ruy
ruy - avatar

prosim o tip

rad by som pod stromček nejaku hru - nikdy by som nepovedal ze si nebudem vediet vybrat ale tento rok akosi naozaj nieje cas na nic preto prosim podelte sa s vasimi tipmi na hru..
požiadavky: rodinna (ziadna brutalna matematika prosim) , kooperativna (decka prestava bavit taktizovanie proti sebe (proti mne ani nehovorim :) )) ,
scifi - SCIFI tematika (ufoni, rakety, planety, cim viac tym lepsie)
a nech to je cosi doskove nie kartovka
vopred vdaka
5.12.2012 14:04:04

to Ellenar
No já osobně bych tedy Vysoké napětí určitě předřadil před Pilíře země. Ještě s tím minirozšířením Nové elektrárny a různými mapami je to hra, co mám hodně rád. Každá mapa, kterou proti základu dokoupíš má mírně odlišná pravidla podle skutečné energetické specifikace toho kterého státu.

Tzolk'in Mayský kalendář jsem nehrál, ale určitě je dobré přečíst si zdejší recenzi, kde je tahle hra srovnávaná s Agricolou a Údolím králů.
(Jinak jsem se chtěl jen tak na okraj soukromě zeptat, co ti vadí na Agricole?)

Pokud bych měl tebou uvedené hry já sám seřadit do nějakého preferenčního žebříčku, tak by vypadal asi následovně:

1. Mayský kalendář (ale nehrál jsem)
2. Vysoké napětí
3. Dědictví
4. Údolí králů (znám celkem dobře, ale nehrál jsem)
5. Pilíře země

14.12.2012 08:20:05

Conquest of Planet Earth
lze hrat kooperativne i kompetitivne, sci-fi (ufoni, letajici talire)

14.12.2012 09:53:52

to kren
Díky za názor. Recenze mám samozřejmě pročtené, asi by to chtělo si hry zahrát. Škoda, že ty Pilíře země v konkurenci ostatních her propadají - viděl jsem je s klukama v čajovně (bohužel nehrál), vypadalo to dobře a kluci říkali, že je to fajn hra. Jen škoda, že jak říkáte je rychle ohraná.

Věřím tomu, že Agricola je skvělá a komplexní hra, jen se nějak nemůžu ztotožnit s "příběhem" a vizuálním zpracováním. Nerad bych někoho naštval, ale příjde mi to jako z Kouzelné školky Michala Nesvadby, nebo The Sims se zvířátky a to pořád nedokážu skousnout. Tzolk'in vypadá herně velice dobře (i když u něj mám s až moc pestrými barvičkami na temnou dobu obětí - viděli jste někdo Apocalypto? - podobný problém), kolo mě láká, ale bojím se aby neomrzelo. Proto momenálně o ždibec vede Údolí králů.

14.12.2012 11:39:18

Ellenar
Dovolil bych si také přispět, protože se v podstatě ptáš na moje oblíbené hry:

1. Pilíře země - hlavně pro 2 hráče nejen velmi dobře vypadající hra, ale i herně zajímavá. Samozřejmě náhoda při tahání z pytlíku ovlivňuje hru, ale dá se proti ní bojovat. Většinu her jsme měli vyrovnanou, dostkrát rozhodaval bod nebo dva. Sice jsem hru už prodal, ale rozhodně jsme zahráli hodně partií

2. Vysoké napětí - moje snad největší srdcovka, ale ve dvou je hra dost jiná (horší?). Ne každému sedne, ale koho chytne, tak ten si užije už první hru.

3. Agricola a Puerto Rico - sice je v seznamu nemáš, ale tyhle hry si prostě vysoké hodnocení zaslouží. Jestli mi něco vadí na Agricole tak, že jsou hry dost podobné, jakmile se naučíš dobře farmu postavit, stavíš víceméně pořád to samé. A Puerto Rico je i ve 2 fajn, i když oficiálně je až od 3.

4. Údolí králů - pěkná, u nás i oblíbená hra, ale srdcovka to není. Trochu mi tam vadí, že ve většině partií nakonec rozhodnou karty sfingy, které jsou na můj vkus až moc nevyrovnané.

Mayský kalendář a Dědictví neznám

14.12.2012 12:14:18

Ellenar
Já bych to srovnala takto

1. Agrikola - jakýkoliv počet hráčů
2. Mayský kalendář - dávám ji zde proto, že ji nemám zatím odzkoušenou narozdíl od ostatních
uváděných her
3. Pilíře země - jakýkoliv počet hráčů
4. Dědictví - spíše ve více hráčích
5. Údolí králů - spíše ve více hráčích

Agrikola je perfektní euro na provětrání mozkových buněk. Hra nedá nic za darmo a opravdu se ukáže, jak jste co nejlépe využily mechanismy v kombinaci s kartama. Možná ta grafika jak bylo řečeno je mírně ujetá, ale to mě nevadí. U mě zde vítězí mechanismy. Jediné co je nevýhodou, že po pár hrách už bude potřeba dokoupit to "rozšíření", kde jsou jenom karty. Bez toho to není ono.

Mayský kalendář dostanu od Ježoura, takže s osobní zkušeností nemohu sloužit. Ale být tebou tak si o tom počtu. Mě to natolik zaujalo, že to pod stromkem nesmí chybět.

Pilíře země mám. Jestli máš možnost, určitě je vyzkoušej. Nevím proč je tato hra tak nedoceněná. Mě zas tak rychle ohraná nepřipadně. Myslím že každá hra se časem ohraje. Když budu něco hrát v kuse měsíc, tak mě to taky bavit nebude a může hra být ze zlata a ta s tisíce hvězdičkama. Je to příjemná hra hratelná ve 2,3 i 4 hráčích. Sama osobně mám vyzkoušeno ve všech počtech a funguje. Pravidla nejsou nijak složitá a přitom je spousty možností jak vyhrát. Je to rodinná hra a je lepší jak např. Doba kamenná, která je vychvalovaná nevím proč. Tu jsem taky hrála a moje nadšení v půlce hry opadlo a jsem ráda že jsem ji tenkrát za ty šílený peníze nekoupila. Příklad za vše: v době kamenné se těžilo zlato?.... Z vysokým napětím nemohu srovnávat, bohužel jsem neměla příležitost si ji zahrát. To mě mrzí, vždy mě lákala.

Údolí králů jsem hrála, ale nekoupila bych si ji. Myslím, že jsou lepší hry tohoto typu. Například již ty zmiňované.

Jinak ti zkusím ještě zamotat hlavu. Tak trošku z jiného soudku - Ghost Stories, Vládci podzemí nebo Dobyvatelé vesmíru. Jestli je to tvůj šálek kávy, tak si o tom počti. Mohla bych tu jmenovat ještě pár dalších, ale to bys v tom měl pak guláš...

14.12.2012 12:27:47

Rozhodunto
Nový hráč vešel do hry a po shlédnutí recenze Toma Vasela se mi více než zamlouvá - takže vítězem je Archipelago ;-)

18.12.2012 19:51:43

Vybíráme z Bazaru

Cestovatelé jižního Tigridu ve fólii CZ verze
Cestovatelé jižního Tigridu ve fólii CZ verze
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas