velikost karet

Nevite jestli v nejake dbzi treba BGG ci jinde nejsou uvadeny velikosti karet ke konkr. hram? Jde mi samozrejme o obaly. Rad bych si poridil na vetsinu her, jenze nechtelo se mi vsechny projizdet a merit. NAsel jsem i tabulku FFG s doporucenimi pro konkretni hry(zluta 4, zelena 2 ap.) Jenze pak se podivam do nasich obchodu a z obrazku vidim nanejvys jestli je zluta ci jina. Ale cislo nikde. A pak jsem narazil na podobne velikosti - jedna oznacena napr. US mini jina EU mini a rozdily jsou v mm. S tim FFG by to bylo jednodussi - kdyby to obchodnici psali
Pokud nikde neni, tak to holt pomerim.
15.11.2012 19:13:23

....
je mi trochu trapne, ze to pisu zrovna ja, ale nejak vubec nechapu na co se ptas nebo co vlastne chces/hledas. jakoze prvni dotaz je docela srozumitelny (imho takova databaze neni a z druhe strany karty (a i obaly) z ruznych fabrik se pri stejnem standartu docela ruzni (milimetrik sem a tam, ruzna tloustka)), ale pak to zacina byt docela zmatek

15.11.2012 19:20:22

Block
Než přístě začneš metat rychlé soudy, tak se zamysli. To číslo je množství, kolik balíčků potřebuješ na obalení té konkrétní hry. Barva či název určuje velikost.

Docela mě zaráží, jak stále něco řešíš a potřebuješ to změnit. Obchodníci dělaj špatně tohle, na ZH se ti nelíbí tohle. Přečti si to schválně někdy sám po sobě. Když vidím tvůj nick, tak si ten příspěvek automaticky čtu v hlavě hlasem kňouravého děcka, na které jsou ve školce zlí.

15.11.2012 19:23:09

ndru
- Trapnost nechapu
- dotaz na seznam - jasne neni
- zbytek jen vysvetlovani peripetii s hledanim odpovidajicich karet. Nechapu co nechapes:-) Asi jsem vychazel z toho, ze vetsina tu vi o co jde. Nasel jsem odkaz, kde FFG V pdf doporucuje konkretni typy obalu pro jejich konkretni hry. Ty obaly se oznacuji barvou a cislem. V nasich e-shopech jsem na to oznaceni cislem ale nikde nenarazil, takze je mi houby platny, ze vim, ze na AHorror se doporucuje zluta nebo zelena 4, kdyz ji tady v e-shopech nenajdu. Je to srozumitelnejsi?
Ale zakladni otazka (zivota a tak vubec...) byla na ten prehled velikosti karet podle her, ktery tedy neni. Diky za info.

15.11.2012 19:29:05

Block
Precitaj si celu odpoved a nielen tu cast, o ktorej mas pocit, ze na teba utoci. Havelock jasne napisal, co to cislo na obaloch znamena.

15.11.2012 19:34:28

Havelock
Nevim co myslis temi rychlymi soudy, ale Tvoje odpoved je presne to co jsem potreboval k vysvetleni. Diky
Ale naprosto nechapu Tvoji alergickou reakci. Proste jsem na to pdf nekde kratce narazil. Vybral si z toho to co jsem psal. A protoze jsem to deleni spravne nepochopil nakonec jsem se obratil sem. Co je na tom za reseni? Pokud s mymi prispevky mas problem, tak je prosim ignoruj. Mam naopak pocit, ze se snazis stavet do role vseobjimajiciho taticka Masaryka. A pokud mas problem s tim, ze jsem se snazil prijit s nejakymi navrhy na ZH, tak zkus navrhnout, aby se nikdo nemohl vyjadrit, protoze je Ti proti mysli, aby ostatni meli nazory. Ja vychazim z toho, ze dobre veci se maji vylepsovat, ty spatne za to moc nestoji. Proto do toho "stouram". Ale opakuji - mas s tim problem, uvidis nick a preskoc jinam.

15.11.2012 19:39:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Miri
V dobe odpovedi Havelocka jsem mel rozepsanou odpoved - takze jsem ji nevidel!

15.11.2012 19:41:06

to (skoro all - Block)
asi nejrozumnejsi bude dnftt

15.11.2012 19:49:00

ndru
Mas pravdu :-)

15.11.2012 19:51:10

Block
http://maydaygames.com/sleeves.pdf

http://www.boardgamegeek.com/geeklist/102880/item/2042318#item2042318

15.11.2012 20:15:55

miso
JJ to je skvele velky DIIIK

15.11.2012 20:27:07

ndru
Mat na nieco svoj nazor (iny ako vacsina) nemusi znamenat trolling. Benefit of the doubt a tak podobne.

16.11.2012 04:17:17

to klaymen
samozrejme. na druhou stranu nejde o nazor (v tomto konkretnim pripade docela smrst misty nedomyslenych nazoru), ale zpusob jeho podani

16.11.2012 08:47:56

ndru
Nedostatok taktu, nic viac.
Trolling je cielena provokacia. Viem ze sa jedna o prvy dojem, ale stale sa moze zlepsit. Uz som videl aj horsie pripady ked niekto nieco nepochopil a potom sa plny righteous fury vrhol stazovat na fora. :)

16.11.2012 09:10:28

to klaymen
trolling (potazmo dnftt) u mne zapada do S.A.C. fenomenu. tj. 'reverznim inzenyrstvim' nutne nedolozis, jestli se od pocatku jednalo o cilenou provokaci. v nekterych pripadech se dostanes jen k pohledu tech z okoli. nekdy dokonce zjistis, ze si komunita trolla vychovala sama (proste jenom zapadl do prazdneho mista). moznosti je spousta
a u nedostatku taktu mozna o to vic dnf at tt nebo nett

16.11.2012 10:21:11

Vybíráme z Bazaru

Fantastate
Fantastate
Akt. cena: 0 €
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas