První krok do světa fantasy pro 8-10 leté

Jakou hru byste doporučili pro 8-10 leté kluky, jakožto první hru ze světa fantasy?

Požadavky:
- fantasy (draci, příšery, rytíři, ...)
- pěkná grafika
- hodně komponent (ať se v tom porochní)
- česky (případně jen minimum angl. textu)
- hratelné ve dvou

Zatím spíš tápu, uvažuju nad Andorem nebo Small wordem, ale určitě jsem něco přehlédl...
9.3.2013 18:47:04

DaD
Chlapi,vy jste rozjeli diskuzi na téma rpg,ale já o něco níže cartasovi doporučoval DaD Adventure game,což je klasická deskovka,něco jako DaD legend of Drizzt, akorát že jeden hráč hraje jakéhosi PJ. Tím pádem by mohl dětem vytvořit prima dobrodružství. http://boardgamegeek.com/boardgame/6366/dungeons-dragons-the-fantasy-adventure-board-game

13.3.2013 15:42:36

Vance...
:o) možná to tak vypadá. Já jen vzpomínám na své začatky a i na kluky právě v tomhle věku, kteří k nám teď chodí dračák hrát. Dvě skupinky po 5ti lidech.
Takže mír všem a nechť se dílo (výběr) podaří.

13.3.2013 16:53:07

petrin
To jo,já bych to chtěl také zkusit,ale neznám nikoho ve svém okolí kdo to hraje, Dnes se to dá hrát jako deskovka,materiálu za pár korun je k mání dost,včetně figurek a nádherných map. Akorát ten PJ musí neustále stejně makat:-))

13.3.2013 17:11:23

Kouzlem a mečem
Taky rpg-čko, ale nepsal jsem ho dřív kvůli tomu, že tu nejni vlastně žádný materiál. oproti Drdu mi to přijde geniálně jednoduchý pro nový hráče. 6ádný tabulky a tak. Jen pár kostek a tři vlastnosti.

13.3.2013 17:13:03

vance
DaD Adventure game by mohla byt dobra volba, no stale mi na tom vadi to co na deskovkach vseobecne oproti RPG - obmedzenost. Nieco s tym vycarujes, ale ked sa chces s dobrodruzstvami ozaj vyhrat ako PJ (alebo ked nechces, tak na nete je hafo uz hotovych dobrodruzstiev), tak mu dochadza dych velmi rychlo.

Jarmuk: KaM je celkom dobra volba, s tym by som suhlasil ak by to prichadzalo do uvahy.

13.3.2013 18:33:55

RPG
klaymen-jasně,já to dával jako alternativu cartasovi,chtěl fantasy deskovku. S klasickým dračákem nelze srovnávat,to máš pravdu. jarmuk-sem štastným majitelem,bohužel není s kým:-((

13.3.2013 18:39:34

RPG ne
Diky vsem za tipy, ale RPG ted opravdu neshanim. Chci neco hmatatelneho, oni si kluci pak klidne jen tak hraji s figurkami, atd....

13.3.2013 21:58:37

DaD Adventure game
pokud se nepletu, tak tato hra neni tady na ZH ani v katalogu

Mohl byste mi ji nekdo trochu priblizit/zhodnotit?

13.3.2013 22:13:01

cartas
Já myslím, že heroscape by byl perfektní. Je to sice taková fůze fantasy, scifi, historie ale vypadá perfektně a postupně lze přidávat pravidla. Jde o sběratelskou figurkovou hru. ALe stačí mít jednu základní sadu a docela si vystačíte.
Sice se už neprodává, ale na německém ebayi se dá v pohodě leccos sehnat.
Například v téhle krabici je jenom fantasy materiál.
http://boardgamegeek.com/boardgame/54361/heroscape-master-set-battle-for-the-underdark

14.3.2013 07:24:46

cartas
http://boardgamegeek.com/boardgame/6366/dungeons-dragons-the-fantasy-adventure-board-game fantasy,figurky. Jeden hráč hraje za příšerky a ostatní proti němu za hrdiny. Scénáře jsou předpřipravené,ale iniciativě se meze nekladou. Chystá jim pasti,příšery,poklady a tak...Proto si myslím,že třeba pro dva kluky múže otec či starší bratr připravit pěknou hru...

14.3.2013 14:57:53

Vybíráme z Bazaru

Krycí Jména
Krycí Jména
Akt. cena: 215 Kč
Končí za: 10 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas