World at War (Eisenbach Gap/Blood and Bridges)

Nehrál někdo hry z této série? Celkem mě to zaujalo, herní doba 90 minut, pevná hezká mapa i téma (sovětský útok na Evropu v roce 1985) se mi líbí, bo to není jen WWII po stopadesáté. Můžete někdo doporučit/říci jaké to je? Díky.
13.10.2009 12:28:25

sydo
Tohle jsem nehrál al mám doma hru ze serie Lock N Load pokud bys si jí chtěl vyskoušet.

13.10.2009 13:00:29

Sydo
Jo, hral. Jsem z Jicina, vezmi ASL a prijed, zahrajeme :-)

Jinak hra je to dobra. S Band of Heroes (nemylim li se, kosibratr) se to neda srovnavat, je to jiny herni system a samozrejme - jina uroven veleni. Pokud te to zajima, tady je moje recenze na Blood and Bridges, druhy odkaz je na After Action Report z tez hry.

http://worldatwar.eu/index.php?esid=1fb224a1db42853128b16f179ef651a3&lang=1&refcode=0&location=article&articleid=660&categoryid=12&searchstring=
http://worldatwar.eu/index.php?&lang=1&refcode=0&location=article&articleid=663&categoryid=100&searchstring=

19.10.2009 14:41:06

MrHector
Díky, ty reporty jsem nedávno četl a musím smeknout - velmi čtivé a utvrdily mě v tom, že tu hru chci :)

Ad ASL - někdo od vás to hraje? Já po tom furt pokukuju, ale nejsou ani potenciální spoluhráči :(

19.10.2009 14:44:53

ASL
Ne, ve skutecnosti jsem to zatim nikde nazivo nevidel a nevim o nikom, kdo by to vlastnil. Mel jsem za to, ze ty jsi to uz koupil :-) Skoda, ze nejsou nekde pravidla ke stazeni. Podle meho to nemuze byt zase takova hruza. Ty Starter kity vypadaji dobre a uci pravidla postupne. Co mam, tak jsou Upfronty, prave pronikam do pravidel.

19.10.2009 14:54:42

ASL
Já bych to klidně koupil, jenže riziko, že to se mnou nikdo nebude hrát vs. krutá cena mě zatím nepřesvědčilo.

19.10.2009 14:59:41

sydo
Klidně to kup já si s tebou rád zahraju.

19.10.2009 19:54:04

corps command
z dílny Call of Hex neustále pokukuju po Corps Command: Totensonntag. Má to perfektní rozměr krabice (A5), hezký hrací plán, sólo mód pro jednoho hráče a vypadá to na jednoduchá zábavná pravidla. Hledal jsem na netu jestli by nabyly k nahlédnutí pravidla, ale nenašel jsem. Nehrál jste to někdo ? Případně na jakém principu funguje ta sólo hra ?

19.10.2009 22:45:11

ASL a Corps Command
Me od tech ASL odrazuje hlavne cena tech pravidel. Ale ty startery vypadaji celkem dobre - cena do 30 dolaru. Pokud by mel nekdo moznost to koupit bez drahe dopravy, sel bych do jednoho z nich. Stejne se neda cekat, ze bych hned usedl ke komplexni hre s nejakou slozitejsi technikou.

Ten Corps Command jsem hral asi trikrat. Na to, jak jednoduch hra to je, se hraje opravdu pekne. Ale zadna specialni pravidla pro solitare tam nejsou. Teda, da se to hrat sam proti sobe, diky systemu aktivaci mozna trosku lip nez jine hry, ale me osobne kazda solitaire hra velmi rychle vycerpa :-)

Jinak s wargames je to proste asi trochu slozitejsi a hraci se hledaji hure. Zrovna v Praze bych rekl, ze by nemel byt problem najit par zajemcu, ale jinde se za nima musi jezdit :-) A nebo jednou zacas udelat vetsi setkani. My jsme meli jedno v Outpostu v unoru (sakra, to je dlouho), a bylo nas tam asi deset.

21.10.2009 09:26:47

ASL
Ono se říká, že aby si člověk ASL užil a nekoukal furt do pravidel, tak ho musí hrát pravidelně, což u mě asi padá. WaW je takový svižný a jednoduchý, že ho člověk asi nemusí pařit každý týden, aby to nezapomněl. O Strater kitu též přemýšlím, bo mě ten ASL fakt nehorázně láká.

21.10.2009 09:56:00

WG
Mě poslední dobou čím dál tím víc láká nějaká víc hardcore wargame. Tušíte jestli existuje nějaká zaměřená vyloženě na malé střety moderní pěchoty? Případně něco s tématem jednotek rychlého nasazení, terorismus atd? Budu vděčný za tipy ;-)
Ad ASL, vzhledem k tomu, že do pravidel Tide of iron nahlížím docela často, i když hraju prakticky každý měsíc, ASL asi nebude pro mě :-)

21.10.2009 15:51:19

Vybíráme z Bazaru

Dune (1992) - francouzská verze původní Duny
Dune (1992) - francouzská verze původní Duny
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas