Puerto Rico alebo Cuba?

Mne osobne sa viac páči Puerto Rico, najmä Anniversary Edition (:)), ale zdá sa mi, že Cuba sa dosť podobá na Puerto Rico, preto by som rád vedel vaše názory, ktorú hru považujete za lepšiu.
1.1.2012 16:27:19

Puerto Rico
Oboji jsem hral a Kuba mi prisla takova sucha. Nevim presne proc, ale nejak me to neuchvatilo...

1.1.2012 16:54:40

SUHLAS
Urcite Puerto Rico.

1.1.2012 20:39:22

pr nebo cuba
Cubu jsem nikdy nehrál, takže můj příspěvek není zcela relevantní, ale o něčem svědčí, že PR se na žebříčcích BGG i u nás dlouhodobě drží extrémně vysoko - Cuba těchto hodnocení nedosahuje ani zdaleka. To však nemusí nutně znamenat nic konkrétně pro tebe nebo tvé případné spoluhráče, že....

1.1.2012 22:17:33

To "All"
Hodnotenie na BGG a iných weboch je pre mňa veľmi podstatné pred výberom každej hry. Spoluhráči väčšinou dôverujú môjmu výberu, aspoň zatiaľ boli spokojní. Chcel by som PR Anniversary Edition, len to zatiaľ neviem nájsť na žiadnom hernom e-shope.

1.1.2012 23:15:59

Santorrinni
Svět deskových her má PR AE už poměrně dlouho, už ji mám 2 týdny doma.

2.1.2012 20:24:26

jednoznačne PR
Ač ano PR není úplně mím šálkem, tak PR je opravdu propracovaný herní systém a funguje, Kuba mu nesahá ani po kotníky.

2.1.2012 20:47:57

hpy

Puerto Rico
Hrál jsem obojí a taky se mi víc líbí PR.

5.1.2012 10:46:52

Asi PR
Hraju oboje celkem rád. Kdybych si teda měl na pustý ostrov vzít jen jednu z nich tak by to bylo PuertoRico (obzvlášť pokud ho obsluhuje někdo jiný, ta neustálá manipulace s kostičkama tam je...). Ale Kubu bych nezavrhoval.

5.1.2012 10:56:07

podobné moc nejsou
Mně se líbí obě. Lepší z hlediska hloubky je určitě PR, co do zábavnosti pro mě Kuba.

Portoriko je vážnější - méně náhody, "čistší" hra. Interakce strategická (jaká strategie bude úspěšná vzhledem ke hře ostatních?) i taktická ve volbě postav a jejich úkonů.

Kuba - náhody o něco více (pořád ale ne mnoho). Interakce zas jiného typu - přímé střety při uplácení, míst na lodích je při více hráčích málo, bojuje se o právo začínat příští kolo, zabírají se alternativní využití postav.

Nevím, proč tyto hry klást proti sobě stylem „ta nebo ta?“ Nejsou si svými mechanismy moc podobné - spíš tématem.

15.1.2012 22:21:01

Pre dvoch
Puerto Rico je od troch hráčov a Kuba už od dvoch, to by bolo plus pre Kubu. Len neviem nakoľko je to zábavné v dvojici. Inak diskusia pri hre Kuba je veľmi skromná, človek sa tam toho moc nedozvie.

16.3.2012 20:45:40

springb
Je i varianta Puerto Rica pro dva hrace - dokonce na Zatrolenkach visi ceska pravidla

17.3.2012 23:33:10

Vybíráme z Bazaru

Sada obalů na karty - různé druhy a výrobci
Akt. cena: 222 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas