Penny Arcade The Game vs Sentinels of Multiverse

Pánové (a dámy), zkušení gameři, potřeboval bych poradit s argumenty ke koupi jedné z těchto her jako vánoční dárek (načteno z BGG mám, zajímají mě osobní názory byť jste žádnou z nich ještě nehráli).
Obě splňují základní požadavek karetky pro více než 2 hráče, chci ale vybranou hru hrát i s neangličtináři

Základní pohled:
Penny Arcade Game: Gamers vs. Evil
+ deck building
+ vychvalované - bere si to nejlepší z Dominion, Puzzle Strike, Resident Evil
+ rychlé
- ilustrace na kartách se mi vůbec nelíbí
- málo lehce zapamatovatelného textu

Sentinels of Multiverse
+ kooperativní
+ nádherné komixové ilustrace
+ možnost osvojit si konkrétního hrdinu
- více textu na kartách (mnoho karet)
- nemusí úplně fungovat (síla by měla být v kombení karet)
- může se rychleji ohrát

Děkuji za názory (i typu "bral bych tuto", bez udání důvodu)
23.11.2011 13:34:53

rbx

Panzer
hral jsem jen Penny Arcade a libilo se mi to, protoze to bylo svizne, hodne se kombilo a byla to legrace, zvlast chlupata spermie je super karta :-)) Hral to jeste Loser a Panchy.

Sentinels jsem nehral a kdybych si mel vybrat z techto dvou karetek, tak popravde nevim. Fakt nevim. Me se treba ilustrace k Penny Arcade libi vic, jsou profesionalnejsi. Zase v Sentinels je o dost vic karet a pry to funguje dobre, ale je to proste kooperativni. Vychazel bych z toho, jestli chces kooperativku nebo ne, protoze Penny, to jsou komba a skozeni protihracum.

23.11.2011 13:41:06

Penny Arcade
Sentinels sem nehral ale jestli je tvoje podminka pro neanglictinare tak bych vybral to kde je mene textu, coz je Penny Arcade. Me osobne se ta hra moc libila, na to ze deck building hry nemusim tak tahle me bavila hodne, sice sme hrali asi jen 3 hry ale bylo to svizne a zabavne a mel sem pocit ze je to i dost variabilni

23.11.2011 14:57:22

rbx

Loser
vis ty co? Prijd si to zahrat, je to za pul hodky odehrane...

23.11.2011 18:55:48

tak tedy asi Penny
Tož pánové díky. Tajně jsem doufal že najdu argumenty pro Sentinels. Penny už je druhá hra kterou bych chtěl, ale vůbec se mi graficky nelíbí (po Ascension). Proč jen si nevezmou konvenčnější grafiky. Nebo proč nejsem trochu mělec abych to třeba docenil. Ach jo.

23.11.2011 20:53:32

rbx

Panzer
ta vyzva ke hre mela jit pro tebe, jsem se jen prepsal :-)

23.11.2011 21:22:24

rbx
Zastavím se. Stejně musím vyzvednout tu očekávanou bombu vánoc u Panzerů - RE Outbreak, tak bych to prubnul. Ale věřím že hra bude super, jenom ty karty ... :(

23.11.2011 22:14:17

rbx

Panzer
jen nevim presne kdy tam budu, v pondeli jdu na kontrolu a pak uz bych mel jit snad uz do prace.

24.11.2011 00:15:43

to Panzer
Ani jednu hru neznam, ale jesli se bojis AJ, tak podle me zbytecne. Kouknul jsem na par karet a je to klasika: Deal, Damage, Target, Prevent, Increase, Reduce.... nic, co by v neeejhorsim pripade slovnik nezvladnul. A asi nejdulezistejsi poznamka a to, ze text z 99% neni rozhodujici, protoze po par partiich budes vedet, co ktera karta dela podle obrazku a tudiz to uz pak stejne nikdo necte.

Zminujes, ze se karty kombinuji, coz podle me je spise fajn a diky tomu ta hra bude znovuhratelnejsi, protoze budou nastavat ruzne situace. Me by spis vadila kooperace, mam radsi kompetitivni zalezitosti.

Jelikoz ani jedno neznam, tak bych sel spis do Multiversu, protoze mi je prostredi hrdinu blizsi a i graficky se mi libi vice.

24.11.2011 07:11:08

rbx

Vojta
ale Multiverse je kooperace, coz se ti nelibi :-))

24.11.2011 18:17:28

Vojto
asi si dovolim s tebou nesouhlasit, ze ti tech par slovicek prijde samozrejmych je hezke a me taky ale jestli si nekdy hral nejakou anglickou hru s neanglictinarema tak uricte vis ze ne kazdy si zapamatuje preklad karty napoprve a vecne preklady hrozne kazi atmosferu a protahujou hru.

24.11.2011 18:55:12

to cSf.Loser
mno. mne treba Ascension protashuje paralytik, co z nas vsech umi english nejlepe. a manzelka, ktera mela leda tak nemcinu (a pamatuje si z ni leda 'ich sprache duetsch am bishen' a i to s chybami), kartama brouzda jak Opera internetem

24.11.2011 21:03:18

Vybíráme z Bazaru

Insert - Duchové ostrova komplet
Insert - Duchové ostrova komplet
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas