Prosím o tip na hru, ve 2 hratelnou, dobře zpracovanou, s figurkami...


Nazdar všem!

Chtěl bych zdejší protřelé hráče požádat o tipy na koupi hry pro spolubydlící, se kterou hrávám hry nejčastěji. Nejčastěji hrajeme ve dvou, takže by to mělo být hratelné hodně dobře ve dvou, klidně může být jenom pro dva hráče. Pak hledám nějaké dobré "konkrétní" zpracování, takže ne něco "eurově" abstraktního typu pouze s žetonky, ale určitě nějaké figurky. Herní systém úplný ideál něco mezi eurem a AT (např. nám náramně vyhovuje ten mix v Eclipse), ale rádi si zahrajeme obojí. A důležitá podmínka je pro nás česká lokalizace; nemusí být nutně české vydání, ale aspoň české překlady tady na Zatrolenkách.

Když jsem procházel zdejší diskuze, tak mě zaujala akorát Claustrophobia. Pak se nabízejí hry z období světových válek, ale ty spolubydlící neoslovují. A dále je všemi vychvalovaná Earth Reborn, ale tam by nám nesedělo to post-apokalyptické prostředí. Jinak mi nic zajímavého do oka nepadlo, tak si rád přečtu nějaké tipy od Vás.
18.11.2013 16:43:44

hry
Cyclades, Kemet ?

18.11.2013 17:05:34

hmm
Earth Reborn - najlepšia a asi jedná hra tohto druhu. :) Ja to hrám s kamarátom ktorého celkovo nebaví téma hocičoho. Potom sme si dali tretí scenár ERka, následne si prečítal históriu "ako sa to stalo" a teraz s ním nehrám ani nič iné ako ERok. A ak máš stáleho herného partnera, tak pre takých je ERko ako stvorené. Claustrofobiu som nehral, ale aj čo som čítal BGG, tak uspokojila najmä tých ľudí, pre ktorých bolo ERko príliš komplexné a nemali stáleho spolu/protihráča.

18.11.2013 17:13:18

BuBubak
Drz se te Claustrophobie, to je skvela volba!

18.11.2013 19:29:23

Nexus Ops
Skús pozrieť aj ten :).

18.11.2013 22:04:40

BuBubak
Pro dva mě napadá War of the ring, Battlelore/ Battles of Westeros Dwarf kings hold, Conquest of Nerath, Horus Heressy, celkem dobře funguje ve dvou i Middle-earth Quest, Cyclades a spousta dalších. Jinak ty Cyclades velmi pěkné splňují ten mix AT a Eura.

18.11.2013 22:40:54

Cyclades
Pokud je pro tebe ideal mix mezi eurem a AT a chces skvely figurky a tema, pak jsou Cyclades dost mozna neprekonatelny...
Pokud chces jit vic do AT, videl bych to na Descent (pomerne roztomila druha edice vyjde snad do Vanoc v cestine).

Oboji skvele hratelne ve dvou.

19.11.2013 04:21:20

cyclades
Vo dvojke ta hra nema vyznam. Drazobny system akcii neni na to robeny. Ja by som hladal inde.

19.11.2013 08:42:36

Magor
Ke Kykladam ve dvou se dostanu casteji nez ve vicero hracich a zadne podstatne minusy nevidim. Drazba funguje excelentne, jelikoz ve dvou hracich kazdy drazi dvakrat.

19.11.2013 09:25:06

ad Cyclades atd.
Cyclades máme možnost prakticky kdykoliv si zapůjčit od jednoho známého, baví nás moc i ve dvou, ale ve větším počtu je to ještě lepší. Mixem euro a AT je to opravdu ideální.

Z ostatních tipů mě asi nejvíc zaujal ten Descent, po zběžném prohlédnutí je asi na pomyslném stejném místě jako Claustrophobie.

19.11.2013 09:44:14

@rndm
"Drazba funguje excelentne, jelikoz ve dvou hracich kazdy drazi dvakrat."

No ja mám opačný názor – my sme kvôli neustálemu prebíjaniu pri dražbe vo dvojici Cyclades predali, lebo nás nebavilo tretinu hry niečo dražiť :). Ale uznávam, že s týmto názorom patrím skôr k menšine a je veľmi veľká šanca, že vás Cyclades budú baviť. Opomenúc dražbu, je to fakt skvelá hra!

19.11.2013 10:35:18

ještě nastřelím
DRAKO, CONVOY, DREADBALL A BLOOD BOWL.

19.11.2013 10:51:33

acedrac
Zapomnel jsem ve 3-5 hracich k "prebijanu" vubec nedochazi ;eP

19.11.2013 11:02:42

ad
Cyclades ma zaujimavy drazobny system, ale nie je robeny na hru vo dvojici a za tym si stojim. Mix AT a Euro to vsak je velmi dobry. Descent je sice dobra hra, ale vo dvojke hratelna jedine ak si hrac za hrdinov zobere aspon troch hrdinov. Ja ta rad nemam. Nejlepsie mi vychadza Claustrophobia, ktoru mam aj ja v hladaciku. Najlepsie hry pre dvoch su take, ktore su dizajnovane pre dvoch, este by som sa pozrel na War of the ring, vyborna zalezitost.

19.11.2013 11:05:54

Nejlepší je
DORN :-D

19.11.2013 12:41:56

Vybíráme z Bazaru

Legendary: Fantastic Four
Legendary: Fantastic Four
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas