wargame z druhej svetovej vojny

Potreboval by som poradit resp. porovnat hry ktoré maju tématiku z 2 svetovej vojny. Zatial som hral iba Tide of Iron ale na tejto hre mi vadily:1. Veľké množstvo kociek a teda na môj vkus veľký podiel náhody. 2. ďalej sa mi často stávalo, že hra bola dosť statická a ani jeden z protivníkov sa nejak nechcel pohybovat z jednotkami po mape.. resp. misie boli robené štýlom jeden útočí a druhy bráni, čiže obránca len stál a hádzal kockami.
Rozmýšľal som nad: Conflict of Heroes, Fighting Formations, Valor a Victory. Z týcho hier sa mi najviac pozdáva Fighting Formations ale zdá sa mi ze má co sa týka tohto webu malu popularitu tak nvm. Hladam nieco komplexnejsie nez ToI, kde je menej náhody ale dá sa to hrat castejsie( sú hry ktorá zahrajete a potom potrebujete týzden pauzu...) cize aby to bolo aj zábavne.
11.3.2012 13:58:02

ASL
dodám jen ASL

14.3.2012 13:27:35

tak tak
ASL je fakt dle mého nejlepší volba, ale je to nemalý závazek. Máš-li však stálého spoluhráče a dobrou znalost angličtiny tak neváhej, nic lepšího není.
Záleží ovšem taky na míře komplexity, na ktreou jsi ochoten přistoupit, je to neuvěřitelně (a geniálně) detailní. A herní zážitek je fantastický. A výběr scénářů obrovský.

Pokud bys chtěl ale něco míň komplexního, tak všechny tebou zmiňované hry by měly být kvalitní (hrál jsem jen CoH a je to fajn). Leště je tu Lock and load série, ta je taky dobře hodnocená. ale spousta těchto her vychází více či méně z ASL.

14.3.2012 14:02:30

ASL
Je kral!

14.3.2012 14:28:18

Up Front
Up Front.
Je sice tak trošku nesehnatelnej, ale jinak nemá chybu ;)

14.3.2012 14:42:14

asl
Tak ASL je urcite z tychto hier najlepsi, ale nvm ci by som ich dokazal s mojou anglictinou dostatocne pochopit a nvm ci by kamos s ktorym hram hry by bol ochotny hrat tak kompletnu hru... rozmyslam nad CoH a Fighting formations. FF sa mi pozdáva viac, ale nedostal som sa k nejakym názorom od hrácov tak nvm.....

14.3.2012 17:35:08

my 2 cents..
Fighting Formations bude určitě zajímavá hra. Ale já do ní nešel kvůli počtu scénářů odehratelných v rozumné době. Většina je 6h plus. Jako první složitější wargame bych to asi nechtěl.

Super bude, jestli někdy, Band of Brothers. Taktické, do 1.5h, s řadou nových a originálních nápadů..

Taky mrknutí na zde opomíjený Combat Commander :-)

ASL je jistě zajímavá volba, ale je potřeba zvážit, jak moc se tomu chceš věnovat. Bez pravidelného hraní by to asi moc nešlo.. Investice jsou také vyšší.

15.3.2012 00:11:34

ASL
Ked uz tu rozoberate ASL mam moznost zakupit SK1 a SK2,ktore su vraj dobre na rozbehnutie.Chcem sa spytat ako jazykovy analfbet na pravidla.Kolko maju stranok a na obtiaznost.Mam znameho ktori ma z anglickeho jazyka statnice a ponukol sa ze by mi to prelozil.

15.3.2012 00:58:13

som

brblo
Ahoj, hru nemám, ale vím, že pravidla pro SK1 mají 12 stran. Angličtina asi není až tak hrozná (i pro mě téměř neangličtináře), ale je to hodně o zkratkách, které asi překládat nebudete.
Tohle (myslím překládání pravidel) se řešilo ve vedlejším vlákně (tuším první dojmy?), ale skončilo to právě na zkratkách ...

PS: kdybys to náhodou nakonec nebral, já je vezmu dobrovolně :-D

15.3.2012 06:28:33

brblo
myslím, že překládat to nebudu :-), ale jsem ochoten to tak nějak dovysvětlit zde (myslím ASL SK1, který mám), kdyby jste měli problém. Jinak je to hrozně logický, takže ta spousta pravidel a tahů v kole naprosto svižně odsýpá.
Taky tu někde byl odkaz od syda na ukázkové hry, kde je krok za krokem rozebrán první a druhý scénář. Na učení je to lepší než pravidla, kdyby odkaz nefungoval, měl bych to mít někde doma.
Takže ASL SK1 mohu jen doporučit, problém je, že pak budete chtít víc :-)

15.3.2012 08:00:08

boldrick
a je to vážně problém? :)

15.3.2012 08:15:17

Boldrick
It's not a bug - it's a feature :)

15.3.2012 08:30:41

ASL
Je nutné aby aj môj spluhráč mal preštudované pravidla, alebo sa do dá celkom ľahko vysvetliť ? Ešte čo sa týka toho FF nikto to nehral ani o tom nieco nepocul ? Co sa týka spracovania tak mi to pride krajsie nez ten ASL a predsa len to bude asi o nieco jednoduchsie.... Ešte ak by ste to porovnali ten ASL s inými hrami z 2svv tak v com je to lepsie ?( je my jasné že je to dost prepracované) ale ako je na tom zábavnosť, znovuhrateľnosť....(osobne nemám rad hry kde jeden útoci a druhý bráni ako to bolo v Tide of Iron- hranie za obráncu mi prišla dosť nuda...)

15.3.2012 19:25:05

Cwoki
V nasi skupine jsem pravidla cetl jen ja a je to v pohode. Zaklad se da vysvetlit za hodinku a do krve prejde rychle. A ted davamne i artilerii a vozidla a take to je ok.

A v cem je lepsi? Tim, ze je tak promakany, tak vytvar situace, ktere by v obecnejsich hrach nikdy nenastali, treba, ze zapomenes rozmontovat minomet, ktery ses celou dobu snazil dostat na prihodne misto :) Utok vs obrana - zalezi na scenari, jak je postaveny, ale me navi hrat i za obrance, mas spoustu tezkych rozhodnuti, ktere ucinit a kazdy neuvazeny vystrel muze byt rozhodujici. Ted je treba krasny scenar, kde Amici utoci na Nemce, ale tem prijdou posily a role se obrati. No a pak zas prichazi posily Amikum a reze se to vsude. O znovuhratelnosti ani nema cenu mluvit - scenaru je tolik, ze je v zivote nezahrajes a nektere jsem hral uz 4x a stale me bavi. A zabavnost? U zadne hry se nebavim tak jak u ASL. Ani me nemrzi, kdyz prohraju, jelikoz ten pribeh to vsechno prebije. Kazda hra je nezapomenutelna.

16.3.2012 08:59:11

ASL
no ale ten ASL je dost velka investicia... predsa len kupit pravidla(co stoji tolko ako samostatna hra) + tie kity.... ale tak samozrejme ze ta kvalita pravidiel zato stoji

16.3.2012 14:36:17

Cwoki
Tak skus SK1,Ja ho budem mat za 30eciek.

16.3.2012 14:40:05

ASL
a ten SK1 a SK2 obsahuju samostane pravidla ???

16.3.2012 16:34:57

Vybíráme z Bazaru

Když sním
Když sním
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas