Souboj (cca 30 let stará hra) - pravidla

Zdravím,

jako malí jsme měli na chalupě hru jménem Souboj. Jediné však, co jsme k tomu měli, byla krabice a hrací deska (a možná ty modrý figurky k tomu taky patřily - kdo ví - měli jsme toho namícháno víc). Návod ale nebyl.
Vždy mě fascinoval ten obrázek na krabici. Evokovalo to vě mě, že musí jí o neskutečně skvělou a epickou hru. Když na to koukám dnes, žádný zázrak to asi být nemohl. 
I tak bych se chtěl zeptat, jestli máte ještě někdo doma tuto hru a byl byste mi schopný buď přeposlat pravdila, nebo jen stručně vysvětlit o co v té hře šlo.

Jediný záznam o této hře všude na netu jsem objevil na aukru:
https://aukro.cz/deskova-hra-souboj-6981724521

Jsou tam i obrázky té hry.

Paní/pánovi jsem napsal - hra je už tedy prodaná - ale na otázku ohledně pravidel (jestli je nezná a nemohl by mi je nějak převyprávět) už neodpověděl bohužel.

Budu velmi vděčný za jakékoliv info o této hře. 

Doteď je to pro mě taková dětská záhada, kterou bych si přál rozlousknout (i když tak nějak tuším, že půjde asi jen o hody kostkou a posunování figurkou).

3.11.2021 08:29:43

Ty jo to jsem taky mel kdysi. Uplne jsem na to zapomnel (vic mi v pameti utkvel Mysterion).

Vim ze slo o jakousi vytlacovanou. Ale jinak velmi primitivni hra.

3.11.2021 10:46:52

To vypadá jen jako varianta tohoto: #Souboj Pravidla jsou u toho ke stažení.

3.11.2021 11:12:51

Nemyslim si ze to bude variace na toto

3.11.2021 11:51:13

Co si pamatuju z dětství, hráli jsme to jenom ve dvou. Každý hráč začínal na konci kříže (v červeném poli). Házelo se kostkama a postupovalo směrem k sobě. Když jeden hráč hodil vyšší číslo, než byla vzdálenost k soupeři, odrazil se od něj a šel o zbývající počet polí zpět. A vyhrál ten, komu se podařilo zatlačit soupeře zpět na červené pole.

Alespoň takhle si to pamatuji a hráli doma s bratrem. Ale taky to můžou být nějaký naše homerules. 

3.11.2021 17:56:28

@kiril Jo, očekával bych něco na ten styl. Akorát to nevysvětluje ty druhou lajnu napříč. Leda, že by současně hráli dva páry proti sobě a vítězové pak šli proti sobě :D

4.11.2021 08:09:05

@kiril Tak jsem ještě jednou zkusil napsat prodejci té hry z aukra. Odpovědi se mi dostalo, avšak velmi stručné:

Dobrý den, házelo se kostkou a "vytlačovalo" se soupeře kdo "vytlačil" vyhrál.


Takže zřejmě jste to hráli správně. Stále je tu pár neznámých, ale pro představu mi to zatím asi stačí.

5.11.2021 07:39:08

Vybíráme z Bazaru

Crown of emara
Crown of emara
Akt. cena: 18 €
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas