Zvyšné peniaze?

Poraďte mi prosím hru do 60€/1550 CZK. Uvažujem nad Cyclades, Ora et Labora, Die Burgen fon Burgund a Strasbourg. Pokojne pridajte aj ďalšie návrhy. Malo by to byť niečo strategické, zaujímavé, pekne graficky spracované. Na hernej dobe nezáleží a priemerný vek hráčov, vrátane mňa je 22 rokov. Vopred ďakujem :-) .
29.12.2011 12:07:50

Santorrinni
Z tebou uvedených her jsem hrál jen Cyclades, ale upřímně nevěřím, že by některá z těch dalších her byla lepší. Cyclades je jedna z NEJ her co jsem kdy hrál, hrál jsem ji se spoustou lidí a vždy a všem se líbila. Snadné na naučení, spousta možností, strategií a cest k vítězství, herní doba tak akorát a zpracování je prostě nádherné.

29.12.2011 12:55:03

Santorrinni
zluda je dost skromny hrac, tak s jeho Cyclades opatrne. Myslim si, ze za tu cenu je tu spoustu jinych her, ktere dosahuji podstatne vyssich kvalit.

Jestli chces neco strategickeho, tak muzu doporucit Earth Reborn. Je to figurkovka, ale hlavu si na tom zavaris. Zde na zatrolenkach to ted nekdo nabizi za 1100, coz je super cena. :-)

Za posledni dobu mam zkusenot s Eclipse a je to naprosto dokonala hra, plna strategie atp. ale problem je cena. U nas se zatim prodava za neco malo pod 1800.

Dalsi super vec je napriklad Wrath od Ashardalon. Ja hre neprisel uplne na chut, vice mi sedi asi Descent, ale kvalita figur je vysoka, hra neni uplne spatna a nezdalo se mi, ze je nejak jednoducha a cena nekde kolem 1300. Jedna se o serii DnD tusim a podobne tomu je jeste Castle Ravenloft a ted nove The Legend of Drizzt.

Dal mohu doporucit napriklad Androida, jehoz zpracovani je naprosto super, hodne se u hry skodi, ale hra je hodne tematicka. Na kartach je hodne flavor textu a je to u hry znat. Hral jsem par her, kde jsme nic necetli a nevadilo mi to, ale mel jsem moznost hrat i hru, kde jsme jednotlive karty cetly a bylo to naprosto super. Zalezi, co komu vyhovuje. Kazdopadne texty velmi dokresluji atmosferu. Cena u nas nekde kolem 900.

Dale napriklad Space Alert. Podle me jedna z nejdokonalejsich kooperativnich her. Cena nekde kolem 900, komplet v CJ a rozhodne to je vyzva.

Ted nove vysel Mage Knight the Board Game od stejneho autora jako Space Alert a hodne si to lidi pochvaluji. Cena tusim 1300.

Zalezi, co od hry ocekavas. Vyjmenoval jsem spise narocnejsi hry, ktere jsou ale naprosto super a myslim, ze jejich koupi neprouhloupis. Jsou pak ale i hry jako je Tikal, ruzne Ticket to Ride, ktere jsou oblibene, ale to ti uz poradi ostatni. Ja tento typ her moc nevyhledavam a nemam s nimi moc velkou zkusenost.

29.12.2011 15:42:55

Vojtech Musil
No nevím jestli jsem zrovna "skromný hráč", moje přítelkyně by s tebou asi nesouhlasila:D
Já reagoval hlavně na hry výše uvedené, netvrdím, že cyclades jsou ta absolutně nejlepší hra a nikdy nebude žádná lepší, ale za tím, že to je výborná a krásně zpracovaná hra, která se líbí snad každému, si rozhodně stojím.
A pokud se podívám o jakých hrách Santorrinni uvažuje, tak mi z toho Cyclades opravdu vychází nejlépe.
Jinak o kvalitách hry mluví i hodnocení tady na ZH...

edit: jinak kvality her, co doporučuješ nijak nerozporuju, i když některé jsou žánrově asi někde jinde než Santorrinni hledá.

29.12.2011 16:51:57 | Upraveno autorem (porovnej)

to zluda
Ja si to myslel, ze to beres z toho vyctu her, ktere on zminuje a ne gloablne. :-)
Ono je problem, co je pro tebe, me a Santorrinniho strategicka, zajimava a pekne graficky zpracovana hra. Pro nekoho to je Agricola, coz je pro me hnus nejvetsi. Stejne jako pro me je Arkham modla a pro jine hnus. Takze jsem hodil spise typy z narocnejsich her, jelikoz se na hry typu Die Burgen von Burgund nezameruju a nezajimam se o ne. Samo ze jsem uvedl jen hrstku. Dalsi kupa her, ktere splnuji podle me strategii, jsou zajimave a graficky pekne provedene:

Sekigahara, Gears of War, WotR, Civilizace, Space Infantry, Star Trek: Expeditions, Ghost Stories, Cargo Niore, BSG a spoustu jinych. :-) Staci se kouknout na nejaky obchod jako tomovy hry, planetu atp, co maji v nabidce.

Jinak dodatek k tem Cyclades. Ta hra je pekna, o tom zadna, ale prijde mi, ze za tolik penez to je malo muziky a je spousta jinych her, ktere jsou na tom cenove podobne a umi vice nabidnout.

29.12.2011 17:31:26

za mě klasické tipy :)
Wilsonova Civilizace a Chaos in the Old World

29.12.2011 17:42:23

Santorrinni
Burgen von Burgund je dobra hra,odporucam V roku draka ale na Cyclady nema jedna ani druha.jednoznacne Cyclady.Strategicke,pekne graficky spracovane su Piliere Zeme.

29.12.2011 18:59:57

to Vojtech Musil
Hry, které jsi ve svém postu 29.12.2011 15:42:55 doporučoval jsou hry pro velice specifickou sortu hráčů a obecně bych si je netroufal doporučovat. Neříkám, že tebou doporučované hry jsou špatné - to vůbec ne, ale třeba ty Kyklády jsou obecně přijímány širším souborem hráčů - od rodinných hráčů až po geeky. A to o tebou doporučovaných her nelze říct.

29.12.2011 19:43:43

Z tvého výběru bych doporučil Burgundy...
... protože mají z těch her podle mne největší znovuhratelnost, a protože jsi je do výběru zařadil (a tudíž nespadáš do kategorie "tyhle věci zásadně nehraju" :). Jejich hlavní slabinou podle mě je, že jsou o trochu delší, než by mi přišlo optimální, ale pokud "na hernej dobe nezáleží"... :)

Kyklády jsou taky dobré, jen se myslím dříve ohrajou. Zase jsou hezčí :).

Strasbourg není špatný, ale Burgundy jsou lepší (a je to od stejného autora).

Ora et Labora neposoudím, nakonec jsem neinvestoval čas, abych se to naučil, protože se mi směr, kam se Rosenberg vydal od Agricoly, moc nelíbí...

29.12.2011 19:52:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Santorrinni
A zabudol som na Caylus,asi najlepsia strategicka hra ale graficke spracovanie nic moc.

29.12.2011 19:57:53

Smallworld
Pozri aj ten :).

29.12.2011 20:11:58

to kren
Ja s tebou naprosto souhlasim a jsou to hry vyssi urovne (jestli to tak muzu rict). Z meho pohledu bych ty Cyclades nedoporucil kvuli pomeru cena/vykon. Hra je moc pekna a urcite se libi hodne lidem, ale to co poskytuje za tu cenu je pro me malo. Krom toho rikal, ze mame zminit i jine hry, tak jsem mu jen nadhodil neco, na co se muze kouknout a treba si rozsiri obzory a neco i zaujme. :-)
Ja jsem taky zacinal na osadnicich, vinci, carcasone a pote, co jsem zahral space alert a arkham, tak se ke carcasone vracet nechci, ale to uz odbihame uplne jinam.

29.12.2011 23:30:37

Vojtech
tiez som zacinal s Osadnikmi a Carcassonne a uz ich nehravam ale Cyclady doporujucem.Mix drazby a boja,vymakany herny mechanizmus a zvraty v hre u nas boduju.Cena/vykon za hru urcite zodpovedaju.Z Tvojich hier sa prave trapim z Civilizaciou a mam zalusk na Sekigaharu a Ghost Stories.AH nezaujal a vypadol z baraku.

29.12.2011 23:52:39

Starcraft
par kacek asi navic nad tech 1500 priplatis, ale ne moc. Pro me je to stale absolutni jednicka ze vsech her, co jsem hral. Jasne, Space Empires jsou asi strategictejsi, nicmene je to takove kapku specificke, pro fajnsmekry a zetonkare. Starcraft nadchne jak strategy, tak hrace valecnymi hrami dosud netknute. Jeden z duvodu, proc Starcraft stale radim nejvyse. Komplexni, po budovatelske i valecne strance, uspokojujici jak narocnejsi strategy a valecniky, tak i obcasne hrace, kteri zjisti, ze to je snadno pochopitelne a zahy se do hry ponori.

30.12.2011 01:10:03

gev

Ringo:
A dá se Starcraft vůbec ještě sehnat? Z toho, jak dlouho ho ani FFG nemají v online shopu bych hádal, že produkce skončila...

30.12.2011 11:03:43

to brblo
To co tu ted zminim sem uplne nepatri, ale dost se to sem hodi. Moje prvni opravdova deskovka byli Osadnici a to nekdy pred osmi lety, kdy na trhu u nas v podstate nic jineho neexistovalo. (mozna existovalo, ale nevedelo se o tom nebo ja o tom nevedel) Tehda se svolala banda lidi, ze kamarad ma super novinku a musime to vyzkouset. Prinesl ony osadniky a musim uznat, ze jsem na to cumel s hubou dokoran. Nebylo to jen tupe hazeni kostkou ala clovece nezlob se, ale "tezil" jsem suroviny, obchodoval s ostatnimi a budoval. Oproti tupemu clovece nezlob se to pro me byl sakra posun dopredu. Od te doby jsem mel moznost zahrat Carcassonne, Citadelu, Vinci (dnes predelany do podoby Smallworld), Bang, tusim ze Metro ci jak se to jmenuje, nejakou karetku, kde kupujes kravy, hlidas je kovbojema, aby ti neutekli a spoustu jinych her. Az jednoho dne opet telefonat, ze ma kamarad opet pujcenou naprosto uzasnou hru a nutne ji musime vyzkouset, jestli mam cas. Seslo se nas tusim 6. Kamarad vyndal na stul krabici a byl to Arkham. Hru nikdo neznal, az na jednoho cloveka, ktery hru prinesl a to jeste zpusobem, ze ji hral, takze vedel, co jak probiha, ale neznal to na 100%. Pravidla jsme vysvetlovali pres hodinu, nez vypukla samotna hra. Po skonceni hry zavladlo naproste nadseni, teda minimalne z moji strany. Do te doby jsem mel moznost zahrat max osadniky a od te doby jsem poznal neco neuveritelneho. Mam svuj charakter, ktery ma unikatni vlastnost, ma nejake vybaveni a atributy, ktere muzu v prubehu hry menit a upravovat. Navstevuji ruzne lokace, kde me ceka ruzne dobrodruzstvi, sbiram stopy, pecetim brany a je zde i souboj, pri kterem bojuji o holy zivot s krveziznivymi monstry. Jestli Osadnici byli sakra skok od clovece nezlob se, co potom Arkham vs Osadnici? Ty hry nelze uplne srovnavat, protoze Osadnici jsou farmareni, kdezto Arkham je spis dracak, ale to nescetne mnozstvi moznosti me proste uchvatilo a ackoli tu spoustu lidi nad touto hrou zlomila hul, protoze nechapali, co nekdo vidi nad tim, cekat pul hodiny na tah a hodit kostkou, tak ja jsem po odehrani AH po tydnu hru poridil. Nastudoval 40 stranek pravidel, pozval kamarada, hru mu vysvetlil a zahral pouze ve dvou lidech (se tremi vysetrovateli) a svete div se, byla to uplne jina liga, nez v onech sesti, kdy skoro nikdo nevedel co ma delat a na tah cekal onu pul hodinu. Nevahal jsem a poridil okamzite rozsireni Curse of the Dark Pharaoh a nasledne velke rozsireni Dunwich. To leto jsme s kamaradem hrali kazdy den jednu partii a za to leto uhrali asi 30 her.

Co jsem tim chtel ale rict? I ja byl ve fazi hraju Osadniky, Carcassonne atp. a jednoho dne mi nekdo ukazal Arkham a ja zjistil, ze existuji sice narocnejsi, ale propracovanejsi hry, kde mam vice moznosti, nejen vyber policko, nekam ho priloz a mas moznost ho max otocit a nasmerovat a pak je tah dalsiho. Tim netvrdim, ze ono otaceni policek apod. nema zadnou taktiku, strategii, ale ze existuji i hry, ktereho toho v sobe za o neco vyssi cenu nabizeji mnohem vice. Nerikam, at si Santorrinni koupi mnou doporucovanou hru, ale at se na ni treba podiva, neco si o ni precte a treba ho prave onen Earth Reborn nadchnem protoze je super a pravidla jsou delana formou vyuky, kde hrace nehodi do vody, at plave, ale hrac postupne odhaluje jednotlive casti hry postupne a do vody jde pomalu. :-)

A k onem Cyclades, ja tu hru hral asi 5x a puvodne jsme uvazovali nad koupi, ale pote, co jsem si ji zahral, tak jsem nechapal, co na tom vsichni vidi. Je tam drazba, je tam souboj a je tam farmareni. Vsechno je tam ale v takove pro me dost skromne podobe a za tu cenu 1200? Pro me osobne by to znamenalo krok zpet od rozmaniteho "Arkhamu" k "Osadnikum", a to jsem nechtel, protoze mi vyhovuje to mnozstvi moznosti. :-)

30.12.2011 11:13:20 | Upraveno autorem (porovnej)

to Vojtech Musil
Heh, přijde mi to jako takový Jurský park :). Jako by někdo, kdo má doma jen rybičky (člobrdo) dostal k narozeninám pejska (Osadníky), a řekl si oh, to jsem nevěděl, že zvíře může být takhle super... a pak navštíví Jurský park, a uvidí dinosaura (Arkham), a je úplně u vytržení, a pes mu přijde už nezajímavej, protože wow, dinosauři, to je přece zcela jasně další vývojový stupeň živočichů! :)

To není kritika, já to chápu, dinosauři jsou cool... I když já, který začínal hrát v druhohorách, ocením jak eleganci a efektivnost savců, tak pokusy šlechtit dinosaury pro účely zvýšení návštěvnosti Jurských parků :)

30.12.2011 11:41:35

Ringo, gev
sehnat se dá, pár e-shopů prodává pár posledních kousků, ale předpokládám, že to berou od BF, protože se cena pohybuje od 2500 výše :), takže z pár kaček se stává 1000 Kč :)

30.12.2011 11:47:23

to Vlaada
Ja netvrdim, ze si musi koupit dinosaura, jen mi prijde, ze mu kazdy nuti pejska, ale kdyby mu ukazal dinosaura, tak by mel vetsi vyber a treba by ho i dinosaur zaujala. :-) Mas pravdu, dinosauri jsou cool a kupuji prevazne je, ale to neznamena, ze nemam chut si pohrat i se psem nebo podivat se na rybicky v akvarku a ani jsem to tak nemyslel, kdyz jsem se rozepsal. :-)

Spis jsem reagoval na krena, ze mu nabizim nevhodne hry a pritom jsem byl ve stejne situaci a nepohrdnul jsem, naopak jsem byl uchvacen.

30.12.2011 11:51:08

To "All"
V prvom rade vám (opäť) ďakujem. Vážim si každý jeden príspevok/názor, ktorý som si tu prečítal. Ja som začínal s Bangom a pre mňa to vtedy bola najlepšia hra na svete. Dnes už viem, že je obrovské množstvo lepších hier, ale Bang! mi uviazol kdesi hlboko v hráčskom srdci a je to pre mňa "kľúč do sveta spoločenských hier". V priebehu 6 mesiacov som si svoje herné portfólio rozšíril o ďalšie hry. Prvá bola Citadela a rozšírenie Temná zem v domnení, že kartové hry sú asi najlepšie. Citadela je naozaj skvelou hrou, ale stále mi niečo chýbalo. Po pár týždňoch som začal hľadať odkazy na "dobré" hry. Prešiel som stránkami (zatrolene-hry,boardgamegeek,deskovehry,tomovyhry,ihrysko,frodovydeskovyhry,hras,...) a našiel v sekcii "pre fajnšmekrov" Arkham Horror. Zaujal ma natoľko, že som ho hneď musel mať. A stalo sa. Po Arkhame prišla Civilizácia Sida Meiera, Dominion + Intrigy, Uno, 6 bere, 7 Divov sveta, Údolie kráľov, Last Will...

Teraz by som rád (veľmi, veľmi rád :)) minul peniaze na niečo ďalšie. Zhodou okolností sme včera poobede strávili 5 hráči 7 hodín (dve partie) pri Arkhame. Všetci sme sa zhodli, že Arkham nás náramne baví a o to pri spoločenských hrách ide. Rád by som dokúpil rozšírenia, no nechcem ich mať v angličtine. Neide ani tak o jazykovú bariéru, hoci čítať to množstvo textov na kartách a nerozumieť, čo i len jedno slovo by bolo pre mňa a atmosféru hry veľmi neprijateľné. Tie texty dotvárajú ducha hry a po estetickej stránke by mi ENG texty nevyhovovali rovnako (mať pred sebou ENG karty a CZ karty?). Je to smutné, že takto vedia vydavatelia pochovať hry. Neviem prečo Blackfire nepokračuje v preklade, ale možno na to majú dobré dôvody, preto sa v tom ďalej "nevŕtam". Zostáva mi len dúfať, kúpiť si rozšírenia v ENG a prelepiť karty (aj keď nie ku všetkým rozšíreniam som našiel CZ grafické preklady kariet) alebo to nejako skúsiť prekladať a prispôsobovať, aby to hlavne bolo funkčné.

Z hier, ktoré ste mi odporúčali si neviem vybrať. Pomohli mi však tie názory. Cyclades je nádherná hra a jediné, čo sa mi nepáči je systém boja (iba kocky a bonusy), no aj tak nestráca na sympatiách. Strasbourg je hra z nedotknutej oblasti, ale veľmi sa herným systémom podobá Údoliu kráľov a to nemám dlho, takže chvíľu s touto hrou počkám:). Ostali Ora et Labora a Die Burgen fon Burgund. Prvá menovaná má pekný herný princíp a keďže autor už dokázal, že vie vytvoriť skvelú hru, tak by mali byť dobré aj ostatné. Buď to bude Ora et Labora alebo Cyclades. Samozrejme, stále čakám na CZ preklad Civilization: Fame and Fortune a na všetky rozšírenia k Arkhamu. Ak už sme pri tom, hoci viem, že to sem nepatrí, ale ako sa vám "Vyšterovateľom" zdá hrať Arkham v ENG? Máte odniekiaľ preklady, alebo si pomáhať vlastným prekladom? Neviete niekto, čo hovorí na preklad rozšírení AH a Civilizácie Blackfire? Ďakujem vám za rady a za odpovede, je vidieť, že máte spoločenské hry viac než radi, že ochotne pomôžete aj začiatočníkom ako som ja :), a že vo svojom "cechu" ste majstri. ;)

30.12.2011 12:20:59

to Santorrinni
Skoro se bojim cokoli rict, ze budu zase za kacire. :-D

Jen co se tyce AH. Az na revised edicie faraona to mame doma komplet v AJ - zadne prelepky, zastrcene karty, nic. Text na charakterech neni tezky - fight, sneak, will.... takze to neni problem, predmety jako takove maji zase jen +x combat checks, nekdy text typu utrat tri body pohybu, takze opet zadny problem, karty mytu jsou vesmes jednoduche a spise rikaji, co se deje. Neco vypustilo dve monstra, plizeni v AH je -1 atp. Co je kamen urazu jsou setkani v lokacich a vnejsich svetech. Resil jsem slovnikem a hodne mi to obohatilo slovni zasobu. Ze zacatku trochu pruda, ale ted toho nelituju, hodne mi to dalo a snaze se mi ctou texty jinych her. A ne vzdy se musi clovek drzet doslovneho prekladu, vsak ani Morthe nema preklad slovo od slova, proste to upravil tak, aby to v nasich koncinach znelo hezky. :-)

30.12.2011 12:30:05

2 Vojtech Musil 30.12.2011 11:13:20
bylo to dlouhe cteni, ale nedalo mi to, precetl jsem si to a musim s tebou v podstate soulasit. U manzelky mam vyzkousene, ze zadne zacetecnictvi a pokrocilost prakticky neexistuje co se tyce vyberu her. Hod nekomu Osadniky, bude hrat Osadniky. Prines mu Wilsonovu Civku, Starcraft a klidne i ten Arkham Horror, bude hrat Arkham Horror. Vlastne dodnes premyslim nad tim, kde se to deleni na hry pro zacatecniky a pokrocile vzalo. Prijde mi to trochu jako podcenovani cloveka, apriori predpokladam, ze kdyz mu hodim jako prvni hru co kdy hral Starcraft, ze to nepochopi. Proc by nemel, pokud neni uplne nechapavy popripade podprumerne inteligentni? Proc mu nejdrive cpat Osadniky? Tohle by mela byt spise volba o tom, co chci hrat a ne o tom, co teoreticky pro zacatek zvladnu. Jasan, nebavime se o slozitych wargamesach ci sberatelskych hrach, ktere jsou spise pro fajnsmekry, kteri to maji jako konicek a je treba se tim vice zabyvat, studovat stosteankova pravidla, ruzne typy vyjimek, specificke situace ktere nastavaji jen nekdy a pod. Ale jestli existuje nejaka pokrocilost a zacatecnictvi v hrach, tak ji shledavam spise v tom, zda danou (jakoukoliv) hru clovek hraje poprve nebo po desate. Nikoliv v tom, jestli pred Civkou, Starcraftem nebo Space Empires hral Carcassonne, Osadniky, Puerto Rico a Agricolu. Takze davam ti pod prispevek +, i kdyz ty tve minusy, co tam mas, asi neprebiji:-)

30.12.2011 13:43:17

Beholder + Gev
tak pravda, sehnatelnost jsem nejak nezjistoval, ani nevim, ze to uz je nedostatkove zbozi:-) Co se tyce te ceny, tak asi jo, je to 1000 navic, ale mozna dobre investovanych, i za cenu, ze si clovek odepre treba na nejaky ten dalsi mesic dalsi nakup. Troufam si rict, ze se Starcraftem nikdo neprohloupi:-)

30.12.2011 13:45:42

POZOR, POZOR
Když jsem reagoval na Musilovu nabídku, tak jsem NENAPSAL, že hry, které nabízel jsou pro pokročilé !!! Já taky nedělím hry na "pro začátečníky" a pro "pokročilé". Já jsem napsal, že nabízené hry jsou pro SPECIFICKÝ druh hráčů a že množina lidí, kteří si rádi zahrají a přijímají Kyklády je o hodně větší než množina hráčů, kteří si rádi zahrají a přijímají Musilem nabízené hry. Nikde jsem nenapsal, že to jsou hry pro pokročilé a že Kyklády jsou hry pro začátečníky !!!

A jinak trošku od věci osobní pohled. S Osadníky jsem začínal asi před 6 lety a můžu říct, že si je kdykoli rád zahraju.

30.12.2011 14:04:33

2 Santorrinni - ENG AH
My mame len zakladnu verziu AHcka v ENG, u nas vsak zo 4 hracov 3 ovladame anglinu dostacujuco(dost tomu pomahaju knihy v ENG a serialy) a 2 hraci ktory nejake veci vedia ale inak su v nej dost slaby, to riesime tak ze miesto nich potiahnem kartu stretnutia napr ja a hned im ju prekladam/kartu si vytiahnu sami ale preklad zabezpecim zas ja :-D

30.12.2011 14:16:48

to kren
Nevidim jediny duvod, proc nanavrhnout hry pro specificke hrace, sak on sam si o tom rozhodne, jestli ho to zaujalo nebo nikoli a jelikoz jsem tak nejak tusil, ze tu kazdy bude nabizet "Osadniky", tak jsem zminil hru z jineho soudku a sam tazatel pote priznal, ze specifickou hru maji a moc se jim libi. Takze jsem zas tak mimo nebyl. :-)
Krom toho pohled na specifickeho hrace je i u Osadniku, protoze ja takove hry nevyhledavam. Zahraju si je, ale nevyhledavam, takze pro me jsou Osadnici taky hra pro specificke hrace. :-)

oddatek k AJ v Arkhamu
Karty setkani si cteme navzajem a myslim si, ze to je i lepsi, protoze nektere karty rikaji, make a luck check (-1) a za tim neco nasleduje. Kdyz si to cte dotycny, tak si precte, co ho ceka, ale kdyz mu to cte nekdo jiny, tak ho navnadi onou vetou, ze musi udelat luck check, pocka, co hodi a pak se uvidi, co ho ceka a nemine. :-)

to Ringo
Asi tak, i kdyz to byla skupina, ktera treba Arkham nikdy nehrala, tak jsem to s nima hral a bez problemu. Zahrat si to zahraje asi kazdy, spis jde o to, jestli ho to potom uchvati natolik, ze si hru poridi. V tom je doporuceni hry problem. Muzu doporucit tisic her, ale pokud si ji dotycny nevyzkousi na vlastni kuzi, tak se tezko radi a i hrace hrajici "osadniky" muze zaujmout "arkham" a naopak hrace hrajiciho "arkham" muzou zaujmout "osadnici".

30.12.2011 15:45:47

Vybíráme z Bazaru

Lords of Ragnarök - Gameplay Bundle
Lords of Ragnarök - Gameplay Bundle
Akt. cena: 3000 Kč
Končí za: 20 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas