Prosba o radu - mix Ameritrashe a Eura

Mám na všechny znalce deskovek velkou prosbu.
Deskovky hrajeme většinou doma jen ve dvou s manželkou. Ona preferuje eurohry (Agricola,LeHavre) a já naopak ameritrash (WotR,Space Hulk), takže jí nebaví mí favorité a mě zase naopak ty hry, které má najraději ona. Proto bych rád domů pořídil hru, která bude mít od obou typů her něco, jak budování, tak bojování. Máme doma Age of Empires, ale tam jsou boje jen do počtu a ve dvou k bojování u nás vlastně nikdy ještě ani nedošlo, takže tuhle hru hrajeme jako čisté Euro, proto tohle pro nás není to pravé ořechové. Napadá mě třeba Warcraft, ale tam je budovací část hodně omezená, na úkor bojové fáze, takže to taky pořád není ono. Navíc všichni Warcraft haní, i když osobně nevím proč.
Proto bych byl rád, kdybyste mi dokázali dát nějaké návrhy ohledně kry, která by úspěšně a pokud možno rovnoměrně míchala jak budování,tak bojování :-)
Téma, období a podobné věci v podstatě nehrají roli, manželka sice moc nemusí sci-fi, ale dokáže se přizpůsobit jakémukoliv tématu a přednější je právě ten mix eura a AT.
2.2.2010 14:46:40

Loselfos
Pro dva mi v tomto ohledu přijde ideální Conquest of Paradise, je tam objevování, stavba i konflikt. A třeb Runewars obsahují budování i bojování vrchovatě.

2.2.2010 14:57:28

settlers
Myslím, že by to mělo být něco typu počítačové hry Settlers, ale nic konkrétního mě zatím nenapadá.

2.2.2010 15:32:47

Sappho a Sydo
Sappho:
Máš docela pravdu,něco jako settleři,nebo právě Warcraft, který jsem už zmiňoval. Ten nebyl špatný,jen ta budovací část byla hodně jednoduchá a manželku nijak neoslovila.Boje ale byly fajn,složitější než třeba v Nexus Ops, ale ne zas tak hardcore jako v Battlelore :-)

Sydo:
Díky za tip na Runewars,návod od Sappho už mám vytisknutý,tak jdu studovat:-)
Conquest of Paradise vypadá taky zajímavě, sice nevím co na ty žetonky řekne manželka, přece jen má vnímání více založené na kráse, než na funkčnosti, ale snad seženu pravidla, prolouskám se jimi a uvidíme:-) To téma se mi ale rozhodně líbí :-)

2.2.2010 15:43:16

nástřel
Smallworld? Je to sice pouze konflikt, ale v takovem odlehcenem stylu a na body. Pritelkyni to ve 2 bavi, i kdyz nema tolik rada konfliktni hry a preferuje Eura.

2.2.2010 15:49:18

Loselfos
Pravidla CoP zde:
http://www.gmtgames.com/t-GMTLivingRules.aspx#cop

2.2.2010 15:50:06

Sydo
Díky moc,ušetřil jsi mi spoustu práce s hledáním, i když ta angličtina mi dá zabrat tak jako tak :-)

2.2.2010 15:52:27

VasekVydra
Smallworld jsme zkoušeli a ani jednoho nás nějak neoslovil, i když hůl nad ním bych zatím nelámal, třeba se časem uchytí :-)

2.2.2010 15:53:28

CoP
Škoda, že na to Dobytí ráje tu není recenze, mě osobně bu to docela zajímalo.

2.2.2010 16:35:49

Richmond
No dobrá tedy, já ji spískám :)

2.2.2010 16:37:39

Vybíráme z Bazaru

Nastupovat, prosím od Dino Toys
Nastupovat, prosím od Dino Toys
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas