Trollí Aréna XIII - Proroctví vs. Dorn (český adventure speciál)

Přináším vám třináctou část trollí arény - každý týden dvě hry v souboji na život a na smrt! Která je lepší? Hlasujte pro svou oblíbenou hru. Euro, AT, war, na každého dojde. Své přípěvky prosím začněte názvem hry, pro kterou hlasujete a pod to případné argumenty. Příští středu hlasy sečtu a určím vítěze, v případě remízy mám rozhodující slovo. Žádný flame (ale diskuze vítána)! Účelem arény je zábava a také dozvědět se něco o hrách a o tom, proč se vám líbí. Žádný argument není slabý, každý hlas se počítá, i kdyby jen kvůli barvě krabice. Třinácté kolo je zde:

Proroctví vs. Dorn - výprava za branou Osudu!

POZOR: pro lepší počítání hlasů uveďte hru, pro kterou hlasujete v hlavičce příspěvku a v případných dalších postech již hru v hlavičce neuvádějte! Takové hlasy nebudou započítány. Díky, usnadníte mi počítání.
16.12.2009 10:35:49

nemohu se rozhodnout...
máme obě, ani jednu nehrajeme (obě byly dárkem), tak nevím, asi se tentokrát zdržím hlasování, neb na starý Talisman nikdo nemá! ten hrajeme dodnes.

17.12.2009 13:12:56

Elissa
Tímto prohlášením jsi pro mě královnou ZH :)

17.12.2009 13:26:38

DORN
Dorn:
+Žádná náhoda(pro někoho může být i mínus)
+Rozdílní hrdinové
+Velké bitvy
+Skvělé grafické zpracování(nevím jak vám ale mě se líbí)
-Žádné není
Proroctví:
+Develop postavy
+"Nápadité kartičky"
-Velká náhoda(možná se to někomu může líbit ale v Proroctví to už moc normální není)
-Stejní hrdinové(nevydím mezi nimy moc velký rozdíl)
-Nevyvážené cechy(nevím jak u vás ale my jsme museli všechny schopnosti z kláštera zdražit o +1 protože jsou celkem dost nadupaný, naopak gilda krutě zaostává a tak jsme jí museli všechno slevnit o -1)
-Grafické zpracování(jak pro malé děcka, hnus prostě fuj :-( )
-Souboj 1vs1(k takovým hrám to prostě patří,ale já bych radši vyděl souboj 1vs5 no neco takovýho většího jako v Dornu)
Ještě bych chtěl dodat že s Dornem jsem začínal, ale kdybych měl raději hry s větším podílem náhody volil bych Proroctví.

17.12.2009 21:16:00

Dorn
Proroctví mám dlouho a Dorn taky ale Proroctví se strašně rychle ohrálo.

17.12.2009 22:01:19

To Kaerdrak
Ohledně žádné náhody v Dornu bych se hádal, protože už samotné tahání karet požehnání a rytuálů je čistě o náhodě a upřímně silné požehnání v pravou chvíli dokáže silně ovlivnit hru nebo nalézání pokladů - opět náhoda a pokud máš rozšíření, tak je v něm opět náhodné losování úkolů. Když hrajeme dorna, tak ještě přidáme do hry náhodu losováním dvojce hrdinů, ze které si necháváme pouze jednoho. Tento způsob eliminuje přehnaně silné teamy.

19.12.2009 13:12:15

to Prior
Jo, samozřejmě v deskových hrách vždycky bude nějaká náhoda ikdyby to pán bůh nechtěl. Ale zkus najít ještě nějakou hru kde náhoda hraje minimální podíl a hraje se bez kostek?Kromě Dungeon Twisteru mě nic jiného nenapadá(ikdyž ho nemám něco jsem o něm slyšel. Dorn narozdíl od ostatních deskových her větší náhodou netrpí (možná že s expanzí ano ale tu nemám). Ono se to musí brát tak že u toho "člověk musí třikrát víc myslet než spoléhat na kartičku požehnání nebo pokladu".

19.12.2009 20:35:42

re Kaerdrak
Teď nevím, jestli jsi v tom svém příspěvku myslel "v deskových hrách" všechny deskovky nebo jen rpgčka, protože samozřejmě deskovek s minimálním podílem náhody je velké množství. Ale mě osobně se ten podíl náhody v Dornu zdá optimální, právě aby to nebyly jen fantasy šachy :)

19.12.2009 20:57:01

to Richmond
Ano, myšleno to tak bylo(jen rpg), ale jaksi mě to nevypadlo z pusy :-)

21.12.2009 13:36:15

Dorn
Obě hry mám a u obou budu kupovat rozšíření, ale Dorn je mi jaksi bližší, když za padoucha masakruju jednoho hrdinu po druhém :-)

21.12.2009 13:49:14

Proroctví
Sice jej teď moc často nehraji, vlastně se na něj už dlouho nedostalo.Jednou jsem si zahrál Talisman a po delší době, když jsem narazil na Proroctví, tak jsem si ho musel koupit.

25.12.2009 14:25:25

Proroctví vs. Dorn - 14:13
No, kdybych to spočítal včas, mohla být remíza a Proroctví by putovalo do hlubin herního pekla, kam patří. Ale jelikož jsme líný, vítězí.

PROROCTVÍ:
ella
sodovka
beholder
eyron
kedrigern
elenistar
deth
krapnik
kardo
martannen
prior
alex
adalpo
sszgsa

DORN:
drussbarb
paladin91
pj
eksmen
klopčík
richmond
ringo
kadaver
kolouch
hike
kaerdrak
vasekre
tormentr

5.1.2010 09:25:48

sydo
jooo jooo za lenost se platí

já jsem taky platila, že jsem hlasovala pro Proroctví - musela jsem ho 4 hodiny hrát brrr

5.1.2010 09:35:13

Ella
To tě teda upřímně lituji :). Já u téhle hry taky vždy trpěla, vypadá sice hezky, ale není tak zábavná, aby se hrála 4h a víc. Naštěstí už Proroctví nemáme. :)

5.1.2010 10:02:56

safra
že já taky nehlasoval, proroctví taky moc nemusím :-)

5.1.2010 10:23:42

Néééééééééééééééé :-D
Né Sydo proč? :-D prostě Dorn je výtěz, nezájem :-D. No kdyby hlasoval Merlin pro Dorn koho by jsi zvolil jako výtěze?:-) (jen tak otázka ze zajímavosti)

5.1.2010 20:50:15

to Kaerdrak
Normálně na chyby v češtině nereaguju, protože každému někdy něco ujede. Co je ale moc to je moc. V tvém věku dvakrát za sebou napsat vÝtěz s tvrdým Y to je tedy síla.

5.1.2010 21:05:28

Kaerdrak
V případě remízy bych samozřejmě zvolil Dorn. Málo her u mě dokáže vzbudit takovou nenávist jako Proroctví, větší esenci nudy abych pohledal :)

5.1.2010 21:10:48

sydo
Neříkals tohle o Caylusu? :)

5.1.2010 21:34:36

proroctvi
Ja jsem hral proroctvi asi tak 5x ve dvou a vzdycky jsem se dobre bavil. Mozna chce znat hru trosku lip a pak pekne odsypa...

5.1.2010 21:35:05

Richmond
Caylus je vedle Proroctvi jeste zabava:-)

5.1.2010 22:10:24

Richmond
Je to možné, o titul "Nejnudnější výměšek" u mě soupeří víc her :)

5.1.2010 22:25:49

sydo
a co aréna o nejnudnější hru vůbec? Ale muselo by se hlasovat pro víc než dvě :-)
Pokud by to byla nejnenáviděnější, tak u mě by na celé čáře vyhrály Dostihy a sázky

6.1.2010 08:03:13

to kren
Nikdo není dokonalý

6.1.2010 14:59:31

To Ella
Dostihy jsou.. pokud nenapadneš na člověka který raději chcípne než aby prodal nepotřebného koně! :D Ale neboj, dostihy jsem nehrál strašně dlouho.. :)
Moje nejhorší hra je asi Proroctví a Doba kamenná. :) Tak a už to je venku! Klidně ale po mě hoďte kamanem! :D

8.1.2010 01:47:59

SSZGSA
No Doba kamenná mě sice také vůbec neučarovala, ale proti Dostihů to je královská zábava :)

8.1.2010 08:01:44

Vybíráme z Bazaru

Star wars: unlimited jedi set
Star wars: unlimited jedi set
Akt. cena: 111 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas