Space Bastards - teaser text (texty na krabici a do návodu)

Budu rád, pokud byste mi chtěli pomoci s výběrem správných textů do hry. Jde o úvodní texty na krabici hry a do návodu. Vždy toho vytvořím více a pak si nemůžu vybrat a ani nevím, jestli třeba nejsem úplně vedle... Vytvořil jsem proto takový malý dotazník v free softwaru.

http://kwiksurveys.com?u=space-bastards-text

Díky!

Pokud byste měli nějaké rozsáhlejší komentáře, pište je prosím zde do diskuse.
17.8.2011 12:50:56

rbx

Jiraman
nejde tam jeste dodat policko pro pripadnou poznamku ke kazdemu tomu formiku? Treba me se moc nelibi nazev Slizomazlove, je moc dlouhy a stejne jim kazdy bude rikat Slizouni nebo Slizaci, kdyz nad nimi jsou Kaktusaci. A toto bych tam treba nejak vyventiloval.

17.8.2011 13:09:02

rbx
Díky. Pokusím se to upravit. Snad se to tím celý nijak neshodí.

17.8.2011 13:12:21

Jiraman
Ja bych jeste upravil sloh. Casto mi prijde, ze jsou tam kratke vety, ktere by kolikrat sly spojit treba pomlckou ci carkou pro vetsi dramaticnost. Takto je to takove sekane.

"Přesto tam pořád není dost místa pro všechny. Na to jak je tento svět malý..." To mi hoodne pripomina SmallWorld.

17.8.2011 13:15:43

uprava
Přidal jsem tam možnost komentářových polí k jednotlivým otázkám. Sloh upravim ve finálních textech, snad toho není moc...

17.8.2011 13:20:30

zahlasováno
Zahlasováno, podle krabice kterou jsi nám představil již dříve jsem čekal trochu něco jiného, ale i podle těchto textů je těžké usuzovat na princip hry, jen to co jsem si myslel to určitě nebude. To nemění nic na mé zvědavosti jak to dopadne :-)

17.8.2011 14:14:42

Hlasy
Zahlasováno, moc se na to v redakci těšíme a držíme palce ;)

17.8.2011 14:16:05

DD

OT: BGG
Troska off topic, ale predpokladam ze mas v planu hru prezentovat v Essenu. Neni uz na miste zalozit ji na BGG (teda pokud tam uz neni ale pod nazvem Space Bastards jsem ji nenasel), aby si ji lide mohli pripadne nahazet do ruznych geeklistu / wishlistu a tak podobne.

17.8.2011 14:29:00

DD
Máš pravdu. Zase jsem o něco pozadu. Čekám akorát na finál krabice a pak hned zakládám :)

17.8.2011 14:32:27

Update prosby
Ahoj, nebojte se hlasovat. Zatím mám jen 12 respondentů, což není moc velký reprezentativní vzorek pro tvorbu závěrů.

18.8.2011 10:32:01

Zahlasováno
Texty k jednotlivým rasám jsou dobrý, až na slizomázly. Tam se mi nelíbí ani název, ani popis.
Co se týče textu ke hře, první je nejlepší, jen bych ho však lehce upravil. Asi nějak takhle:

Někde na konci galaxie v království zapomenutých planetek v paláci stárnoucího imperátora XXOXXXXY:
Milí příbuzní, jak víte, brzy odejdu na planetu důchodců a i když bych nejradši dál vládl sám, podle tradice musím žezlo předat někomu z Vás. Bohužel když jsem Vám před lety sebral veškeré kompetence a stal se diktátorem, nemohli jste mi kromě čištění bot ukázat, co ve Vás je.
Proto jsem pro vás připravil zkoušku! Dvanáct měsíců vás nechám vládnout a budu pozorovat, jak si vedete. Je mi jasné, že nebude jednoduché vyjít s tak rozmanitým obyvatelstvem jako jsou žravé brambory, charakterní tukanosauři, nepředvídatelní ropušáci, machističtí kaktusáci nebo odpudivý slizomázlové. Ale já jsem to také neměl lehké, když jsem musel před lety sežrat své konkurenty. Ten z vás, který si povede nejlépe, se stane mým nástupcem.

Je to jen nápad, lehce upravený originál. Navíc bez jakýchokoliv znalostí hry...

18.8.2011 11:02:51

uff
hotovo

18.8.2011 11:03:47

Stydim se
za ty obří gramatické chyby. Soustředil jsem se pouze na myšlenky, většinou to dávám číst ještě manželce a jsem zvyklý, že to odchytá a nemusím se na to tolik soustředit. Ale je jasné že by to měla být automatika, bohužel to tak nemám. Zkuste si jich prosím nevšímat!

Jinak díky za úpravu textu od VinasSolamnus, zatím však není vůbec jisté, který z nich budet ten finální. Jisté je, že se bude ještě muset upravovat stylistika.

Měl jsem texty trochu uležet a nechat je zkontrolovat dříve než je takhle publikuju, čímžto se omlouvám všem češtinářům.

18.8.2011 11:31:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Joe

Jirko
Zahlasované :)

Som zvedavý, čo z toho vzíde...

18.8.2011 12:00:49

Jirman
odhlasováno

18.8.2011 16:16:22

Jiraman
Odhlasováno + pár drobných poznámek :-)

18.8.2011 17:40:58

Se zpožděním
ale taky odhlasováno.

15.9.2011 10:17:31

Jiraman
Hotovo. U šneků jsme doplnil kus nového textu a doporučuji název Protošneci. Ostatní jim ovšem budou říkat Slizouni:-)

15.9.2011 11:02:40

marvin
Mám pocit, že když jsem se bavili o anglických názvech tak padlo i "Schnail"

15.9.2011 11:04:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Už je pozdě
Všem kteří hlasovali moc díky, ale už je pozdě. Texty už jsou odeslány překladatelům a měnit se můžou už jen detaily. Anglický finální texty jsem dnes dal na boardgamegeek:
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/106631/space-bastards

Ještě jednou díky za pomoc. U většiny textů rozhodla většina :)

15.9.2011 11:19:22

Jiraman
Já si toho totiž v srpnu nevšiml:-(

15.9.2011 11:33:40

Vybíráme z Bazaru

Rafter Five
Rafter Five
Akt. cena: 190 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas