Zapadlé, zapomenuté, bizarní a obskurní hry

K založení tohoto vlákna mě inspiroval tento geeklist:

http://boardgamegeek.com/geeklist/67082/obscure-games-you-desire/page/1

Vlastníte nějaký klenot, o kterém mnoho lidí neví, že vůbec existuje?
Zaujala vás nějaká hra ať už svým mechanismem nebo netradičním grafickým zpracováním?
Toužíte po nějaké hře, ale díky své bizarnosti, obskurnosti a zapadlosti je těžko (nebo vůbec) k dostání?
Podělte se o své klenoty a dojmy. Váš příspěvek by měl obsahovat název hry, čím a proč vás tato hra zaujala, popř. nějaké zajímavosti.

Já s dovolením začnu :):

CAVE EVIL
Tato hra má unikátní grafické zpracování, do kterého se mé black metalové srdce zamilovalo na první pohled :). Jen velmi stručně se zmíním o co ve hře jde. Hráč se vžije do role nekromanta ovládajícího své pekelné hordy někde v podzemí. Toto podzemí obývají i další nekromanti, kteří vám půjdou po krku. Cílem je zbavit se konkurence a ovládnout podzemní svět sám pro sebe.
Zajímavostí je, že autoři hry se nechtěli pustit cestou laciné výroby v Číně a hra byla kompletně vyrobena v Americe. Díky tomu existuje pouze 500 kusů této hry a cena je trošku vyšší. Jak už jsem se zmínil grafika je zcela unikátní, ve hře je přes 300 karet a ani jedna není stejná.
Další zajímavostí je, že v celé Evropě tuto hru nabízely pouze české Tomovy Hry. Hru mám u nich objednanou a už se nemůžu dočkat až dorazí :).

INSULA
Původní česká hra, která bohužel zapadla. Unikátní je jak svým grafickým zpracováním, tak námětem a herním mechanismem. Jedná se o kooperativně-kompetitivní hru s prvky blafování a vrážení si kudel do zad. Jako skupinka dobrodruhů se vyplavíte na ostrově ovládaném hlavním zlounem. Vy musíte zlouna zabít a následně mu ukrást poklad, ale pozor poklad může získat (a tím vyhrát) pouze jeden z dobrodruhů.
Zajímavostí je, že grafiku dělal ručně sám autor hry. Mě osobně se toto grafické zpracování moc líbí, ale nemusí sednout každému.

DORN
Další původní česká hra. Tato hra tak úplně nezapadá do žádné kategorie, protože není ani nijak zvlášť bizardní a slavila docela úspěch a to takový, že vyšlo alespoň jedno rozšíření (i když autoři slibovali víc než jedno).
Jedná se o semikooperativní hru na hrdiny, kdy jeden hráč hraje za pána Dornu (ten zlý) a další hráči (1 až 5) hrají za hrdiny snažíce se pána zla zničit. Hra má hezké (i když jednoduché) grafické zpracování, moc hezkou hrací desku a červené skleněné kamínky jako kapky krve :). Hra je zvláštní svým soubojovým systémem, u kterého, na rozdíl od rozšířenějších her nejsou zapotřebí kostky. Díky tomu je hra některými lidmi přirovnávána k „fantasy“ šachům.

PS: Pokud se sejde dost zajímavých námětů a nastanou extrémně příznivé podmínky, možná sepíšu o těchto hrách nějaký článeček i s obrázky :).
14.2.2012 16:20:37 | Upraveno autorem (porovnej)

malem bych zapomnel
Falling - padajici hromada goblinu, kdo se o zem rozmazne jako posledni vyhrava (realtimovka)
Angora - pokladani tilu v libovolnych pozicich (musi se vide, zajimavy mechanismus)
Buttonmen - vyborna kostkovka :) kazdy ma odznacek s jakymi kostkami hraje.
(mimochodem brawl na ios http://itunes.apple.com/us/app/brawl/id460125857?ls=1&mt=8)
a nesmime zapominat na LE BOOOMB

A ok uz prestanu fetovat cheapass games.

17.2.2012 22:44:36

raritka
a jeste jeden kousek ktery se mi bohuzel nepodaril sehna do sbirky.
Crimson skies, battletech style hra s alternativnim svetem kde veskera infrastrukura sveta je zalozena na letadlech. Mnohem komplexnejsi wings of war, neskutecna zabava, rpg prvky a napeti a vybarvovani ctverecku zraneni. co vic si prat.

17.2.2012 23:09:51

ok..
....tak já taky přispěju troškou z mé sbírky:

- A la carte - ve společnosti podnapilých, nevěřících dospělých neskutečné ;) Ale i s dětmi se to prý dá hrát ;)

- Poseidon´s Kingdom - viděli jste ty figurky? Už jen kvůli nim je přílivová vlna plná padajících kostek neodolatelná.

- Antler Island - kdo by nechtěl být pářícím se jelenem a soutěžit o největší paroží?

- Erosion - nebo naopak horou, která se snaží převýšit své kolegy tím, že je sesype? ;)

A to jsou opravdu jen ty nejlepší pecky... ;-D

18.2.2012 09:45:14

Knights of the Realm
Karetka od male firmicky Funmaker Games. "Set collection" >> penize >> opevneni >> boj s draky. Mila hra.

18.2.2012 16:14:15

sphinx games
se myslím přímo věnuje hrám, které jsou v názvu tématu.

zde odkaz
http://www.sphinx-games.com/

19.2.2012 15:08:02

Taktik
Česká hra asi 30 let stará, odehrávala se na desce zhruba 50x50 čtverečků, každý měl asi 10 figurek, ve svém tahu táhl kartu a na ní bylo nakreslené, jakým způsobem může pohnout s figurkou. Pak si jednu svoji figurku vybral a táhl s ní podle nákresu. Úkolem bylo posbírat co nejvíce barevných žetonů a soupeřových figurek, přičemž se bodovaly barevné kombinace žetonů. Na tehdejší dobu dost inovativní hra, nevím, jestli původní česká nebo předělek něčeho zahraničního.

19.2.2012 17:07:52

Logik
Často přemýšlím na touto raritou, těžko by se našla druhá hra, pro kterou je třeba dvou hráčů, přestože vlastně hraje jen jeden... :)

Jako rozšíření navrhuji dva Logiky na stole a hrát simultánně :D

1.3.2012 15:39:48

@Otmon
Ten Taktik som kedysi dávno pred 30. rokmi mal tiež. Nikdy potom som nevidel tento zaujímavý spôsob volby ťahu, ako bol použitý v tejto hre. Tá hra sa mi zdala celkom dobrá - minimálne tak aby sa objavila na BGG. Ale nedokázal som ju tam nájsť. Možno to bol naozaj domáci vynález.

1.3.2012 21:32:32

Fotky
Bol som cez víkend v jednom dome a mali tam zopár "klenotov" z doby minulej:

https://www.dropbox.com/gallery/8427919/1/zatrolene?h=a828dd

10.4.2012 16:53:53

Vybíráme z Bazaru

Too many bones base game
Too many bones base game
Akt. cena: 2250 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas