Tide of Iron alebo Conflict of Heroes

Pred pár dňami sa mi ešte snívalo o kúpe ASL SK 1 , SK 2 , ale ako som sa dnes dozvedel, už sa to ani nedá kúpiť a potom Sydo v jednom svojom príspevku písal, že kto neovláda angličtinu tak si v tejto hre neškrtne! Tak som začal hľadať niečo kde by som si škrtol! A našiel som tieto dve hry. Mohol by niekto z Vás kto dobre pozná obe, porovnať tieto hry? Samozrejme viem ,že jedna má figúrky a druhá žetóny , ale mňa skôr zaujíma mechanizmus, atmosféra, dojmi , ktorá sa viac približuje realite, hratelnosť , pomer náročnosti pravidiel a čo ponúka. Alebo nejakú inú hru ak Vás napadne, kľudne aj 1.sv. vojna , len podmienka je aby som si škrtol :D
20.2.2012 23:24:31 | Upraveno autorem (porovnej)

springb
Ono není hned potřeba házet flintu do žita. Místo ASL můžeš zkusit Valor and Victory. Koupit se nedá, protože je zdarma ke stažení na autorových stránkách a Joe přeložil pravidla do slovenčiny a ty jsou zase ke stažení zde. A řekl bych, že to je takové ASL Light.

Jinak Tide of Iron mohu doporučit. Myslím, že je to velice dobrá válečná hra tématikou přesně tam, kde to potřebuješ :)

21.2.2012 07:30:07 | Upraveno autorem (porovnej)

re
Pokud pokukuješ po ASL, CoH je mu o dost blíž, vůbec bych se to nebál nazvat light ASL. Cíl CoH je prostý: maximální zjednodušení pravidel při zachování realističnosti a množství taktických možností. A myslím, že se jim to dost povedlo...
Tide of Iron je fajn, co mě ale u jeho hraní trochu otravuje je, že u jednotky nevidíš její parametry a musíš koukat do přehledových tabulek, žetony jsou v tomto mnohem přehlednější...

21.2.2012 09:20:29

springb
Nebo zkus pockat na Band of Brothers: Screaming Eagles. Je to od autora Space Empires, pry je to jednoduche a pritom obsahle. Vetsinou jsou lide nadseni, ale slysel jsem i nazory, ze tam moc neni o cem rozhodovat.

21.2.2012 09:25:19

Valor and Victory
Na túto hru som sa pozeral, ale čo ma pri nej prekvapuje je to ,že sám autor tejto hry je veľký fánúšik Tide of Iron a dokonca k tejto hre vydáva nejaký žurnál alebo ako sa to volá. Príde mi to nejaké divné. Ako by chcel sám autor poukázať na to ktorá hra je lepšia, alebo neviem ako si to vysvetliť. Jeden z Vás mi odporúča ToI a druhý CoH , zatiaľ je to 1:1 dúfam sa ešte niekto pridá z nejakým argumentom. Idem ešte kuknúť na ten tip od syda.

21.2.2012 12:03:29

Joe

springb
A čo ťa udivuje na tom, že autor V&V je fanúšikom TOI? :)
V&V je iná hra ako TOI, má iné pravidlá a postupy (samozrejme základ je často podobný), takže to je ako by si povedal, že prečo má Vláďa Chvátil rád Agricolu, keď nadizajnoval Space Alert (čistá fikcia samozrejme)...

Inak, V&V je výborná hra pre toho, kto chce hlbšie pravidlá, ale nemá čas sa ich učiť hrubú bichlu.

21.2.2012 12:56:59

Joe
Ak poznáš obe tie hry mohol by si ich porovnať?

21.2.2012 13:09:56

Joe

springb
TOI je figúrková hra, riadi sa systémom akcií "niekoľko mojich jednotiek, niekoľko tvojich jednotiek", používajú sa pri nej karty (ale nie priamo na každú akciu, skôr ako ozvláštnenie boja a situácie), jednotky môžu mať rozličné špecializácie a modifikátory apod. Za obsadenie cieľov na mape hráč získava veliteľské body, ktoré potom môže používať na karty a akcie. Namiesto rozličných modifikátorov hodu za krytie, pohyb a podobne hádže obranca tiež kockami a môže zrušiť úspešné zásahy útočníka.

VV je klasickejšia žetónová hra, vychádzajúca z tradičných vojnových hier, riadi sa systémom "všetky moje jednotky, potom všetky tvoje jednotky" vrátane možnosti opätovania streľby počas ťahu protivníka, schopnosti jednotiek sú vopred definované. Útok prebieha kockami a porovnaním s tabuľkou v súčinnosti s palebnou silou útočníka, čím sa zistí počet bodov strát cieľovej jednotky. Cieľová jednotka môže mať bonusy za krytie a iné veci, takisto útočník môže mať rozličné bonusy.


To je zhruba to, čo viem...

Veľký rozdiel je v cene - TOI je celkom pálka, zatiaľčo VV vyžaduje iba tlač a prípadné podlepenie tvrdým kartónom (ale ak chceš iba vyskúšať, tak čiernobiela tlač na obyčajný alebo kartónový papier stačí, tak budú náklady minimálne).

21.2.2012 13:50:26

Eyron
Poznáš obe hry, mohol by si sa trochu viac rozpísať, napríklad takým štýlom, že na tejto hre je dobré to a to a nepáči sa mi toto a toto a na tej druhej sa mi zas páči toto a toto a hen to sa mi nepáči. Čítal som jeden príspevok od SSZGSA kde písal ,že pri CoH je veľký podiel náhody , môžeš porovnať náhodu v týchto hrách. Na ToI ma zaujala tá mapa s ktorou sa dá všelijak manipulovať.

21.2.2012 18:42:38

Vybíráme z Bazaru

Ostrov
Ostrov
Akt. cena: 590 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas