správná hudba k deskovkám

Zdravím všechny hráče. Nevím, jak vy, ale my u deskovek posloucháme hudbu, která se více či méně týká tématu. Zpravidla to jsou různé soundtracky. Potřebuji tip na Galaxy Truckera. OST ke stopařovu průvodci jsem nikde nenašel a Star Wars není úplně ono. Je pro vás vůbec hudba k podbarvení důležitá, či nikoli?
5.3.2009 09:29:45

rbx

my mame ticho
takze neposlouchame nic. Kdyz jsme hrali Last Night on Earth, tak jsme si pustili ten soundtrack, co u toho byl, a museli jsme se vsichni smat. Jako kdyby si Eva s Vaskem preludovali na jednoduche klavesy CASIO ze supermarketu :-) Sydo potvrdi, ten cekal doom-black-dark-metal :-)

5.3.2009 09:43:16

taky ticho
My taky máme obvykle ticho a nijak nám to nechybí. Je klid a člověk se může soustředit na samotnou hru.

Jinak mě se celkem soundrack ze A Touch of Evil líbí, ale asi bude jinej než v Last Night ...

5.3.2009 09:53:32

Hudba
Já jsem si speciálně k Battlelore vytvořil cd s písničkami Daniela Landy s historickou tematikou (Moravské pole, Akkon atd) na dokreslení atmosféry to nemá chybu!

5.3.2009 10:18:12

na galaxy trakera
no obecně na všechny vesmírny a lehce temny hry bych doporučil soundtrack co byl k počitačové hře incubation.

5.3.2009 10:21:51

hudba
my u deskovek občas posloucháme hudbu, ale žádnou tématickou, jen tu co posloucháme normálně

5.3.2009 10:23:23

hudba
K HellGame, Arkhamu a horroru obecně je nejlepší lo-fi black metal: Burzum, Brenoritzrevorkre, Vlas Tepes, Beherit, Darkthrone

5.3.2009 10:24:33

LNoE
jo, ten soundtrack je neuvěřitelnej, nechápu, jakou to může navodit atmošku než to, co skvělě popsal rbx :D

5.3.2009 10:26:01

ticho
Ve valné většině případů máme ticho, protože deskovky vyžadují komunikaci mezi hráči, kdy je poněkud otravné překřikovat hudbu. Samozřejmě pokud hrajeme někde v hospodě, něco jim tam potichu hraje, ale to člověk ani nevnímá, spíš slyší lidi od vedlejších stolů. Jediná příležitost, kdy si hudbu k deskovce pustím, je solitérní hra, třeba k Arkhamu si s oblibou pustím OST Event Horizon, Vidocq, staré dobré klasiky Alien, Predator, Crow či Judge Dredd apod. Ke Galaxy truckerovi bych volil něco klidnějšího, jako třeba Solaris od Cliffa Martineze.

5.3.2009 10:33:06

rbx

qcpx
Ja kdyz neco hraju sam, tak u toho mluvim sam se sebou, takze hudbu napotrebuju :-) Ale Arkham dam asi taky brzo sam. Kolik vysetrovatelu mas? 4?

5.3.2009 10:36:25

to rbx
Tak tak, většinou 4, zkoušel jsem to i v jiných počtech hráčů, ale 4 je ideál.

5.3.2009 10:47:55

ticho :)
Ikdyz lehkemu podkresu bych se nebranil, ale opravdu jen podkresu :)

Arkham ... hrali jsme dlouho ve 3 za 3, s dunwichem a kingsportem uz jsou 3 malo, jeden hrac padne ciste na udrzovani riftu pod kontrolou .. kdyz jsme hrali s pritulkou ve dvou, tak jednoznacne 2+2. Jinak 4 je optimum z hlediska obtiznosti ... 3 maji stejny limit otevrenych bran, ale je jich malo, takze neustaly stres a nestihacka .. ale to jsme trochu (trochu dost)off topic :)

5.3.2009 11:06:52

OST
My většinou neposloucháme nic,ale je to dobrý nápad. Pro fantasy RPG hry jsem pouštěl soundtracky z LOTR, TES Oblivionu a pochopitelně nejlepší soundtrack všech dob, Conana.
K hororovým hrám doporučujú soundtrack z Exorcist.

5.3.2009 11:09:18

eyron
jj, conan u nás také často zvítězí. Potom u areny je to ost gladiátora. pak ještě není špatný ost beowulfa.

5.3.2009 11:36:45

Shogun
Zatím nic neposloucháme.Ale chtěl bych jednou dát japoncké písně a soundtrack Poslední samurai, právě ke hře Shogun.S tím, že všichni budou pohybovat kostičkami pomocí čínských hůlkek a k tomu budeme popíjet zelený jasmínový čaj.Teď ještě tenhle nápad protlačit..:)

5.3.2009 11:45:46

Conan
Planuju Conana s conanim soundtrackem, byl by hrich to nedat dohromady:) Zvlast kdyz ta hudba je fakt vyborna!;)

5.3.2009 11:47:14

To Aneken
Já to plánuji celé dohromady už v momentě kdy mi to přijde domu a budu to rozbalovat.Pak celé dva soundracky se budou jen kochat hrou....:D

5.3.2009 12:01:01

hudba
většinou máme ticho, a když tak jen opravdu lehce (aby jsme se v pohodě slyšeli) na podbarvení. Ale naposledy jsme si k Axis and Allies při úvodu každého kola pouštěli hymny jednotlivích národů. Docela nás to pobavilo:-)
A k RPG Dark Heresy je super Fear Factory.

5.3.2009 15:53:06

rbx

Ke Galaxy Trucker
Zkus soundtrack k Ghost in the Shell. Japonska manga ve velkem stylu a naprosta bomba. Pak me jeste napadla hudba k Vesmirne odysee, ale to by z vas asi za chvilku byla parta podrimujicich individui :-)

5.3.2009 16:01:08

Vsechno co posloucham rad
nevybiram si konkretne ze k tehle hre tohle, k jine onohle. Proste to co mam rad. Depeche Mode, The Cure, New Order, Duran Duran, Mesh, De/Vision, Camouflage, PSB, Erasure, U2, The Smiths, R.E.M., Oldfield, Dead Can Dance, Enigma, Rammstein, NIN, Stabbing Westwards, Placebo...je toho docela hafo:-)

6.3.2009 06:48:27

Nemam rad ticho a vzdy neco posloucham
... ale nemam zadnej specifickej poslouchaci model ke konkretnim hram, vetsinou posloucham to, co jindy (http://www.last.fm/user/Me2d) nebo co zrovna pousti v te ktere restauraci ci jinem zarizeni, kde zrovna hrajeme.
Je ale jedna vyjimka, a to Doom The Boardgame, u ktereho temer vzdy kvuli atmosfere poslouchame hudbu ze hry Doom II: Hell On Earth ;)

30.3.2009 18:21:17

fantasy hudba
Mně by docela seděl k WoTR Mike Oldfield: Voyager - poslouchával jsem ho za mlada při četbě Pána prstenů a nemělo to chybu. Ještě jsem nevyzkoušel, ale mám to v plánu... :-) Jinak většinou neposloucháme se ženou nic, pokud nehrajeme nějakou oddychovku a nehraje nám na pozadí TV...

30.3.2009 19:00:18

hudba
My televizi nevedeme, ale hudbu většinou posloucháme - většinou prostě to, co máme rádi, i když nějaký ten tematický Battle Metal už myslím taky proběhl :)

30.3.2009 19:08:02

hudba
U nás hudbu neposloucháme ani si to moc nedovedu představit. Osobně preferuju tichjé pozadí (samozřejmě kecání u hry to jo :).

30.3.2009 20:03:01

pacisa:
..teda mne sa desne zapacilo.. som to dnes objavil..takze zajtrajsie WOWko uz ma o tematicky hudobny doprovod postarane;)

The Third War Symphony [music from Warcraft III]
1. Journey to Kalimdor
2. Eternity’s End

The Shadow of the Legion Symphony [music from World of Warcraft and The Burning Crusade]
3. A Tenuous Pact
4. Anar’alah Belore
5. The Betrayer and the Sun King

The Visions of the Lich King Overture [music from Wrath of the Lich King]
6. The Visions of the Lich King Overture

The Koprulu Symphony [music from StarCraft]
7. No Matter the Cost [Terran]
8. En Taro Adun [Protoss]
9. Eradicate and Evolve [Zerg]
10. Victorious But Not Unscarred [Starcraft: Ghost]

The Hyperion Overture [music from StarCraft II]
11. The Hyperion Overture

The Symphony of Sanctuary [music from Diablo II, Lord of Destruction, and Diablo III]
12. The Eternal Conflict [Diablo II]
13. Legacy of Terror [Diablo III]
14. Children of the Worldstone [Original Composition by Kow Otani]
15. BONUS: Last Angel [Original Composition by Ladybird Moai]

http://rapidshare.com/files/196009249/The_music_of_the_Blizzard.zip

9.5.2009 17:26:03

hudba
Hudbu jsme zatím s bratrem měli puštěnou akorát u hraní deskového Dooma. A to byl tuším soundtrack z Doom 2. Mně se hudba v pozadí hry určitě líbí, zvláště když dokáže navodit tu správnou atmosféru k tématu hry. Na fantasy mám připraven soundtrack z Conana a samozřejmě můj oblíbený Pán Prstenů.

12.5.2009 11:49:46

Vybíráme z Bazaru

Ostrovy titánů + Sólo rozšíření (pnp)
Ostrovy titánů + Sólo rozšíření (pnp)
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas