Top detske hry 4+/5+ za posledni dobu 2018/19/20

Mam vyhlednutou jurskou svacu/vecu (ktera je lepsi? :) ) a Dragomino (vim nejde ted sehnat).

Kdyz napisete treba 2,3 budu moc rad.

Diky
5.1.2021 22:06:20

za naše děti
Karak, Umí prase létat plus, Medvěd Wrr (i s knížkou)

5.1.2021 23:37:49

...
Dragomino hraju se synem 3.5roku...mozna 5+ uz bude nuda

Sahnul bych asi pak po vecech jako Karak, Carcassone, Agricola Family, Doba Kamenna v osekane verzi, Ratland, Plysova hlidka, Takenoko atd

Sehnal jsem si Dum Snu...na BGG typek daval upravu resp. zjednoduseni pravidel a hraje to s 3letym synem a hra ma potencial i do budoucna.

6.1.2021 01:51:50

za mě a děti
doma hrajeme:

- dům snů = 5+ v poho s minimem potřeby poradit, teď 6+ a hraje to sama a dobře

- Jurská sváča = koupena teď na Vánoce (teda Ježíšek donesl) a 6+ v pohodě

- zvládá s malou pomocí i Dice Hospital. Léčení probíhá v kooperaci s rodičem, ale primárně necháváme návrh řešení na ní a pak jen optimalizujeme; poslední dobou není ani potřeba moc upravit její návrh řešení.

- Kingdomino = hraje od 5+ a bez pomoci

6.1.2021 06:47:48

Jurská sváča vs véča

Mam doma oboje. Jurská véča lze hrát sólo, nebo jako rozšíření. Véča má více možností kombinovat (trkání, raptor může i šikmo, má speciální žetony, úkryt, žeton na výměnu s protihráčem ..) proto je 7+

Není špatné mít oboje.

Hrajeme doma obě hry ve čtyrech. Já, žena a dvě děti 5 a 7 let. V týmu je vždy jeden dospělí s dítětem proti druhému dospělému s druhým prckem.

Když kluci hrají sólo. Hrají jen sváču.
Jinak na youtube najdeš videorecenze na obě hry. Kde jsou popsané ty základní mechaniky hry.

6.1.2021 08:59:52

Karak, Plysova hlidka?
Karak jsem jednou hral a mam pocit ze je treba tam umet pocitat vice jak do desiti a snad i scitat a odecitat. To je hra tak uz pro prvnaka bych rekl.

Plysova hlidka je v podstate dungeon crawl, tam to bude to same.

Takove tipy jsem veru necekal.

Zatim hrajeme dobble (i ten original), detske carcasonne, detsky labyrint, detske grabolo a taky klasicke clovece a pexeso.

6.1.2021 10:19:52

Děti

Já tedy s dětmi (kluci) 5 a 7 let hraji:

Descent - zjednodušenou verzi bez scénářu, čtu jim karty, oni ale hrají sami (sami si počítají kroky, útoky, obranu)
Mlatí příšerky, lootí poklady
Jurská sváča a véča (nově od Vánoc)
Dobble, pexeso, člověče (různé variace), černý pert, kvarteto,
Pak je berou Brainboxy :dinosauři, zvířata, svět (čteme jim to) Scrabble junior,
Pak máme dvě hry ve stylu z Pohádky do pohádky, ze Starých hradů. Hážeš kostou, jdeš po plánu, kde jsou různé nástrahy (zdržovačky, zkratky, házení ...) je to takové barevné s popiskami příšerek z těch Starých hradů. Nic náročného :-)

6.1.2021 10:46:09

u nas deti skoro 3 a 5
hrajeme dragomino, doba kamenna junior, kvak, priserky ze skrine, zacarovana vez, mlsne mysky (tohle nema tak velky uspech zatim, ale vidim tam potencial). samozrejme za 3-letou dceru hrajeme my, ale bavi ji u toho sedet a hrat si s komponenty.

naopak carcassone pro deti se u nas neujal. je to pro deti moc abstraktni.

6.1.2021 11:53:56

...
Mám dvě holky: 2,5 roku a 5 let a u nás frčí (bez ohledu na datum vydání, ale povětšinou to jsou nové hry):
Začarovaná věž: je to sice skoro ryze náhodné, ale je tam i prvek odhadu soupeře a trochu toho plánování a děti to hodně baví (ta menší sice jenom přihlíží, tedy říká že hraje za princeznu, ale i tak jí to baví).
Memoarrr: bez těch schopností, zvládá i menší
Diamantový les: kratší verze se 4 diamanty a méně rarachy, zvládá i menší.
Hurá zmrzlina: menší to má na "prodávání zmrzliny" starší nás mnohdy poráží ve hře.
Zombie kidz: Po otevření všech obálek už nehrajeme, ale jinak nás to bavilo dost, pravidla jsem sice pak ke konci musel řídit já (je pak toho docela dost) ale i tak to starší dost bavilo.
Zvířátka na palubu: Super i pro dospělé, takový push your luck s dexterity prvkem. Menší jenom doplňuje zvířátka a pomáhá s jejich naloděním.
Leo musí ke kadeřníkovi: hrajeme s odkrytou rukou a každý má vždy jen 4 karty, pak se postupně dobírá. Menší hýbe hodinama a nechává zarůst Lea.
Uno: menší hraje s někým
jenga a různé jiné balanční hry
Pak, kromě klasik (člobrdo, dobble atd), se starší hráváme často ještě i několik her pro dospělé:
colloretto
carcassonne bez farmářů
malý princ: udělej mi planetu
jaipur
Golden horn
Mamma mia
Zombie dice
Takenoko s otevřenými úkoly
Safranito bez mechaniky nákupu a prodeje (prostě co si naházíš a je to v nabídce, to máš)
Krycí jména obrázky koop (napovídám ona hádá)
Ubongo (ona má tu lehčí obtížnost a možnost si připravit dílky před otočením přesýpaček... pak to bývá dost vyrovnané, mnohdy vyhraje i celou hru)
Vzhůru do podzemí (ku podivu i ve dvou je to dobré)
Origin ve variantě junior
a určitě by se ještě něco našlo, ale tohle jsou nejčastější.

6.1.2021 11:58:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Tajná výprava čarodějů
Za mě asi teď TOP dětská hra. Vypadá moc hezky a dobře se hraje jak dětem, tak dospělým.

6.1.2021 11:58:44

Tři bratři
V této skupině jsou alba s hrami pro různé věkové skupiny, výběr obrovský.

https://www.facebook.com/groups/deskovkyprotribratry

6.1.2021 12:03:35

holky 5,5 a 8 let
Poslední rok jsme zkoušeli:
River Dragons - absolutně bez textu i počítání, ideální pro 4-5 hráčů, mladší zvládá sama
Zakázaný ostrov - po vysvětlení si pamatují schopnosti své postavy a spec.karet, jinak opět bez textu, hrajeme na nejnižší obtížnost a snažím se udržet a nedělat rozhodnutí za ně
Patchwork, Rat Hot - hrají proti sobě, já dělám management hry
Ubongo - mladší na nižší obtížnost
Doba kamenná Junior, Chyť draka - mladší zvládá sama
Zachraňte příšerky - máme od Vánoc, mladší zvládá jednodušší variantu sama
Plyšová hlídka - hrajeme od léta, jsme uprostřed čtvrtého příběhu, u mladší se moc nechytla, nerada dlouho čeká na tah, hraje to spíš jako sandbox , než jako kooperačku (Co chceš tenhle tah dělat? Jasně, tak na to máš tuhle kostku, musíš hodit tolik a tolik).
Junk Art - obě hru používají jako stavebnici a pravidla vytrvale ignorují
Krabčáci, Spící královny - obě baví, mladší občas potřebuje pomoc s počítáním, ale jinak dokáže hrát sama
Želví závody - před rokem absolutní hit, teď už se tolik na stůl nedostanou, asi už jich holky mají dost
Louka jak vyšitá - zatím se moc nechytla

6.1.2021 12:29:44

Poslední roky s dětma 4-5
Bandido (Bandida)
Dragon´s Breath
No Mercy for Monsters
Potomac
Forest (Helvetiq)
Colomo
Popelka
Dino World (Haba)
Kippelino
Alle gegen Rudi
Robots (NSV)

6.1.2021 15:43:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Zachraňte příšerky
záleží na tom, jak moc jsou děti zvyklé hrát
u nás (dcera 5 let) bez problémů zvládáme Zachraňte příšerky, dcera (3 roky) ráda hraje "s tatínkem", takže sedí, nechávám ji vybrat dílky, a ona má radost, jak hezky se o tatínkovu příšerku stará

6.1.2021 20:02:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Tajná výprava čarodějů
Svůj příspěvek jsem smazal, protože nesplňoval zadání 2018-20, ale vidím, že je to asi jedno:)
Doteď nejvíc frčel Outfoxed! - syn 4+ to hraje nejčastěji solo, protože to hraje furt. Velmi inteligentní hezká hra.
No ale teď nejvíc frčí Tajná výprava čarodějů - to je prostě bomba. I pro mne se ženou je to velká výzva (a to na nejlehčí obtížnost), win ratio máme asi tak 20 %:) Nevýhoda je, že se moc nedají hrát dvě a více her po sobě.

6.1.2021 20:14:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Outfoxed
k tomu se musím přidat, to u nás hraje i ta mladší ;)

6.1.2021 20:17:10

Meah
Jo ty roky byly prehlednuty (nepochopeny), ale to je fuk.

Outfoxed vypada zajimave, ale to tu asi nesezenu jak se tak divam...

Ti carodejove se dostvaji do vedeni

6.1.2021 20:23:26

U nas uz ve 4 letech bavilo:

 spici kralovny - hrajem kazdou kralovnu za 1 bod (tj. nescitame body pod desitkach) na 5 kraloven, take hrajeme jen s cisly 1-5 ci 6-10 (ma to vetsi spad), menime cisla ktera jsou stejna ci jdou po sobe

kingdomino - dcera nebyla pri hre omezena prostorem, cimz se stala prakticky yrovnanym souperem, obecne hra nabizi prostor pro utahovani sroubu

kariba - jednoducha (pravidly) a pekna hra

outfoxed - IMHO dospeleho nudi

deti z carcassonne  - pripadne skozeni posune dale i nedavani bodu za uzavrenou smycku, ale takto jsme to s dcerou nehrali

fantastic park - aktualne lze koupit za levno, dle meho zajimava hra se skodicim potencialem, podobne jako kingdomino nabizi prostor pro zjednuduseni hry.

25.8.2021 15:42:15

Vybíráme z Bazaru

Lepkouni - Albi
Lepkouni - Albi
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas