2012 19:54:08

Pro jednoho
Ghost Stories nejsou spatny, ale nejlepsi solo jsou Lord of the Rings LCG (ozkouseno) a pry Mage Knight (cemuz vice nez verim).

Ale v ramci tvych tematickych preferenci me vubec nic nenapada...

30.8.2012 02:54:40

Pro jednoho
Dungeon Twister 2 : Prison.
Varianta a komponenty pro hru jednoho hráče je podle mne jeden z nejvymakanějších herních systémů z her pro jednoho hráče.

30.8.2012 09:19:46

kren
sice mas pravdu, ale brat hru jenom kvuli solitaire si myslim ze za to nestoji

jinak souhlasim s polyluxem, LOTR LCG je super hra na solitaire. (akorat format LCG je trochu zdimacka penez)

pak stoji za zminku Utopia engine (video http://vimeo.com/29448392) kostkovy solitaire a zadarmo :)

z mensich her, spis filleru
Roll through the ages, Onirim

Pak existuji solitaire wargames, ale je to dosti specificky zanr tak nebudu rozvijet do detailu.

30.8.2012 10:58:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Filip
LOTR LCG taky můžu doporučit, i když mě baví víc v kooperaci než sólo.

Dál můžu doporučit jako solitér sérii D&D her( Castle Ravenloft, Wrath of Ashardalon...), to mě hodně baví, navíc má krásné komponenty.

a poslední, taková rychlovka, ale vůbec ne špatná - Ascension

30.8.2012 11:18:27 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Samozrejme, že cca raz za 2 týždne si hru zahrám aj s niekým iným (napr. dnes to bol Arkham horror v trojici), ale mne to nestačí a najradšej by som hrával každý deň. :)

30.8.2012 19:59:18

to Filip
Ak maš rád starovek, tak skús Field Commander: Alexander. Je to len pre jedného! Hra na historických základoch zachytáva Alexandrov život v čase jeho dobyvačných zámerov.

2.9.2012 14:08:55

Vybíráme z Bazaru

Euphoria cestou k lepší dystopii
Euphoria cestou k lepší dystopii
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas