CESTOVÁNÍ

jakou nejexotičtější nebo nejzajímavější zemi jste navštívili ?? a jaké máte zážitky z cest ...

cestování miluju :)) Evropu mám projetou solidně ale po konci vysoké se chystám Americký kontinent a Austrálii a snad nakouknu i do Asie :)) a co vy ?

jinak pokud máte někdo fb tak sem udělal stránky kde dávám různe cestovatelské fotky, tak pokud se někdo z vás rád kochá tak se mrknětě :)) https://www.facebook.com/pages/Cestov%C3%A1n%C3%AD-nejhez%C4%8D%C3%AD-m%C3%ADsta-sv%C4%9Bta/237291469734534
14.12.2012 10:46:41

cestovanie
My všetci sedíme doma, aby sme mohli hrať hry:)

14.12.2012 11:15:11

miso
+1 :-D

14.12.2012 12:17:15

Design
Ja mam určitou šanci ze se v lednu podívat na par dni do Indie tak jsem zvedav j jak to dopadne. Sice pracovně ale i tqk

14.12.2012 12:17:47

:)
tam bych jel hned :))) kamkoliv se podivat je fajn :)

14.12.2012 12:25:53

Miso
jo tak u nás je to taky tak. Stejně to jinak nejde. Máme malý špunty (půl roku a 3 roky)a stěma se nikam daleko nedá. Tak si to nechávám až na důchod. Aspoň mi k něčemu bude to ponzijko...

14.12.2012 12:35:14

Cestovanie
Ja som si viac-menej robil prdel, ale sme doma viac, ako sme zvykli (malý špunt). Aj tak to nikdy až taká exotika nebola. Mám radšej "civilizovaný" svet aj keď to môže byť mimo samotnú civilizáciu. (Prosím neberte to zle, ja viem, že v Prahe/Bratislave vás skôr okradnú ako v nejakom xxxxstane alebo banánovej republike).... Inak môžem vrelo doporučiť Island aj keď by to chcelo mať príjem ako europoslanec apod.

14.12.2012 14:35:59

Pamir
Jo, tak na to se těš, až to vybereš, nebudeš vědět, kam se dřív rozletět :-D

Jinak já a cestování, abych jen neplkala - bojím se vycestovat ze země od doby, kdy nám před sedmi lety v zahraničí na dálnici nejelo auto, měli jsme dvě děti s sebou a já lezla v dešti přes protihlukovou stěnu a hledala v německy mluvící zemi pomoc v AJ. Všechny peníze zůstaly v autoservisu a deset dní jsme jedli jen rýži z Makra. To mi nevadilo, ale ty nervy, když je vás pět v autě, které stojí v dešti uprostřed pustiny na dálnici 400 km od domova, okolo projíždějí ostatní nadzvukovou rychlostí a jediný, kdo může něco dělat, jsem já, to prostě nemůžu zpracovat dodneška. :)
Chtěla bych se jednou podívat do Turecka a do Londýna, s touto exotikou si vystačím, ale bohužel nejsem ochotna nastoupit do letadla :-////

14.12.2012 14:51:10

to ikri a ad cestování
Tak to já tedy raději rozhodně letadlo, než autem do zahraničí. Letadlem jsi všude hned a nic neřešíš. Například dva roky po sobě jsem byl v Římě. Jednou autem (jedna cesta 2 dni vyčerpávající jízdy při střídání ve dvou). Následující rok letadlem za hodinu a půl jsem byl tam a za další půlhodinku rychlým příměstským vlakem v centru.

Jo a mimochodem aby se mi nestalo co tobě s tím autem, tak proto si platím raději asistenční službu u Allianz s rozsahem i do zahraničí, takže pak se komunikuje v češtině a je to bez starosti. raději si pravidelně připlatit, než jednorázově platit v zahraničí několikanásobně víc.

S tím cestováním já vám nevím. Čím jsem starší, tím jsem nějaký jednak pohodlnější a jednak nějaký zodpovědnější. Ještě před revolucí jsem se dostal do Asie 2x expedice na Ťan Šan a pak těsně po revoluci do Fanských hor. Do Fanských hor jsme letěli z Taškentu přetíženým vrtulníkem, který neměl dveře a letěli jsme přes území, kde se bojovalo a střílelo (myslím, že to byl tenkrát ten konflikt v Tadžikistánu). Všechno jsem absolovoval bez nějakého zajištění a pojištění na tehdy zfalšované pozvání. Když si na to dnes vzpomenu, tak mne celkem polévá horko a dnes už bych si to nelajznul, nehledě na to, že se tam už dneska takovým způsobem nedá dostat a stojí to zhruba dvacetinásobně víc než nás to stálo tenkrát. Tenkrát stačily k letu vrtulníkem dva kartony amerických cigaret, jedna tepláková souprava se značkou adidas a zánovní botasky ;). Dnes už je to všechno za tvrdé valuty.

Jinak co jsem se oženil už jsem nějak nikde moc nebyl. Výjimka byla asi před 5 lety na 2 týdny na Špicberky, kde jsem se koupal v moři zhruba na 78° severní šířky a vedle mne na mne z vody koukal tuleň ;). Jinak Špicberky velice doporučuju.

14.12.2012 15:18:13

Kren
Možno vtedy bolo dobrodružstvo cestovať a dnes sa cestuje za dobrodružstvom. Nemáš ten pocit?

14.12.2012 16:31:05

...
asi kosovo za války, kde jsem pracoval jako humanitární pracovník v uprchlickém táboře. sice to není nic, co bych přál někomu zažít, ale zážitky to byly opravdu silné.

Jinak z turistického hlediska mě nejvíc dojal izrael :-)

Křen: ty špicberky mě enormně zajímají, dost jsem o nich uvažoval, na želivi tě zkásnu o nějaký rady :-)

14.12.2012 17:01:16 | Upraveno autorem (porovnej)

to Ozzy
Určitě. Nad okem ti ukážu jizvu, jak mi kulovnice, co jsme měli na lední medvědy rozsekla čelo při tréningu střelby ;).

to miso:
Jo myslím, že jsi to vystihl celkem správně ;).

14.12.2012 20:20:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Cesty
My jsme byli v 2000 v Indii a Nepálu. Šli jsme trek k base campu pod Everestem. Vysápali jsme se tam na kopec, odkud je fantastickej výhled kolem a na Sagarmatu. S kamarádem jsme na vrcholovém skalisku toho kopce zpívali takovou písničku, co moje známá parta trampů při čůrací přestávce mezi hraním udává na záchodcích jako "Hajzlovou" (a to duní!!). Stáli jsme na šutru, zírali na nejvyšší vršek na zeměkouli, zpívali a lapali po dechu (v 5500 je prd co dejchat) a skupinka Korejců, co čekala pod náma, až se taky nahoře vyfotí, skoro salutovala, protože se domnívali, že pějeme státní hymnu...

22.12.2012 21:54:18

tak se taky podelim
Ja se vratil minuly tyden z mesicniho pobytu po Indii. Tahle zeme opravdu neni pro kazdeho. Ale za sebe nemohu rict, ze by se me to libilo :)
Byli jsme kamarodoj (IND) na svatbe. A pak jsme tam cestovali. Nacestovali jsme tam priblizne 7500km vlakem, autobusem, autem, "riksou", na slonu, na koni, na velbloudu atd... uzivali si luxury vlaky i klasicke autobusy znacky Prakash. Kde nebyl problem ze se v autobuse pozvracelo 6 lidi. Nevim jestli to bylo ze stravy, nebo z toho jak to ridic prasil.

A par postrehu: kazdy IND se snazi turistu oholit az na kost - tips, nevite co kolik stoji, tak vam nasoli dvojnasobne ceny. Pro priklad presun z Bombaje na plaze Goa jsme zacli na cene 1500Rs a konecna cena byla 650Rs. Po dvou hodinach hledani a smlouvani.
Pamatky: pro domestic 10Rs, pro zahranicni 250Rs - to ale usmlouvat nejde
Pulka Indie vypada jako Fredie Mercury a jsou to strasni pokrytci :) ...

Vse je bez pravidel a v naprostem chaosu. Bordel, spina, prach, vsude sama krava a toulavej pes. Kdybych tam byl jen tyden, nebo 14 dni, tak budu maximalne zklaman, ale clovek si na Indian style zvykne a pak uz mu to ani neprijde tak hrozne :)

8.1.2013 11:11:18

andik007
kamarodoj - tahle zprzněnina se používá kde? (vím jen o pardubicku)

edit: už 3 roky jí úspěšně vzdoruju a upřímě nesnáším na chrudimsku

8.1.2013 11:16:39 | Upraveno autorem (porovnej)

moje troška do mlýna
no klasika - chorvatsko, itálie (s rodičema, celkem nuda)
pak jsme ale 3x vyjeli s drahou polovičkou do španělska a to i hezky cestujem hromadnou dopravou nebo naposledy jsme měli půjčené auto a musím říct, že ať už člověk jede kamkoliv, tak je to o lidech a v mém případě, hlavně nesedět na pozadí na jednom místě, ale kdekoliv se jet podívat mezi domorodce

8.1.2013 11:21:15 | Upraveno autorem (porovnej)

to Ella
pardon preklep Kamaradoj

Severovýchodočeská podskupina
koncovka -oj 3. a 6. pádu jednotného čísla mužského rodu životného (mužoj)

8.1.2013 11:26:44

Spanelsko
Nadherna je Barcelona a skvosty, ktere po sobe zanechal Gaudi

Sagrada Familia, Casa Milà, Park Guell ...

8.1.2013 11:29:17

Barcelona
Já bych to jen doplnil o Casa Batlló (a to včetně vnitřku, i když je pekelně drahý), Sagrada jednoznačně také se vstupem a trochu varoval před fontánami, protože na Křižíkovu to nemá. :-)

9.1.2013 11:15:58

Turecko
Sice to není žádná exotika, ale Turecko je krásná země. Má úžasnou přírodu a ještě úžasnější památky. Lidé jsou příjemní a kuchyně jedna báseň!

9.1.2013 12:43:26

turecko
taky se tam jednou chystáme (mám pocit, že přítel má plán - něco s tržištěm a tím, že jsem blonďatá)

9.1.2013 13:14:10

2 Ella
Kontroluj raději letenky, jestli jsou zpáteční. ;-)
Jinak Efesos je úžasný.

9.1.2013 13:38:48

Vybíráme z Bazaru

Dominion - 3. vydání
Dominion - 3. vydání
Akt. cena: 520 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas