Japonsko

jak už název napovídá, hledám někoho, kdo se zajímá o Japonsko, resp. o jehu kulturu. Mám seminární práci na téma Politický převrat v Japonsku po konci 2. světové války a chtěl bych nahlédnout trochu pod pokličku a dozvědět se proč bylo Janponsko takové a takové, na čem vznikly jejich zvyky a tradice natolik odlišné od našich a jak přemýšlejí jako národ samotný. Chtěl bych právě dát do kontextu klasické Japonsko a poválečné Japonsko silně ovlivněné západem.
Určitě se to dá vyčíst a chápu, že je to jedna cesta. Určitě mě i tak čeká dost stran, ale rád bych našel někoho, kdo mi poradí. Řekne jo, s Japonskem to bylo takhle a takhle a proto tohle a tohle, což si můžeš přečíst třeba zde. A pak tady. A tady. Nechci zpracovat práci, ale jen popostrčit ke zdrojům a idejím o Japonsku a jeho společnosti. Samotného mě to dost zajímá, ale potřeboval bych ten odpich. Předem díky případným znalcům Japonska (:
30.10.2012 10:38:19 | Upraveno autorem (porovnej)

IusedToBeMoony
Neber to teď nějak zle ode mě, ale nás na vejšce učili, že hlavním cílem VŠ je, aby tě naučila "jak a kde hledat a co vlastně najít", abys byl naprosto soběstačný. Pokud ti tu někdo bude podstrkovat zdroje pod nos, tak už rovnou můžeš jít na referáty.cz a vůbec nic se nenaučíš.

30.10.2012 14:29:51

to IusedToBeMoony
neber to ted nejak zle ode me, ale nas po vejsce ucili, ze mame pouzivat vlastni hlavu, vytvaret vlastni nazor a nespolehat jen, ze je neco tak a tak, protoze to rika/pise ten a ten. co dejetepec to dejiny

30.10.2012 14:38:43 | Upraveno autorem (porovnej)

ndru+Havelock
Neberte to teď ode mě nějak zle, ale co je špatného zašít s rešerší na dané téma u někoho, kdo se danou problematikou zabývá a má v ní přehled (na školách jsou to profesoři, kteří vám to vysvětlí), a postupně pak rozšiřovat obzory z dalších pramenů?

Je obvyklé, že když někdo něco neví, jde se nejprve někoho zeptat, obzvláště v nějaké složitější záležitosti, minimálně pro to, aby se někam nasměroval

30.10.2012 15:02:03

ad Havelock a ndru
Já bych nebyl tak strohý a myslím, že jste trošku nespravedliví. Už jakým způsobem Ius... žádá o pomoc svědčí o tom, že nechce nic jen bezmyšlenkovitě opsat a kopírovat. A jedním ze zdrojů může být právě nějaký fanda a znalec tamní kultury, nebo člověk, který tam delší dobu pobýval a který může mít přístup k literatuře a znalosti literatury, která se třeba v balastu internetu nebo kvanta knih ve vědecké knihovně těžko hledá. Může to hodně ušetřit čas a pomoct s těmi správnými kontakty třeba i na jiné lidi.

30.10.2012 15:05:02

to kren und Morthe
neberte to ted nejak zle ode me, ale ja nenarazim na to, ze se pta, ale na co se pta

30.10.2012 15:12:50

to ndru
... jo, jo, asi čteme každý nějaký jiný text.

30.10.2012 15:19:08

iused
zkusím se optat kamošky jestli mi dá kontakt na svého bratra. On se o to zajíma dost, nějaký rok tam tuším byl a teď tam dělá průvodce a myslím to dělá i v Číně.

30.10.2012 15:25:29

to kren
samozrejme. postmoderna, neasi

30.10.2012 15:44:34

reakce
Ano ano nebojte, princip vysoké škole už po měsíci chápu taky. Jde o to, že se jedná o práci na zápočet ALE vzheledem k dosavadním přijatým pracím by mi bohatě stačila knih dějin Japonska. Je to na politologii. Ale ačkoli mám Japonsko jako laik velmi rád, chtěl bych do té práce vnést hloubku. Jen jaksi nevím u čeho začít. Historie státu nejde načíst za dva měsíce a nás přednášející to chápe a nechce po nás nic na úrovni bakalářské práce, já se jen chci prostřednictvím tupého opisování faktů z odborné literatury také něco dozvědět a poučit i jiné (své práce prezentujeme spolužákům/kolegům).
To jsem asi měl zmínit.
A všem děkuji za rady a kontakty (:

30.10.2012 16:10:42

to ndru
Přesně jak teď Ius... reagoval, tak jsem chápal jeho původní prosbu. Možná by to chtělo spíš povzbudit a pomoct, než kopírovat něčí posty s přídavkem nesmyslných rad o dějetepcích a blábolech o postmoderně.

30.10.2012 16:31:41

křene,
koukám, že opět rady, které neuděluješ ty sám jsou rady "nesmyslné" a řeči, které vedou jiní, jsou "bláboly"...musíš názory druhých takto označovat v diskuzích? Snad ještě nikde jsem nečetla, že by někdo tvé názory označoval jakožto nesmysly a bláboly (a není to jen tím, že bys nikdy nesmyslně neblábolil...) Myslíš, že je to ok, takhle se vyjadřovat a není to zbytečné zavádět takovou "kulturu" tady na tomto webu? ;-)

30.10.2012 16:40:07 | Upraveno autorem (porovnej)

základní literatura
pro to, aby ses zorientoval v poválečné situaci v Japonsku, tak z česky vydané literatury ti můžu doporučit:
Labus, David: Japonsko
Reischauer a Craig: Dějiny Japonska , kde je vzadu i seznam sekundární literatury, ve většině ale anglické, tak nevím jaká bude sehnatelnost pokud tvoje škola nemá vybavenou knihovnu (pokud studuješ UK tak u nás na knihovně Ústavu Dálneho východu bys měl většinu najít)

no a pak jednoznačně doporučuji šestisvazkové The Cambridge History of Japan, což je taková bible pro ty, kteří se chtějí pořádně zaobírat japonskou historií...

Konkrétně žádnou publikaci na danou problematiku, ale s tím co jsem doporučil, by ses měl zorientovat a dle potřeby být schopný i najít podrobnější publikace.

30.10.2012 16:49:00

to tajemná
Nezlob se na mne, ale pokud jsi četla celý vývoj téhle diskuze, tak jak chceš nazvat ndruovi posty. Jestli jsi pochopila co tím myslel (například tou postmodernou), tak mi to prosím vysvětli, já jsem to tedy v souvislosti na co se ptal Ius... vůbec nepochopil. Možná jsem tupý jen já. Myslím, že tady v diskuzích už bylo více lidí, kteří měli občas potíže s pochopením myšlenkových pochodů ndrua. Asi chyba není v něm, ale ve mě, že nejsem schopen myšlení na vyšším stupni uvažování jako ndru. Tak mi holt odpusťte, že že jsem to nazval bláboly.

30.10.2012 16:55:47

krene,
ale tady přece vůbec nejde o to jestli dokážeš pochopit myšlení ndra, protože jeho pochopit opravdu není jen tak :-), osobně ho také často nechápu, ale jde o to, že přeci nebudeme navzájem své posty označovat jakožto nesmyslné blábolení apod. a koneckonců sám píšeš, že nejsi schopen myšlení na vyšším stupni uvažování jko ndru, no a to přece nikoho, kdo ndrovi nerozumí neopravňuje k tomu ho jakkoli urážet, ne? :-)

30.10.2012 17:02:47

Vybíráme z Bazaru

Pandemic Legacy Season 1 Red (ENG)
Pandemic Legacy Season 1 Red (ENG)
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas