Od nás pro vás : Videonávody v češtině

Zdravím

S povděkem směrem ke všem autorům kvituji zvyšující se kvantitu i kvalitu videonávodů v češtině, považuji je za nejlepší a hlavně nejrychlejší zdroj pro studium nových her. osobně jsem se podle návodů pana Richarda Hama (Rahdo) naučil desítky her.

Pozornému oku neujde, že se tvoří videonávody na všechny možné hry, jednoduché hříčky až složitější herní záležitosti. Nevím kudy se ubírají myšlenky autorů, kterou právě hru "onávodovat" zda jsou ovlivněni aktuální oblíbeností hry popř berou natočení návodu jako komerční záležitost a úlitbu vydavateli který jim poskytl hru/hry zdarma, a rozhodnutí je na nich.

Řekněme že by tohle vlákno mohlo v dobré víře posloužit jako takový seznam chtěných/požadovaných videonávodů, od hráčů pro hráče. Vždyť je tolik výborných starších a přitom českými vydavateli nepovšimnutých her, se složitějšími pravidly, že by se nějaký videonávod hodil. A zpětná vazba, účelnost a vřelý dík potěší ty, co věnují téhle činnosti svůj drahocenný čas.

5.7.2018 13:15:02

YouTube
Stolovky Sk
Deskofobie
Akadémia Hier
Board Game Fans
Klub deskových her Pardubice
JOUOB - deskové hry & wargaming
Kubrt Referent
Nithrania
Planeta Her

5.7.2018 14:14:47

youtube
za mě:
rahdo
gaming rules
Watch It Played

5.7.2018 17:28:55

...
Já to pochopil tak, že sem mají hráči psát na jaké hry by rádi viděli videonávod.

5.7.2018 17:35:16

Starší hry bych ocenil
Protože na novinky se těch videí sejde většinou víc. Hodila by se třeba videa k některým hrám od Vlaadi Chvátila (např. Through the Ages: Nový příběh civilizace), nebo třeba k nějakým pravidlově náročnějším euro hrám. A ono třeba prolouskat se pravidly Arkham Horroru taky není pro začínajícího hráče procházka růžovým sadem.

Ale za sebe bych asi nejvíce ocenil sérii návodů k Earth Reborn.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

5.7.2018 17:59:39

návod TtA
Pokud se chceš naučit Through the Ages, tak dobrá cesta může být nainstalovat si appku, součástí je totiž komplexní tutorial, který Tě provede celou hrou. A navíc získáš i tu hru :-)
________________________________
Šéfredaktor Deskofobie, čaroděj v CGE.

5.7.2018 20:57:44

návrh
Ano bylo mým záměrem, aby zde uživatelé napsali tituly her na které by se jim hodil videonávod.

Já třeba začnu z českých luhů a hájů hrami od Vládi Suchého, jsou netriviální a o videonávody si říkají, např:

Šestiměstí
Klub Ztroskotanců
20. Století
Loděnice/Shipyard

z lokalizovaných pak např Zima Mrtvých, Ruské koleje nebo třeba takový Tzolkin

Z cizích nelokalizovaných her:
Laukatovy hry, nepovšimnuté českými distributory jako Islebound, Above and Below, Near and Far
nebo starší Feldovy hry




5.7.2018 21:24:07

zm
Videonávod na Zimu Mrtvých mám v plánu točit tento víkend :-)
________________________________
Šéfredaktor Deskofobie, čaroděj v CGE.

5.7.2018 21:25:29

Úderník
Škoda, že jsi z takové dálky. Protože všechny ty hry od Ryana Laukata, které jsi napsal, mám a kdykoliv si je rád zahraju. A myslím si, že bych je dokázal bez problémů vysvětlit do 20 minut, protože třeba v Islebound je klíčové si zapamatovat, co znamená který symbol a zbytek je hračka. A Above and Below je na tom dost podobně. U ní bych hráčům, kteří nevládnou angličtinou, doporučil podívat se na Kubrtův gameplay a z něj to dá v pohodě pochopit.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

5.7.2018 21:39:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Marvel United: X-Men – X-Force EN
Marvel United: X-Men – X-Force EN
Akt. cena: 40 €
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas