Nové vydania starých detských hier

Zdá sa to len mne, alebo aj ďalším z vás, že firmám, ktoré znovuvydávajú staré detské hry akosi nevychádza vydávať tie hry v porovnateľnej kvalite ako kedysi? Aké sú vaše skúsenosti?
23.12.2010 20:19:44

Dlhý široký a bystrozraký
Tak túto hru som mal iba v matných spomienkach, keď som ju zbadal v obchode v predaji! Ihneď som ju chcel kúpiť (aj napriek dosť vysokej cene, podotýkam), pretože som si spomenul na nádherné drevené figúrky - našťastie som si však všimol, z čoho sú figúrky vyrobené - obyčajné kartóniky v plastovom podstavci... Hrôza. Keď som to porovnal so Selectou, tak taká hra nemá u mňa žiadnu šancu.

Neviem, ako je to u ďalších hier, ako Ostrov pokladov, Lúpežníci, atď. Po skúsenosti s Dlhým, širokým a bystrozrakým som však skeptický - firmy hrajú na nostalgiu rodičov, ale na kvalitu veľmi nehľadia.

23.12.2010 20:27:08

peco
Plast u DŠB je rouhavost! Jak jsem již dnes psal Ikri - noví Lopežníci se mi také nelíbí a chybí tam zkratka u lišky. Nový fantom mě také neláká, ten starý měl lepší atmošku a marně sháním staré vydání Z pohádky do Pohádky, to nové je hnus. Jediná nová a lepší verze mi přijde Maršál a špion. Možná si to idealizuji díky nostalgii, ale také mě nový design těchto her neoslovuje.

23.12.2010 21:39:56

přileju si olej
lovci pokladů, měl jsem je v papírovím vydání jako Fantoma či Maršála a graficky se mi docela líbili. nedávno jsem je viděl pod jinym názvem, tušim něco jako Piráti, a teda musim říct, nic moc.

24.12.2010 06:54:33

staré hry
Taky se přdíám. Jak píše SYDO - např.. Z Pohádky do pohádky. Kluk tam dával fotky a je to vidět na spodní straně. Papírové postavy už de facto nejdou zasunout do plastových podstavců. Tohle je u DINA naprosto katastrofální systém uychycení. To samé Maršál a špion. Tam si sice dávám setstakra pozor, ale už se mi podařilo jednu papírovou figuru při zatlačení do plastového podstavce ohnout (moc jsem tlačil) a nyní jde poznat co je to za figuru. :-/ Navíc to tam vůbec nedrží a při hře to upadává. No prostě katastrofa.
Mrzí mne, že jsem nikdy nehrál toho dlohého - širokého a bystrozrakého. Dnes je to spíše těžká komerce a byznys, než o tom vyrobit kvalitní předělávku staré hry.

24.12.2010 08:57:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds - Beastgrave
Warhammer Underworlds - Beastgrave
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas