Otázky ohledně deskovek

DOTAZNÍK UZAVŘEN! (již potřebný počet respondentů)
Zdravím všechny fanoušky deskových her!
Vím, že tento diskuzní příspěvek není příliš diskuzní, ale chtěla bych Vás moc poprosit, zda byste si nenašli cca 10 minut času na vyplnění dotazníku o deskovkách. Píšu o nich semestrální práci a ráda bych se opřela o konkrétní data. Budu všem moc a moc vděčná!

VÝSLEDKY:
https://drive.google.com/file/d/1PQ0-6rjWgUSwcdRNii2JDTXQs6Pkx-gI/view?usp=sharing
KLIDNĚ JEN PROJEĎTE GRAFY
Jedná se shrnutí výsledků. Prozatím zde nenajdete různé souvislosti mezi otázkami. Jedná se o tzv. jednorozměrná data - vidíte v grafech výsledky a k nim krátký komentář - ten číst nemusíte, ale tím že to mám do školy tak tam je :D – možná by někteří z vás s některými interpretacemi nesouhlasili. Časem plánuji udělat i rozsáhlejší analýzu, kde budou vidět souvislosti – například jestli ti kdo jsou singl více hrají sólo varianty her apod. Až bude také ji přidám.
Neděste se, můžou tam být překlepy a chyby. Ještě to po sobě budu číst a opravovat. Ale vzhledem k nedočkavým zprávám přidávám výsledky už teď.
13.11.2020 11:43:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Vyplněno.
.

16.11.2020 11:03:52

hotovo

je to tam, počkám si na výsledky, doufám že tam budou i grafy a "vazby", třeba vztah času strávaný nad deskovkou vzhledem k oblíbenému žánru a tak...

18.11.2020 00:55:20

DOTAZNÍK UZAVŘEN
Všechny zdravím a moc a moc děkuji za Vaše odpovědi! Ozvalo se Vás neskutečných 323!
Pro ty koho výsledky zajímají: Do konce týdne data zpracuji a přidám je sem.

18.11.2020 14:28:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Výsledky
https://drive.google.com/file/d/1PQ0-6rjWgUSwcdRNii2JDTXQs6Pkx-gI/view?usp=sharing

KLIDNĚ JEN PROJEĎTE GRAFY
Jedná se shrnutí výsledků. Prozatím zde nenajdete různé souvislosti mezi otázkami. Jedná se o tzv. jednorozměrná data - vidíte v grafech výsledky a k nim krátký komentář - ten číst nemusíte, ale tím že to mám do školy tak tam je :D – možná by někteří z vás s některými interpretacemi nesouhlasili. Časem plánuji udělat i rozsáhlejší analýzu, kde budou vidět souvislosti – například jestli ti kdo jsou singl více hrají sólo varianty her apod. Až bude také ji přidám.
Neděste se, můžou tam být překlepy a chyby. Ještě to po sobě budu číst a opravovat. Ale vzhledem k nedočkavým zprávám přidávám výsledky už teď.

23.11.2020 17:31:57

Volné odpovědi..
Za mě by to zasloužilo volné odpovědi seskupit. Hraní sólo/Sólo/sám, hraní v práci/Práci/v kanclu apod. posčítat do jednoho sloupce.

23.11.2020 17:47:53

VÝSLEDKY
No téda to bylo docela překvapivé a zajímavé čtení :-)

Nezávisle na výši příjmu je vidět, že hry si kupují především finančně nezávislé domácnosti, tedy ne studenti.

Překvapil mě tak vysoký poměr zaměstnanců a s tím i poměrně vysoké příjmy. Z toho mám radost.

Trochu k zamyšlení je vidět, kolik máme všichni doma her :D

Buď je to chyba, ale u otázky 5, kde si kupujme hry jsem jen já označil "Kickstarter"? Hmm. :-)

23.11.2020 19:32:03

výsledky
No ne, tak málo holek na deskoherních serverech :)

23.11.2020 20:26:59

výsledky
Díky za sdílení.

Ty otevřené odpovědi by bylo opravdu fajn učesat, ale předpokládám, že takto to vyplivl Google a je to tam jen vložené jako obrázek (tedy bez práce).

Korenar ... asi jsi byl jediný, koho napadlo tam dát Kickstarter. Já nad tím neuvažoval - prostě kupuju nové i bazar, tak jsem zaškrtl oboje. Ale varianta crowdfunding/předobjednávky je tam vlastně samostatně v otázce 22.

Pozitivně mě překvapilo, kolik lidí hry aspoň ohodnotí hvězdičkami, případně i kolik lidí napíše nějaký komentář (ovšem zase je otázka, zda to dělají pravidelně).

Ta otázka na menší/větší vliv náhody ... no, už to, jak to kdo chápe, je docela subjektivní, že? Sám už ani nevím, co jsem odpověděl :) Ale polemizoval bych se závěrem, že by to chtělo tématická eura. Spíš hráči chtějí tématické hry (to je jasné dle 11b), ale takové, kde můžou hru ovlivnit (a nejsou vláčení "náhodou").

23.11.2020 21:15:24

hodnocení hvězdičkami
A mě překvapuje, že jen něco málo přes třetinu respondentů hodnotí hry hvězdičkami. Ano, je to takové zkratkovité hodnocení, ale věřím, že nejsem jediná, kdo na ně kouká. Plus i těch, co dají krátký komentář moc není. To je škoda, protože podle mne nemůže takový web jako např Zatrolenky "být živ" jen z normálních obsáhlých recenzí...
Jinak tedy opravdu zajímavé čtení, určitě bude fajn propojit odpovědi, například kolik her mají doma ti s více jak 3 dětmi a kolik tráví času hraním :-D

23.11.2020 22:08:36 | Upraveno autorem (porovnej)

výsledky
Super. Díky moc. Velmi zajímavé čtení a popravdě asi i docela zajímavý materiál pro vydavatelství :-).

Určitě bych z hlediska závěrů a eura podpořil Duirina, vnímám to velice podobně.

24.11.2020 20:51:11

Vybíráme z Bazaru

Azul
Azul
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas