Joe
Joe - avatar

Tematické hry (BSG, Android...)

Zdravíčko dámy a páni,

zistil som, že mám akúsi záľubu v tematických hrách - teda takých, ktoré majú menej mechaník (a často ani nemusia byť mechaniky nejako komplexné alebo vzájomne popreväzované) a vyvažujú to plným priehrštím témy a literárneho zážitku.

Patria sem napríklad Battlestar Galactica, Android, Shadows over Camelot či Tales of the Arabian Nights.

A teda - ktoré ďalšie sa dajú zaradiť na tento zoznam? Ktoré by som si mohol pozrieť, naštudovať a potešiť sa ich "vnútornou imerziou"?
3.12.2010 14:51:25

tématické hry
Origins: How We Became Human je opravdu silně tématické, takže očekávám, že i High Frontier ze stejné dílny bude podobný. Pak nesmím zapomenout na Dune, což je u mě druhý vrchol propojení tématu a mechanismů.

3.12.2010 15:03:13

Joe

Sydo
dik. Origins vyzerá zaujímavo... Spolu s High Frontier ale už prechádza skôr k simuláciám (a až tam sa asi dostať nechcem, ale nevylučujem žiadnu možnosť, takže zatiaľ v pohode :P ).

S High Frontier mám jeden problém, že tie pravidlá sú šialene šialené :) Áno, keby som sa do nich dostal a zahral si hru, možno by boli pre mňa aj intuitívne, ale minimálne v dnešnej forme hustého textu s minimom obrázkov je to zatiaľ nestráviteľné sústo... Hlavne keď hru nemám pred sebou, ale musím si ju vizualizovať sám...

Dunu už mám v hľadáčiku dávnejšie, ale pôvodné pravidlá mi tiež akosi nešli dole krkom... Možno aj preto, že sa mi ich vtedy nechcelo čítať. Ale s blížiacim sa ich redizajnom na BGG si ich potom znovu stiahnem a preštudujem - len dúfam, že tam bude dostatok obrázkov!!! :P

3.12.2010 15:27:24

Joe
no, High Frontier má pravidla tak na 8 stran (základní hry) a na BGG je úplně úžasný walkthrough, velmi čtivě a vtipně napsaný, plný obrázků. Napadá mě ještě Arkham Horror.

3.12.2010 15:39:30

to Joe
Jednoznačně mrkni na Middle-Earth Quest a jak říká Sydo, tak i na Arkham Horror. Pokud vyčkáš do února, tak potom Tě určitě mile překvapí Mansions of Madness. Dále by Tvým potřebám možná mohl odpovídat i Hellgame.

3.12.2010 17:04:20

Joe

Kadaver
Jop, MEQa mám vytlačeného a rozčítaného... ale budem musieť začať znovu, lebo pri takej hre to potrebujem mať trošku "zažité" a od začiatku ;)

Arkham Horror si tiež pozriem.

No a Hellgame asi nie je nič pre mňa :) Niežeby som umieral kvôli téme, ale nejak ma to neoslovuje...

3.12.2010 17:16:36

téma
Mně do téhle kategori zapadá třeba Last Night on Earth a novinka od stejné firmy Invasion from Outer Space. Taky bych se zařadil mého milce - Twilight Imperium

4.12.2010 12:45:47

Joe

Eyron
Jo, Twilight Imperium je výborným predstaviteľom tohto typu hier (teda z tých, ktoré poznám).

No a moja domáca novinka, Nexus Ops :) Už stihla zožať po prvej hre úspech a hádam dnes bude odveta ;)

5.12.2010 13:01:07

M

detektivky
Z méně "deskoherních", avšak o to více "tématických a literárně zážitkových" (jak znělo zadání ;-) určitě Sherlock Holmes: Consulting Detective (+samostatně hratelná rozšíření Mansion Murders, Adventures of Gaslight aj.) + z následníků určitě Gumshoe

7.12.2010 14:02:03

Joe

Pirátske
Pridávam Merchants and Marauders, po zhliadnutí videa, mňam :)

Vytlačím si pravidlá a v kľude preštudujem.

21.12.2010 21:43:51

Vybíráme z Bazaru

Bloodborne karetní hra, nová ve fólii
Bloodborne karetní hra, nová ve fólii
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas