poradte solo hru

ahoj:-)
prosim poradte te mi nejakou solo hru.. mam v lete brigadu na satne v tanecnich a chtel bych si neco hrat :-)
muze to byt karetka ale i klasicka (nejlepe mensi) deskovka. Typ jako agricola nebo le havre je supr ale to bych zabral celou satnu :-D diky moc;-)
12.6.2012 20:46:11

twix
vzhledem k tomu ze jsi vyrazine limitovan prostorem tak muzu doporucit
Onirim
Roll through the ages

ale obavam se ze dlouhe hrani nevydrzi. Doporucuji si pod pultikem rozehrat nejakou z vetsich her :) tam uz by se naslo vice zajimavejsich kandidatu.

12.6.2012 20:55:11

dik
za tipy :-) jaky znas jeste solovky?

12.6.2012 21:02:22

LotR LCG
Já teď mastím solo karetního Pána prstenů a je to moc fajn. Bohužel je to anglicky a na kartách je poměrně dost textu. Ale překlad karet i pravidel máš tady ke stažení.

12.6.2012 21:03:35

solo
Mě z menších sólo baví Ghost Stories (bez textu) a Elder Sign (s minimem textu na kartičkách)...

12.6.2012 21:09:58

parada
anglictina neni problem :-) ale zase se nechci abych se stal zavislym na dokupovani karet :-) dik za tip.. podivam se na na to :-)

12.6.2012 21:10:43

.
Space Hulk: Death Angel - rozsirenia su nepovinne, akurat Ti obohatia hru.
Lord of the Rings LCG hral som to s kamaratom a bolo to celkom dobre.

12.6.2012 21:25:16

solo
Imho není lepší solo hra než Lotr LCG. Komplexní a nekonečně variabilní (protože to je deckbuilding). Nespočet možností jak si postavit balíček (balíčky). X hodin zábavy. Daň za to je sběratelství, které stojí prachy.

13.6.2012 08:24:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Dungeon Twister 2 Prison
Osobně za nejlepší solo hru považuju Dungeon Twister 2 Prison. Solo hra je u této varianty hry neskutečně promakaná, pro solo hru má navíc některé komponenty a hlavně to není jen nějaká deckbuildingová karetka, ale plnohodnotná desková hra, kde hraješ proti "skutečnému" soupeři, jehož mechanismus je hodně unikátně propracovaný.

13.6.2012 08:43:01

ad kren
Netvrdím, že DT2P nie je výborná hra, nehral som ju, neviem posúdiť. Ale keď považuješ LotR-a za neplnohodnotnú hru, skús si ju zahrať :). Potom sa môžeme baviť ;).

13.6.2012 08:49:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Barbarian Prince
Co třeba tohle: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/1631/barbarian-prince

Sám to mám v merku. PnP.

13.6.2012 08:52:21

DT2
Mě naopak přišel DT děsně nudný ve dvou a v solu ještě více. Jsou to suché šachy ve fantasy hávu. Člověk se u toho neuvěřitelně zaseká a zacyklí v analysis paralysis.

13.6.2012 08:58:58

to acedrac
Rozhodně nikomu nevnucuju, že deckbuildingové karetky by byly neplnohodnotná hra. To bych si nikdy nedovolil. Neplnohodnotné jsou jen pro mne, protože já deckbuilding ve své čisté karetní podobě moc nemusím. Samozřejmě, pokud je deckbuilding jen částí mechanismu nějaké deskové hry, tak mi nevadí a naopak ho vítám (jako např A Few Acres of Snow, Starcraft, apod.) Je to jen můj názor, se kterým obecně nemusí nikdo souhlasit. Většinou mám raději herní plán po kterém můžu něco šoupat sem a tam ;D a když karetka, tak s jiným jak deckbuildingovým mechanismem.

13.6.2012 09:05:53

ad Beholder DT2
"... Člověk se u toho neuvěřitelně zaseká a zacyklí v analysis paralysis."
Já z toho takový pocit rozhodně nemám. Odpůrci to přirovnávají k fantasy šachům, ale to je hodnocení, které je podle mne trošku mimo. Jednak je tam variabilní herní plán, který se neustále mění, figurky mají kromě svých vlastností i předměty, které sbírají, předávají si a využívají. S šachy to má opravdu pramálo společného. Hlavně je to ale hra, kde náhoda je tam zastoupena jen v malé míře a neslouží k získání nějaké převahy, nebo vítězství v boji, ale slouží spíše k tomu, že se hra neustále mění a člověk musí jít po jiné linii než před chvílí zamýšlel - v tom je ale kouzlo téhle hry, obzvlášť při solo hře. Navíc je tam poměrně dobře ošetřen mechanismus stupňů obtížnosti jak u solo hry, tak u hry dvou hráčů s různými zkušenostmi - handicap.

13.6.2012 09:14:52 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
Jen bych chtěl uvést na pravou míru ten deckbuilding. Lotr LCG není deckbuilding jako je Dominion, Thunderstone apod. Je to trošku jiný deckbuilding, starší a klasičtější. Hráči si složí balíčky mimo hru a pak hrají, ale ve hře už nezískávají žádné karty, nekupují peníze a body ani nic podobného, ale bojují s příšerami, posílají hrdiny na quest a snaží se sami nebo kooperativně překonat scénář.

13.6.2012 09:17:34

Onirim
Za sebe mohu doporucit, nedavno jsem poridil v plechove krabicce a spokojenost. Zatim jsem ani nezkousel rozsireni.

13.6.2012 09:22:32

to Beholder
Vím ;). Mě ale právě už v předdominionové éře nikdy nelákaly tyhle hry magicovského typu , takže ani dominion pro mne nebyl nějaká bomba. Holt k tomu nemám vztah ;). Je to jak s jinou sexuální orientací - někdo to vyzkouší, ale jeho zaměření to holt nezmění ;D.

Mimochodem z podobných důvodů nejsem kdovíjak odvázaný ze 7 divů světa. Hru mám, ale nedovedu si dost dobře představit, že bych ji hrál nějak extra často. Nicméně pro příležitostné hraní ve více méně zkušených hráčů a nehráčů, je to prima hra.

13.6.2012 09:31:20 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
"Je to jak s jinou sexuální orientací - někdo to vyzkouší, ale jeho zaměření to holt nezmění". Tak s tím nemám zkušenosti :D

13.6.2012 09:38:47 | Upraveno autorem (porovnej)

som

ad KREN
hodně huňaté přirovnání, škoda že nemůžu plusovat ...

+

13.6.2012 10:01:15

to Beholder
Já taky ne, ale četl jsem o tom ;D.

13.6.2012 10:06:26

Kooperačky
Většina z nich jde hrát sólo,
Akrham, Pandemic, Ravenloft/Ashardalon/Drizzt, Elder sign, Ghost stories, Rune Age, tuším i Mage Knight a Yggdrasil

Mě nejvíc v sólu baví Lotr, Arkham a DT2

13.6.2012 12:27:39

TotAN
Jak jsem mohl zapomenout, existují pravidla pro sólo Tales of the Arabian Nights

13.6.2012 12:34:44

som

Eyron
všechny neznám, ale takový Arkham podle mě určitě splňuje tu podmínku o zaplnění půlky šatny ...

13.6.2012 12:45:01

tolik navrhu.. diky :-)
zaujal me elder sign. Lovecrafta miluju.. pak pandemic ale OOP:-)
pak se mi libi DT2:prison a nvm co takhle space hulk nebo ghost stories..

co by jste z tohoto poradili? :-)

13.6.2012 13:57:13

twix
Tak návrhů je vidím dost, ale hlavně mám dojem, že nebýt her, tak bys ani na brigádu nemusel :D
Taky bych nějakou potřebovala...

13.6.2012 14:19:51

twix
Tak jdi do Elder sign, je to super hra akorat po par hrach kdyz tomu prijdes na kloub uz zacne byt jednodussi.

DT2:Prison je hodne dobry, v zasade co jedinne zmenilo v DT2 oproti DT1 tak je prave solo mod (a plastove figurky). Tzn ze krome nakladu na tisk si dali dost prace s tim vytvorit tento solo mod (velka cast komponent je prave dedikovana jen pro solo hru).

Space hulk karetni se mi vubec nelibil po zahrani :).
Ghost Stories si chci dlouho zahrat takze nemuzu mluvit.

13.6.2012 18:40:09

Vybíráme z Bazaru

BioShock Infinite: The Siege of Columbia
BioShock Infinite: The Siege of Columbia
Akt. cena: 999 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas