zháňam budovateľské/rozvíjajúce EURO

Ahojte, chcel by som poprosiť o radu. Zháňam dáke euro pre frajerku typu agricola. Aby som bol konkrétny čo presne má/máme radi. Páči sa nám postupné rozširovanie svojej farmy pomocou zbieraných surovín, s množstvom možností, kde na konci máme veľmi pekný vizuálny zážitok v podobne polí, izbičiek, ovečiek a podobne. Páči sa nám možnosť rozvíjať svoje schopnoti v podobe profesií po prípade vybaveniami. Rozmýšľal som nad ora et labora, ale chcel by som vedieť ešte dáke iné prípadne návrhy. Prostredie môže byť hociake (nie však scifi :) ). Hra by mala byť dobrá od 2 hráčov a mala by sa páčiť dievčatám. Hry typu pandemic ju síce bavia, ale mňa nie, a hrávam ich s ňou fakt len z núdze :) Najradšej by som bol keby so mnou hrávala Earth reborn, alebo descent, ale na to ju dáko neviem nahovoriť :D Takže vďaka za prípadné rady..
12.3.2012 22:48:24 | Upraveno autorem (porovnej)

stoky
možná ted ten nový olympos... to je taková rychlo civilizace. Spousta lidí na ně nadává, ale já mám docela rád vládce podzemí... i když ve dvou to není pravé ořechové

12.3.2012 22:52:54

Elenistar
akurát som chcel dodať.. že vládci sa mi zdajú byť na konci hry málo vizuálne príťažlivý, napríklad iba chodby a a dáka tá miestnosť.. chceme niečo viac.. :) tak isto nemusíme ani puerto rico. Iné hry tohto typu ani nehrala.. tak skúste.. ten olympos pozriem.. thx

12.3.2012 22:55:10

stoky
ze starších kousků... by tě mohl interesovat Caylus...

12.3.2012 22:56:22

stoky
Vladci jsou pro tebe jasnou volbou ze dvou duvodu:

a) To se snad jakymukoli obcanu opacneho pohlavi nemuze nelibit. Nejen ze tam stavis, OK, celkem monotonni podzemi. Ale mnohem dulezitejsi je rostouci sestava nestvurek co si po celou hru sbiras ... a hlavne ... Impove! Diky nim se cilova skupina Vladcu castecne prekryva s cilovou skupinou valentynskych kvetin

b) a to je uplne nejdulezitejsi - chces-li slecnu naucit casem na Descent, je tohle dokonalej gateway. Paja ze zacatku o moje chodbarinky nejevila zajem, ale po zamilovani se do Vladcu si stejnej vztah prenesla i k Descentu a dneska je z ni vasnivej Overlord :)

edit: na jiny budovatelsky euro mam dneska problem sahnout i smetakem, tak sorry ze jsem ti nenabid alternativy :-)

12.3.2012 23:22:49 | Upraveno autorem (porovnej)

benisimo
tak caylus už mám v hľadáčiku veľmi dlho. Spadá do mojich požiadaviek, až na jednu vec, že tam sa na stavbe mesta podieľajú všetci hráči a nie ja sám :) Ale táto hra je u nás v klube, kde si ju chcem určite vyskúšať. euro už nieje veľmi šálka mojej kávy, ale občas motyka vystrelí. A čo sa týka vládcov podzemia polylux, tú hru som hral a myslím, že by sa jej fakt nepáčila. Na descenta ju ani nemám v pláne už nahovárať. Nemá rada agresívne hry kde sa zabíja :)

12.3.2012 23:39:20

troska do mlyna
Kdyz Vladci, tak urcite i Priserky, strasne hezke je to graficky a podle me i jednoduseji hratelne ve dvou nez hrani za neutraly ve Vladcich. I kdyz sam jsem zatim ve dvou nezkousel, jen slysel a cetl.

K Ore te muzu potesit tim, ze uz brzo (idealne zitra) bude mit Cauly text k budovam a sidlum (posledni chybejici cast prekladu) a bude uz potreba "jen" predelat to do grafiky.

Caylus muzu doporucit, ale jsou to opravdu sachy a pocitani a vareni mozkove kury a podle me tam neni tak uplne prvek budovani si neceho vlastniho - prece jen se ty budovy stavi na "cestu" a ne k sobe domu vedle chlivku ;)
A z techhle klasickych mozna i Puerto Rico. K ni pak podobna Kuba, ale ta treba me nezaujala.

Staveni budov a suroviny si taky uzijete v Dobe kamenne a Kingsburgu; tomu jsou podobne Alien Frontiers, ale v jinem ohledu, nez bys potreboval.
No a potom uz jsou tu hry z tezsich kalibru a malicko jineho soudku jako treba TTA ;)

12.3.2012 23:43:04 | Upraveno autorem (porovnej)

stokyi
A co takhle karetní osadníci? Nebo jejich nejnovější verze Rivals for Catan (už mají i rozšíření a budou další - krásně to vylepší znovuhratelnost). Je to budovatelské, je to pro dva a mě osobně to fakt baví. Ta novější verze se dá odehrát poměrně dost rychle. Tak 1,5-2 hodiny.

EDIT: Na krabici se říká 45-60 minut. U nás se zbytečně hodně přemýšlí, takže to možná i odpovídá té hodině.

13.3.2012 00:08:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Sid Meier's Civilization ?

13.3.2012 07:56:59

stTOKYi
Keď som bol nedávno v Európe v predajni Brloh videl som tam hru Údolí Králú za tuším 22.-eur, to je za facku :-) celkom fajn to vyzerá, to by sa Vám mohlo páčiť, ja sám po tom pokukujem. Ak budeš dlho špekulovať, vyfúknem ti ju pred nosom! :D

13.3.2012 09:48:08

magnifico
vďaka ľudia, zatiaľ to najlepšie asi vyzerá s tými rivals for catan.. A ora et labora určite :)

13.3.2012 10:23:41

Civka
Přítelkyni také baví Agricola a hodně nás ve dvou baví i Sid Meier's Civilization, jak tu již padlo. Vizuálně paradní, je v tom ten pocit růstu a vývoje a na konci zůstává něco vybudováno. S rozšířením více možných směrů vývoje. Doporučuji vyzkoušet ...

13.3.2012 14:58:27

The_Chosen
Túto hru poznám a myslím, že to je na ňu trochu komplikované :)

14.3.2012 14:56:31

Stokyi
Pokud zvládá Agricolu, tak by to neměl být problém. Když vejde do krve ta budovací fáze, která je hezky rozepsaná na přehledové kartičce, tak to bude ok. Mělo by to pak přinést přesně ten budovatelský zážitek, po kterém toužíte :)

Za předpokladu, že ji první tři hry nerozbiješ říši zaměřenou na kulturu armádou. :)
To jsem zkoušel a to znovuhratelnosti nepřidá :D

14.3.2012 15:48:30

stokyi
skúšali ste obchodné JAMBO? Je to pre dvoch, každý má svoj obchod ...
Môžem ti to pri najbližšom hraní doniesť...
Alebo Kámen, zbraně, papír - staviaš svoj hrad, pár technológii, nejaké tie boje...
A už spomenutá KUBA má k tvojim požiadavkam asi najbližšie...
Všetky sú ti k dispozícii ...:)

14.3.2012 19:08:44

stokyi
Velmi dobre hratelne su Piliere zeme,Doba kamenna a Vinhos.

14.3.2012 22:46:50

brblo
ja slysel, ze Vinhos je pry docela slozity... nebo ne?

15.3.2012 00:10:15

Kew
To ano ale aj Caylus ktory tu bol spomenuty.

15.3.2012 00:44:51

brblo
mozna trosku off-topic, ale je slozity cca jako Caylus? Jsem se Vinhos docela zatim bal nastudovat, protoze jsem prave myslel, ze je to jeste nekde uplne jinde :) Ale pokud se to da narocnosti srovnat s Caylusem, tak to se na to asi podivam :)

15.3.2012 15:47:10

grazie gente
no dobre.. myslím že mám čo študovať ľudia :D A judabegin.. páči sa mi aj ten kameň papier (ten názov stojí naozaj za to, už len preto musím skúsiť haha), ale aj tá kuba .. obzvlášť ak vieš čo zháňam a poznáš už (myslím že celkom dobre :) ) môj vkus. Tak si to u teba rezervujem. :))

15.3.2012 21:18:12

Kew
Vinhos je dost zakerny vtom ze ked zahras zle tak sa Ti vsetko zacne sypat na hlavu.Musis davat pozor na vela veci,hra je dost zlozita lebo je v nej vela moznosti a postupov.Odporucam vyskusat.

16.3.2012 00:15:03

Vybíráme z Bazaru

Vzdor!
Vzdor!
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas