Vaše nej hra,kterou byste dopořučili,proč?

Ahoj,
zajímalo by mě,jaká hra je u vás č.1 a která by podle vás neměla chybět v žádné sbírce deskohráčů/ek?
U mě to jsou Mice and Mystics.Nádherně udělané a propracované kooperativní RPG,s milým příběhem,do kterého se ponoří jak mladší a starší hráči.Na figurky myšek i minionů je radost se dívat a celá hra funguje tak jak má.Škoda je,že zatím nebyla lokalizovaná do ČJ,ale je to jen malá vada na kráse.Snad ještě jen občasná nepřízeň kostek,která vám při soubojích dokáže zatopit a kapitolu,kterou procházíte hodinu a půl a jste na konci si můžete zopakovat pěkně od začátku,což je občas frustrující,ale ten pocit,když kapitolu konečně se spoluhráčem pokoříte .... :)
Pokud máte rádi kooperativní hry,berte všema deseti.Pokud ne,berte stejně ;)
1.8.2013 14:11:15

Dobyvatelé vesmíru
Kdybych se měl zítra probudit na pustém ostrově jen se svou paní a jedinou hrou ze sbírky, bylo by to jasné.

Důvody:
Herní doba okolo 30-40 minut
Dokonalý mechanismus hry
Neuvěřitelná znovuhratelnost (mám nahráno odhaduji 400 her)
Pěkné a fungující uchopení sci-fi tématu.
Na karetku nevídaným způsobem snížená náhoda.
Výborná hratelnost ve 2 i více hráčích.

Když jdu do sbírky, vždy beru RftG a ještě něco, ale většinou jsou to právě RftG, kteří se objeví na stole.

Z větších her pak:
Puerto Rico
Agricola
Vysoké napětí
Arena - MTS

1.8.2013 14:23:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Za mě
7 divů světa. Tahle hra nemá chybu a jen samé klady : jednoduché, ale skoro neohratelné. 2-7 hráčů. Herní doba max. 30 minut a nezáleží kolik hráčů hraje, vyšlo v češtině, v akcích k sehnání za 500,-
Jinak je zajímavé, že pro někoho je nějaká hra Nr. 1 viz. Pelly a Dobyvatelé vesmíru a třeba pro mě je tohle jedna z nejhorších her co jsem hrál a jedna snad ze tří, co jsem prodal. A při tom sci-fi téma mám rád. Ale tím nechci říct, že je to špatná hra, jen mi prostě nesedla a vím, že jsem v tomhle velká vyjímka.

1.8.2013 20:16:04

nej hra
všech dob je rozhodopádně Z pohádky do pohádky. Je prostě nepřekonatelná.

1.8.2013 22:45:30

nej hra
ak zohladnim vsetky pohlady, tak postovy kurier / hratelnost,vizual,priprava,pocet hracov,dlzka hrania/ . Najcastejsie sa ale u nas hralo : agricola, tikal , eufrat

2.8.2013 06:43:09

Nej hra
Pokud by ses ocitl na pustém ostrově jen se ženou, jak píše Pelly, tak bych si přál Člověče, nezlob se. Je to originální a každá partie se dá hrát o něco - kdo naseká dřevo, kdo uloví želvu, kdo nakreslí mapu ostrova... tak by se to dalo hrát donekonečna:)
Ale na ostrov se asi nechystáš a tuhle hru jsi nejspíš doporučit nechtěl, tak sorry za zbytečný příspěvek:)

2.8.2013 08:20:33

nechtěl jsem se zapojit
ale už musím, osadníci z katanu,
každý je zahrje a stále se mi neohráli.
a to je hrajem už hodně let, ještě z dob, kdy nebyli česky.
Jinak hra, která ode mne dostala nejlepší hodnocení je blood bowl v ligové variantě.
Na pustý ostrov jen se ženou bych si vzal radši nůž a náhradní nervy než hru.

2.8.2013 09:57:46

za mňa
U mňa nejde celkom spojiť tieto dve kategórie -najlepšia hra a hra, ktorá by nemala chýbať v zbierke každého doskohráča.
Za najlepšiu hru v svojej zbierke považujem Lord of the Rings LCG. Ale hra, ktorá by nemala chýbať v zbierke každého doskohráča je podľa mňa Dixit – dĺžkou hrania, neutrálnou témou, nekonfliktnosťou, vekovým rozptylom, ľahkosťou pravidiel, zábavnosťou s rôznymi skupinami, možnosťou rozšírení a podareným vizuálnym stvárnením :). Jediné mínus je potreba aspoň 5, lepšie šiestich hráčov.

2.8.2013 10:06:15

nej hra
Za sebe trošku rozliším hru, kterou bych si vzal na pustý Ostrov a tu, kterou bych doporučil člověku, s kterým bych se třeba nacházel v nějakém specializovaném obchodě s hrami.
Na ostrov jedině Šachy! Tuhle hru už známe stovky let a doposud jsme ji snad nedokázali překonat. Právem se honosí přízviskem "královská."
Nejlepší hra z těch moderních, kterou jsem měl tu čet si zahrát: Mafia City. Ovšem s několika ALE. Jedině 5 hráčů, jedině ti správní hráči. Nehodnotím nějákým objektivním pohledem. Hodnotím z jednoduchého principu: U partie jaké hry, jsem se doposud bavil nejvíce? - Mafia City (a to, že ve 3 a nebo v rodinném kruhu se nejedná o nic extra nezohledňuji)

2.8.2013 20:26:04

nej hra
pustoostrovní otázku nemám rád, protože mi příjde nesmyslná, takže takto:

karetka - Android: Netrunner

deskovka - Chaos in the Old World

btw. tohle je zřejmě nesmrtelné téma s objevující se frekvencí cca 1x za půl roku :)

2.8.2013 21:34:30 | Upraveno autorem (porovnej)

beholder
jj, tak ľuďom sa asi pomerne často menia naj hry :) u mňa to však tak nieje.. Jednoznačne najlepšií je Earth Reborn a to ho hrávam už dva roky. Tá hra je tam variabilná, že je až neohrateľná. A potom mám rád aj Eclipse, Runewars a dokonca aj agricolu :)

3.8.2013 04:46:48

Nej... hra???
Hm, to je mi ale otázka?! Za prvé - nehraji american trash - neumím je a jsem již sdostatek stár, abych snadno potlačil: válečnický pud - intriky - boje - mordy a tak... Prostě - už mám "po sezóně"!!
P.S. Snad Citadelu - tu bych ještě mohl!!!
Jsem maloměšťák a jako takový - nakupuji - prodávám - schraňuji a plánuji - takže euro vždy a všude!
A protože Agricola - Le Havre - je už klasik, tak já si poopravím aktuálně žebříček na:
- Terra mysticu - zatím neohratelné i když mnohokrát hratelné!
- Burgundské hrady - moje Andělka je do nich paf a já si nemůžu stěžovat!! Na Andělku ( Jarunku ) ani hrady!
- Troyes - to jsem hráli pouze jednou, ale příslib v tom cítím.
A ještě, bez udání pořadí: Trajan, Myrmes, Tzolkin, Rok čínského draka, Tikal, Kronika panství, Ora et labora, GOA, Kindom aj.aj.
Jo jo a TICHU - to je paráda! Kdybych ji uměl... EMan

3.8.2013 22:11:26

som

jarmuk
Když máš nůž, nepotřebuješ pevné nervy :D

6.8.2013 10:25:27

som
Potřebuješ, protože občas si připusť, že ženu na chvilku potřebuješ
dal bych sprostší variantu, ale to se bojím.

6.8.2013 13:09:11

šachy
Viac než len hra, môžeš hrať stále dookola, jednoduchá hra, veľa možností, žiadna náhoda

31.8.2013 22:13:43

šachy
to že v hre nieje náhoda, neznamená že tá hra je dobrá. Práve naopak, je suchá. Avšak šachy mám aj napriek tomu rád a vyrastal som na nich.

1.9.2013 04:40:52

stOKYi
To vypadá, jako když čím více náhody, tím méně je hra suchá :) Takže nejméně suchý je člobrdo, nebo dokonce Z pohádky do pohádky? :)

1.9.2013 09:20:10

Z pohadky do pohadky
Clobrdo je moc takticke.

1.9.2013 09:49:19

Šachy hra kráľovská!
Pôvodne som sa do tejto diskusie nechcel ani zapojiť, ale tak nejak mi to nedá. Sám som sa šachu venoval aktívne veľa rokov a len málo ľudí vie o hráčoch šachu, že NEPOMERNE viac času trávia štúdiom tejto hry ako hrou samotnou. Hrubo nepomerne! Nechcem tu teraz napísať, že je to choré to určite nie, ale je to prinajmenšom zvláštne. Keby som chcel byť protivný tak napíšem, že na šachu je oveľa zábavnešie študovať ho ako ho hrať, keďže hráči šachu túto hru nepomerne viac študujú ako hrajú.

1.9.2013 10:03:17

Richmond
Berieš to trochu extrémne. Všetkého veľa škodí ;) Ja mám napríklad rád kocky, ak sú dobre zasadené do mechanizmov. 20-30% náhody ak je v hre, dáva to hre šťavu. Nie náhodou moje najobľúbenejšie hry, používajú kocky. Ale to je len môj názor. A člobrdo nepoznám :).

Springb, viem o čom hovoríš, my sme mali jednu poličku plnú len kníh o šachu :)

1.9.2013 10:54:32

......
pro dva doporučuji ....le havre the inland port.
pro dva až pět ....glory to rome.
Zábava zaručena. Rychle vybaleno i zabaleno. Relativně rychle odehráno, ale nic to neubírá na zážitku.
Glory to rome Tě prostě chytne. Mnoho kombinací, zvratů..... jednoduše promakaná hra, i když je "jen" karetní.
A Le Havre .... velký nás baví, ale tento ve dvou je opravdu dost dobrý.

1.9.2013 18:35:43

castles of burgundy
doporucuju, velmi variabilni hra, ktera procvici kombinacni schopnosti na maximum

5.9.2013 13:32:58

U nás doma či s přáteli
za mě: je to složité, mám rád téměř všechny hry ve své sbírce. Ale kdysi dávno, hodně dávno jsem začínal s třema hrama - Pylos, Risk a Trans America.

za přítelkyni: určitě Poštovní kurýr a Elfenland

za švagra: Dominion

za kamarádku: Doba kamenná

13.9.2013 21:10:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Nova Luna
Nova Luna
Akt. cena: 414 Kč
Končí za: 9 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas