Sci-Fi nenáročná hra

Dobré ranko,
Prosím o pomoc či radu: sháním hru nejlépe Sci-Fi žánru pro 2 hráče kde by se dalo těžit, obsazovat planety apod. Hra by neměla být nějak náročná. Prvků náhody se nebojím ;) děkuji za radu.
5.2.2011 09:13:22

Perry Rhodan
Tak jsem to poslal k odsouhlasení.

7.2.2011 22:44:23

Dobyvatelé vesmíru
Nerad bych podrýval marteův názor či snad intelekt, ale (nejen) mně přijde ikonografický systém tak strašně jednoznačný, že moc nerozumím, proč se na něj všeobecně toliko upozorňuje. Určitě bych se toho nebál a Dobyvatelé odsouhlasuji. Vyjel jsem si na BGG přes rozšířené hledání všechny scifi hry pro 2 a skutečně je to bída. Přitom mám takový nějaký pocit, jako kdyby scifi tématiky bylo všude občas až moc. O_o

7.2.2011 22:45:36

ikonky
Nevím, jak to souvisí s intelektem? Ani o nějaké nejednoznačnosti nebyla řeč. Mně třeba ten systém perfektně vyhovuje a hrozně podle mě usnadňuje hraní (kouknu na kartu a okamžitě vidím, o co jde).

Nakolik je ale uživatel Havelock intelektuálně na výši, je zde stále zkrátka velké množství lidí, kterým ten systém buď nesedne nebo potřebují pár her, aby si ikonky zapamatovali. Co je nepochopitelného na tom, na tuto skutečnost případného zájemce o hru upozornit, zase pro změnu nechápu já.

EDIT: V původním příspěvku měla daná věta začínat "Možná to bude chtít několik her...". Tak už je to doufám trochu lepší.

7.2.2011 23:22:27 | Upraveno autorem (porovnej)

ad ikonky
earth reborn je LEN s ikonkami, imho sa daju zazit rychlejsie ako tie v RftG..
Sice sa tam moc netazi, planeta je uz obsadena ALE inak mega vychytane scifko pre dvoch, fakt mocne odporucam!!! nenarocne (pravidlovo) je to uz po par hrach..
;)

7.2.2011 23:59:03

marte
To je ten problém psaného rozhovoru. I když člověk předem slušně napíše, že nechce urazit, tak to tak přesto vyzní. Já jsem si všimnul, že právě hodně často se upozorňuje na tu ikonografii, ale přitom je to většinou podané tak jakože "Já s tím sice problém nemám, ale ostatní by mohli mít..." Někoho to může i odradit a proto píšu, že bych se toho vůbec nebál.

8.2.2011 00:10:31

Havelock
Dobrejch sci-fi her (i pro dva) neni nikdy dost. Nicmene neni jich zas takovej nedostatek. Vem si, kolik jich v tom seznamu chybi + kolik z toho seznamu jsi opravdu hral, abys mohl rict, ktera je dobra a ktera spatna. Ja bych zdaleka nebyl tak skeptickej.

8.2.2011 07:50:24

doporučím
High Frontier
vypadá neskutečně, je neuvěřitelná, ale zase tak složitá basic pravidla nejsou...
včera jsem si zahrál ve dvou (já a já) a ESA přistála na Merkuru a Simizu na Venuši...moc krásný zážitek...stavění lodičky, tedy rakety, plánování cesty, tedy výpočet kolik si vzít paliva a kudyma se vydat a jestli tam dofrčím nebo doplachtím a pak samotné přistání modulem, těžby surovin = vody a jiných materiálů a pak hurá domů a samozřejmě mužeš i stavět rafinerie...no a v rozšíření už dokonce můžeš využívat gravitace planet a další a další a další astrofyzikální magořinky...jen to není klasická sci-fi...spíš blízká budoucnost...opravdu se mi líbí a snad si ji brzy zahraji i s protihráčem.

8.2.2011 08:25:06

IN

Re: High Frontier
Priznam se ze me High Frontier take moc zaujal tak jsem ho poridil, ale uz pri prvnim prolistovanim pravidel nemyslim, ze je to kategorie Nenarocna hra..:). Ale jeste jsem podrovne nestudoval tak treba budu jednoduchosti prekvapen..:)

8.2.2011 09:55:51

In
doporučím nečíst první pravidla ale průvodce, je na BGG a myslím, že i na yahoo, nebo jak se to jmenuje, odkazy najdeš přímo u hry tady na zatrolenkách...a pak jsem teprve četl pravidla, jen základní...

a řekni mi, kdo si dnes jen tak z hlavy nepočítá trajektorie Venuše - Země - Mars? Při současné složitosti dopravy ve větších městech je to skvělá rozcvička...

ale vážně, tato hra je už vážně "echt geekovina", ale chtěl jsem nalákat další a hlavně ochotné k překladu...

8.2.2011 10:22:12 | Upraveno autorem (porovnej)

ocasek
Vstanu, spočítám trajektorii do kuchyně a teprve pak si udělám kafe. Na tu hru jsi mě mimořádně nalákal, mě odrazovala ta deska plná čar ...

8.2.2011 11:32:18

Lino22
ta je opravdu na první pohled děsivá, ale na druhý ještě děsivější...haha
opravdu to není standardní hrací deska...ale po vzebrubném průzkumu mi došlo, že je to jen point-to-point mapa, enem to "-to-" je někdy delší a klikatější...

jinak se omlouvám, že jsem zaplevelil toto téma...ale brko odpustí, protože mu jednou tuhle hru předvedu na seanci...

8.2.2011 11:48:24

High Frontier
No, High Frontier vypadá fakt luxusně, pro geeky jako jsem já to musí bejt naprostá lahůdka. Ale jen co jsem se pokochal pohledem, tak jsem tu hru zkrátka musel zavrhnout, tohle by se mnou doma ani na kolejích nejspíš nikdo nehrál... Náročnější scifárnu si neumím představit. :)

Havelock: V poho. ;)

8.2.2011 15:26:27

marte
Pridal jsem popis ke Perrymu, koukni na to, pozdejc poslu nejaky fotky.

8.2.2011 15:42:01

ocasek
na High Frontier se osobně přihlašuji a rezervuji si místo protihráče. Nejlépe u pivka :)

8.2.2011 21:45:39

brko
..pozeram, ze si konecne nasiel to nenarocne scifko;)

8.2.2011 21:52:48

.opčík
nebráním se… vyzkouším. ;) každopádně zítra mám už našlápnuto pro Dobyvatele :)

8.2.2011 21:55:35

Vybíráme z Bazaru

X-files CCG - RARITA
X-files CCG - RARITA
Akt. cena: 1999 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas