Trollí Aréna III - Tide of Iron vs Memoir 44

Přináším vám třetí část trollí arény - každý týden dvě hry v souboji na život a na smrt! Která je lepší? Hlasujte pro svou oblíbenou hru. Euro, AT, war, na každého dojde. Své přípěvky prosím začněte názvem hry, pro kterou hlasujete a pod to případné argumenty. Příští pátek hlasy sečtu a určím vítěze, v případě remízy mám rozhodující slovo. Žádný flame! Účelem arény je zábava a také dozvědět se něco o hrách a o tom, proč se vám líbí. Žádný argument není slabý, každý hlas se počítá, i kdyby jen kvůli barvě krabice. Třetí kolo je zde:

Tide of Iron vs Memoir 44

Ani jedno klasická wargame, jedno více do eura, druhé do AT. Co zdejší komunitě sedí víc?
27.9.2009 15:21:46

memoir
kvůli podobnosti s Battlelore

30.9.2009 22:17:32

Joe

Memoir
M44 a to práve z dôvodu, že je prístupnejší a bol by na stole u mňa rozhodne omnoho častejšie, ako ToI (keďže tých málo hráčov, čo zatiaľ okolo seba mám, jednoducho nemá čas sa učiť zložitejšie pravidlá a aj tak by ich medzi hernými sedeniami pozabúdali...).

Uznávam, že ToI je vhodnejšie pre skupinu ľudí, ktorá hráva pravidelne a nechce investovať čas a peniaze do objemnejších simulácií.

1.10.2009 09:29:41

memoir
TOI by se mi nevešel pod postel :)

1.10.2009 11:11:19

rbx

Memoir
Mam Battlelore a libi se mi. Po Tide of Iron jsem hrozne dlouho pokukoval, ale protoze chci jednu z techto dvou her dat svemu 9ti letemu synovci k vanocum, tak jsem se rozhodl pro Memoir. Muze si to vzit na chatu, pochopi to rychleji, takze si to i casteji zahraje. Ciste z praktickeho hlediska se mi u ToI libi to zapichovani vojacku do podstavcu, protoze to pak krasne usnadnuje pohyb po hexech. To posouvani jednotlivych pajdulaku v Battlelore/Memoir je hrozny. Ale i tak jsem pro Memoir.

1.10.2009 11:19:56

ToI
Když porovnám ToI a herní systém Battle lore, který je podobný Memoiru tak ToI je jednoznačně lepší. Čistý souboj TOI a BL bych zřejmě zvolil BL, ale z válečného prostředí je ToI opravdu nádhera. Herní originální herní scénáře jsou tedy velice nevyvážené, první 2 mapy jsme hrálu snad 10x za obě strany a vždy vyhráli spojenci. S volně dostupnými scénáři se hra stvá nádhernou simulací a složitější pravidla se také dají zažít. Takže v Trolí aréně volím ToI! PS: Když někam přinesete krabici ToI tak všichni valí oči, v hospodě spotřebujete 2 stoly, ale i tak bomba.

2.10.2009 07:37:14

ToI vs. Memoir 13:13!
TIDE OF IRON:
sszgsa
andik007
voloda
vinassolamnus
panzer
eyron
ringo
frenzy
sasa
kosibratr
siaron
jouda
cholerus

MEMOIR '44
lubbo
pj
merlin
deth
richmond
rejmank
elenistar
drussbarb
karel
ella
joe
paladin91
rbx

Nechť rozhodnbe hlas imerátora: Vítězem je Memoir '44! Důvod - když chci hrát složitou wargame, pořídím klasickou s žetonky, když chci hrát s neválečníky, pořídím Memoir. Howgh! Tuhý boj!

2.10.2009 09:49:57

eh
hlas imperátora tam má být..

2.10.2009 09:50:52

Sláva vítězům, hanba poraženým! :)
Dobrý boj to byl! :)

2.10.2009 09:55:15

ale prohráli jsme...

2.10.2009 12:17:32

Vybíráme z Bazaru

Trekking Through History
Trekking Through History
Akt. cena: 630 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas