Vedomostna hra

Ahojte,
aka je podla vas najlepsia vedomostna hra, kde NIE je dolezita rychlost.
Europa, Svet Otazky a odpovedi uz mame - snazim sa najst nieco ine - nemusi byt nutne v cestine/slovencine.
4.1.2013 18:13:25

droto
Já vědomostní hry moc nemusim, ale Světový film mě docela bavil. Pokud se ale ve filmu vyznáš nebo aspoň orientuješ, tak ti to bude připadat trochu jednoduché.

4.1.2013 18:18:17

Fauna
my občas zahrajeme Faunu, ta je podle mě lepší než všechny ty "Otázky a odpovědi". Je v ní i kousek strategie(hodně malý:)). Asi jediná vědomostní hra, kterou jsem ochotný hrát.

4.1.2013 18:33:27

Fauna
dávám hlas Fauně a ze zeměpisných nerychlých je tu ještě Europa (od KOSMOSU)
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/41185/europa-venedig-ist-ja-klar-aber-wo-ist-nessebar

4.1.2013 18:41:37

vědomostní hra
Faunu bych rozhodně také podepsal a moc se mi líbí také Timeline - je snad ještě snazší pravidlově, co do skladnosti při přepravě i při hře, lze hrát i v různě a nestejně velkých týmech, s handicapy atd., nevadí, když se karty cinknou, levné - prostě hodně ideálních vlastností, určitě bych zvážil.

4.1.2013 18:55:12

exxpedice
Fauna je alespoň trochu o hraní, né jen o tom vím, nebo nevím.
Time line je snad univerzlní, moc vědomostní hry nemusím, ale jsme schopný tomu dát několik her za sebou.
Exxpedice je vlastně aktualizovaný Labirint vědomostí, ale jsou to už zase jenom otázky na kartičkách.
Ještě před pár lety byla hra, kde jsem si mohl vsadit kolik bodů chci na obor ještě před tím, než jsem si otočil otázku, to mi taky přišlo jako zajímavý nápad, protože jsem mohl vsadit míň na něco co si nejsem jistej. Doufám, že se a hra jmenovala Riskuj, ale není to zaručeně správně a asi se jen tak nenajde. Koneckonců by se to asi dalo i zahrát s evropou a tak.

4.1.2013 23:47:00

wits & wagers
Diky za tipy. Tu expedici checknem. Prechadzal som este boardgamegeek a narazil som na tuto hru - wits and wagers. Je to mix spravnych odpovedi, vsadzania a tipovania. Je to iba po anglicky ale to asi nevadi - da sa zohnat vo svete deskovych hier v prahe.
Ma s tym niekto skusenost?

5.1.2013 10:34:23

ještě jednou
Problém s hrama, který nejsou přímo pro náš region je v některých otázkách, myslím tím to, že se to u nás nebere jako standardní vědomosti a jinde ano.
Někdo si u nás v krámu stěžoval, že hrál hru ve které byly otázky jako:
Co řekl president na tom a tom místě v roce xy.
Narozdíl od amíků nemáme kult presidenta tak silnej.
Nikoho se nechci dotknout. Jen varuji před možností, která může nastat.
Wit...neznám.

5.1.2013 10:51:50

dle mého nej.
exxpedice

5.1.2013 13:24:43

Vybíráme z Bazaru

Duna Impérium kovové mince a voda od Moedas
Duna Impérium kovové mince a voda od Moedas
Akt. cena: 1199 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas