Objevitelská hra

Poradíte mi prosím nějakou hru, kde je primární koncept objevování mapy? Na tématu téměř nezáleží. Hrál jsem Archipelago, ale to je moc moc počítací euro, kde objevování je jen jedna z mnoha částí hry. Hrál jsem Eclipse a tam je objevování taky víceméně stejné. Všechny hry, co znám, jsou jen o tom rychle všechno objevit a pak to všechno vytěžit a buď ostatní převálcovat silou, nebo ekonomicky. Samotné objevování je přitom hrozně zábavný aspekt hry a rád bych viděl hru, která je na něj víceméně postavená. Prosím o nějaké sofistifikovanější nápady, než Pexeso a Carcassonne :) Díky.
6.5.2013 10:08:44

The Cave
je to polská relativně nová hra o objevování jeskyní, vypadá to docela zajímavě, myslím, že by to mohlo stát za to

6.5.2013 11:03:01

Entdecker: Exploring New Horizons
To je vlastně jen o objevování, ale taky dost euro bez příběhu.

6.5.2013 12:42:52

klucí
Oboje vypadá celkem slušně mrknu na to. kdyby měl někdo ještě další nápady, tak se neostýchejte. Jak se říká v amatérském volejbalu: Radši to vemte oba, než ani jeden. :)

6.5.2013 19:06:13

Proc kouzelnik necaruje
Tam je to vylozene o objevovani. Ale hrali jsme to zatim jen asi jednou nebo dvakrat. Nebo Munici :) .

Jo a jeste mne ted napadlo Lost Valley - neni to jen o objevovani, je to o tezbe surovin, ale na tom mi prijde uzasna ta svoboda, ale ne kazdemu to musi vyhovovat.

6.5.2013 21:02:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Claustrophobia
Hlavní rysy : objevování podzemí, rubačka, spousta scénářů, krásný design, je jen pro dva.

7.5.2013 08:02:25

odkrývání mapy
mimo to co psali kluci mě ještě napadá :

Goldland
Source of Nile
Lost Valley
Nautilus
Zombie In my Pocket
Navegador
Mice and Mystics

7.5.2013 11:24:44

kick starter
Teď to na mě vyskočilo jako reklama na geeku
http://www.kickstarter.com/projects/1016374822/amerigo-a-game-of-exploration-and-discovery-by-ste

8.5.2013 09:25:07

jarmuk
Krása. Úplně mi to připomnělo časy, kdy jsme denně pařili Voyages of Discovery na Amize.

8.5.2013 12:28:51

Dungeon plungin
Soliterní odkrývání podzemí dle scénářů. PnP...

8.5.2013 16:39:03

Dungeoneer
Ale to je hodne specificky objevovani :) jinak potvrzuju tu Claustrophobii.

8.5.2013 16:43:45 | Upraveno autorem (porovnej)

skyfire
Amigu jsem neměl, my jsme patřili k těm, co se ani za hranice nepodívali.
Rozhodně mě to zaujalo, nejlíp jako ten set s lancasterem, ten jsem sice nehrál, ale taky mě to láká. Jen jsem zatím musel vycouvat i z deadzone, kvůli nedostatku peněz.
Blbá doba a moc hezkých věcí na kickstarteru.
Víc již ani muk, už tkle plevelím dost.

8.5.2013 20:16:47

Terra incognita
Hra postavená na principu objevování mapy je Terra incognita, můj příspěvek do RPG kuchyně. Není to čistě deskovka. Je to z menší části rpg a mapa se neodhaluje, ale kreslí. Zatím to je bohužel jen ve velmi rozpracované verzi.
http://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?f=237&t=9974&start=15

15.5.2013 21:35:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Vesmírná loď Interstellar
Akt. cena: 1300 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas