gev
gev - avatar

Dovoz z US - JSD

Měl jste někdo to štěstí jako já, a musel jste v poslední době při dovozu ze Států projít plným celním řízením, mj. vyplnit i slavný Jednotný správní dokument? Máte s tím někdo zkušenosti, jak na to? Mám v tom časopisy a komponenty k deskovým hrám (mapy k ASLku)...

Mě s tím podle všecho soudruzi celníci buzerují, protože se mi najednou sešly na poště 3 balíky, přičemž nejdražší má hodnotu necelých $210 včetně poštovného. Do telefonu mi nepříjemný pán naznačoval, že budu muset dokázat, že to nemám na kšeft... Už se na ně moc těším :-(

Jakákoliv rada vítána, za případné projevy sympatií předem děkuji...
2.4.2012 10:10:15

rbx

gev
jj, prosel jsem si tim. JSD nepotrebujes, pokud to neni na firmu. Pokud ano, tak to potrebujes a vystavi ti to primo na celnici pijavice jmenem KAMA za lidovych 250 kacek.

2.4.2012 10:58:54

gev

rbx:
Díky, to bych měl zvládnout i přes bububu toho rozkošně ochotného gentlemana v telefonu... :-)

2.4.2012 11:02:20

gev

Závěr:
Rbx měl samozřejmě pravdu a já se jen nechal vyděsit pánem, co se asi rád cejtí důležitej. Všechno proběhlo normálně, usměvavé dámy a pánové mě behem 15 minut obrali o DPH, které už bylo dříve zaplacené v jiném státě (podle EU představ o dvojím zdanění), a o 3x96 Kč pro brigádníka, který došel asi 25 metrů pro balíčky do skladu... Kdyby mě tam neobrali o tolik peněz, tak mi ta celní pošta snad ani nevadí.

Pro zasvěcené - mapy jsou doma, pánové!

2.4.2012 13:43:27

rbx

gev
kde jsi zaplatil dvakrat DPH? Pokud to slo z USA, tak ty ceny, co maji na webech, jsou bez jejich dani, protoze je kazdy stat ma jiny a kazdy si to tedy dani pri zaslani do jeho konkretniho bydliste. Taky jsem se takto divil, kdyz jsem napsal kamaradovi, aby mi neco v NY koupil a on to privezl a na uctu byla zapocitana dan, ktera na webu ukazana nebyla.

2.4.2012 13:56:46

gev

rbx:
Nj, ale za second hand z eBay uz nekdo sales tax kdysi zaplatil, ne?

Ja vim, ze mam jen takovy kecy, ale stejne... :-)

2.4.2012 14:53:47 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Gev
Jj, to mas pravdu. Ale jak to rozlišit? To je vskutku překladatelsky oříšek :-)

2.4.2012 15:04:15

gev
Vyborne, uz se tesim jak maly kluk (kterym stejne jsem) :)

2.4.2012 15:14:15

Vybíráme z Bazaru

1989 : usvit svobody
1989 : usvit svobody
Akt. cena: 1125 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas