Pomoc Vlaadovi s výběrem hry

Ahoj. V Essenu jsem potkal a pěkně si pokecal s Ericem Langem, a chtěl bych si pořídit nějakou jeho hru. A protože je to echt US designer, přijde mi, že tu na Zatrolenkách mi poradíte nejlépe :)

Zvažuju:

- A Game of Thrones LCG. Protože G.R.R.Martin, kterého žeru já i moje žena :). Je to dobré už od začátku (se základním setem)? Je to dobré ve dvou? Je to nutně constructed formát (tj. velká část hry je v tom, jak si postavit balík), nebo to funguje i tak, že prostě vezmeš všechny karty, co tam jsou, a užíváš si příběh?

- Chaos in the Old World. Dobrá hodnocení tady i na bgg, a dělal to sám (ne v ko-designu). Ale četl jsem, že je to mix ameru a eura, a trochu se bojím, jestli to není ten druh mixu jako Twillight Imperium: dobré euro mechanismy, vítězné body atd., ale AT styl hry, tj. volný boj a zařezávání mezi hráči, kingmaking, atd. S tím bych v našem klubu asi neuspěl, sice jsme tak začínali, ale za těch skoro dvacet let, co existuje, jsme z toho prostě nějak vyrostli. Obávám se oprávněně?

- Midgard - kvůli tématu... ale o téhle hře asi nikdo moc nevíte, co? Žádná diskuse ani recenze tu na ZH není...

- Quarriors. Protože je to nové, a zajímavé. Ale nevím, jestli ta náhoda nebude až moc frustrující. Nelíbilo se to Anekenovi, a to je pro mě silné varování.

Díky za názory...
3.11.2011 01:30:34

Vlaada
Mohu zasvecene mluvit pouze o CItOW, ale podle tohO, co pises, je tam presne to, co ti vadi. Souboje jednoduche a kostkove, kingmaking (ktery je soucasti hodne multiPlayer her a mne tam i pasuje a nevadi mi), zarezavani, volne ultranasili. Ja mam Chaos moc rad, ale pro tebe bych ho nedoporucil.

3.11.2011 06:10:37

Chaos
tak me se hodne libi Chaos, posledni dobou je to jedine, co hravam, kdyz se sejdem ve 4 u nas doma. Vyborna prevahovka, ovsem nejaky ten AT mechanismus - kostkove souboje a zarezavani hracu tu rozhodne je. Hraci se hodne mezi sebou melou. Ale zase neni to uplne o nahode, stesti se da jit dobrou taktikou pekne naproti a jednotky maji ruznou silu, ktera urcuje pocet hozenych kostek a tim zvysuji nadeji na zasah. Samozrejme, pokud to nepada, tak to nepada a vyrazne to ovlivni uspech ve hre. Vyrazne + je to, ze kazdy hrac hraje uplne na neco jineho, ma jine vyhody, musi volit jinou taktiku. Jedine co me stve, ze hru nevlastnim, vzdycky ji donese bracha. Ale chtel bych ji mit ve vlastni sbirce:-)

3.11.2011 06:53:12

agot lcg
jsem skoro nepoliben. mam za sebou nekolik mesicu srovnavani, hledani, uceni a dve tri hry a pribeh v tom proste nevidim. jsou tam postavy z knizek a nektere eventy a ploty jsou naroubovany na veci z knizek, ale pribeh tam proste nevidim. a imho jen s core setem se toho moc nenahraje (tady jde ale o to jak moc chcete hrat). je to jako MtG, ale z jinou distribuci karet

3.11.2011 08:03:58

Vlaada
Za sebe bych taky doporučil Chaos - v poslední době moje NEJ hra, mohl bych ji hrát pořád. Ale musím souhlasit se Sydem - ta hra obsahuje všechno to, co si uvedl, že se toho bojíš. Rozhodně ale doporučuji dát Chaosu šanci a vyzkoušet ho, určitě za to stojí!

3.11.2011 08:05:48

to Vlaada
O Game of Thrones LCG Ti povykládá Lumirius, jdu ho zbantovat, ať Ti něco napíše.
K Chaosu už nemám co dodat, vše řekli mí předřečníci.
Midgard neznám.
Quarriors se Ti nebudou líbit, je tam mrtě náhody a většině zkušených hráčů, se kterými jsem je hrál, se to nelíbilo. Eurohráči to podle mě budou moct zahodit rovnou. Na druhou stranu mé nenáročné herní skupince na Slovensku a mé přítelkyni se to strašně líbí (společně třeba s Betrayal at House on the Hill, Bangem a podobnými lehčími znovuhratelnými hrami).

3.11.2011 08:17:27 | Upraveno autorem (porovnej)

gev

Quarriors
... jsou to jediné z Tvého seznamu, co dobře znám. Je to o náhodě a zase o náhodě. Častěji prohrávám, než vyhrávám, ale je to jediná hra, u které mi to nikdy ani trochu nevadí - možná právě kvůli té náhodě.

Ale je to neskutečná sranda a nikdy neodolám si to zahrát. Pro mě je to geniální v té jednoduchosti a celkem slušné variabilitě. Oddychovka...

3.11.2011 08:19:35

Vlaada
Agot je pekny uz se zakladnim setem, nicmene budovani baliku ti otevre nove dimenze hry. A pokud bys do hry chtel pridavat chapter packy, tak je to hodne o budovani baliku, jen tak pridavat karty nejdou, bo by to nefungovalo. Neni problem se domluvit a stavit se nekdy na Planetu, kluci to tam hrajou a chodi tam k nam i cast brnenske Agot komunity.

3.11.2011 08:23:37

Jeste ad Agot
U me to dojelo na tom, ze jsem nemel dost casu prave na to budovani baliku. Ale jinak se mi to libilo hodne...

3.11.2011 08:24:57

AGOT
Tak Agot bych doporučil jednoznačně, ale já jsem už zmanipulovaný :-) Jestli si fanda a rád vymýšlíš nějaké strategie, bude tě to bavit bude. Základní set je podle mě nevyrovnaný co se týče různých rodů v multiplayeru, ale je to možná už deformace, protože vím co rody dokážou v plné síle. Vynikající hra do dvojice. U nás se hrajou primárně dvouhry. Mulťák se u nás moc nechytl, i když je příběhově asi nejblíž předloze.
Pokud nechce hráč moc investovat tak se docela osvědčila kombinace Core set + dvě jakékoliv velké rodové rozšíření. Upozorňuji u Martellu a Greyjoyu kupovat Revised edice s plnohodnotným cardpoolem.
Vemi dobře se hrajou Starkové a Martellové. V téhle kombinaci, by možná nebyl potřeba ani Coreset, ale budou vám chybět docela pěkné a zásadní Plot karty.
Vlastně každé velké rodové rozšíření obsahuje takový seznam na dva předkonstruované tématické balíky, které se poskládají jen z coresetu a dané expanze.
Nejlepší je se na hru podívat nebo shlédnout docela pěkně udělaný tutorial na stránkách FFG.
http://www.fantasyflightgames.com/edge_minisite_sec.asp?eidm=10&esem=4

3.11.2011 08:46:21

to Lumirius
s tebou je to jeste v pohode. jeden, kdyz te posloucha, nepotrebuje specialni cesko-agotsky slovnik, aby vubec pychytil kam smeruje sdeleni

3.11.2011 09:14:04

Díky všem...
... za potvrzení, že Quarriors (když chci zábavný dicefest, můžu si zahrát King of Tokio :) ani Chaos in the Old World (to by musel vyjít tak před deseti patnácti lety, kdy jsme tyhle věci hrávali) nejsou pro mě.

Zkusím tedy AGoT. Jo, a tím "užívat si příběh" jsem myslel jen "užívat si známé reálie" :)

3.11.2011 14:13:36

Ještě otázka k CItOW
Nemá to týmovou variantu (dva na dva), kde by všechen ten leader bashing, kingmaking, turtling a ostatní AT metaherní problémy odpadaly?

3.11.2011 15:24:16

Vlaada
O zadne nevim a podle me by to tu hru pokazilo. A jak bys to ospravedlnil tematicky? :) Jinak turtling v CItOW (narozdil od TI3) dost dobre provozovat nejde :)

3.11.2011 15:56:39

sydo
Díky... Já se jen pro jistotu, třeba Starcraft týmovou variantu má. A tematicky, tam je to o časovém měřítku, většina válečných konfliktů v historii se nakonec vykrystalizovala ve dvoustranné, protože jinak to moc nedává smysl. :)

Ad turtling - ok, ten možná přímo ne, ale nějaké decentní formě či obdobě to tam nejspíš bude - ono stačí, že se s ostatními neúčastníš honu na leadera (a místo toho jdeš po nejsnazší kořisti).

Ale to je jedno, já se jen chtěl ujistit, že tam pro mě není ani maličká šance dostat to na stůl (a hry ve dvou prakticky nehraju :)

3.11.2011 16:17:43

Vlaada
Chaos je naproste vsichni proti vsem a pomahat ci spojovat se proti komukoliv znamena, ze poskodis i sebe. Nekde hru alespon vyzkousej, podle me neni treba se ji nejak bat kvuli AT mechanismum, ty ja spatruji pouze ve vyhodnocovani souboju pomoci kostek. Stezejni bych rekl ze je tam euromechanismus ziskavani prevahy. Kdyz jsem to hral poprve, tak jsem si rikal, ze je to hodne vytuneny Tikal.

Edit: A tecn Chaos minimalne ve ctyrech.

3.11.2011 16:19:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
Ok, beru na vědomí, a někdy na to kouknu, ale prozatím beru názor Syda, který správně pochopil, že mi nejde o mechanismy (hody kostkou), ale o AT styl hry (přímý konflikt všichni proti všem se všemi jeho problémy), které jsme si kdysi užívali, ale už je to tak nějak za námi. Prostě i kdybych to nebral vážně a chtěl si to zaroleplayovat (což je pro mě asi jediná šance, jak si takové věci užít), nenašel bych ve svém okolí spoluhráče. Např. TI3 mám doma přes dva roky, a hrálo se jen jednou (na pětidenní akci, kde bylo přes šedesát lidí, a stejně mi trvalo několik dní, než jsem dal dohromady partu aspoň na hru ve čtyřech).

3.11.2011 16:42:59

Vlaada
jasne, chapu.

3.11.2011 17:33:58

Vybíráme z Bazaru

Settlers: Zrod impéria + insert + obaly - výhodně!
Settlers: Zrod impéria + insert + obaly - výhodně!
Akt. cena: 649 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas