nová LCG The Lord of the Rings: The Card Game

http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1528

no nejsou to volové? :)
3.8.2010 19:53:28

můj názor
Tak první dojem po přečtení základních informací je takový, že by mohlo jít o zajímavou hru. Ovšem o jejím úspěchu co se prodejů týče pochybuji.
No uvidíme. Pokud někdo schopný přeloží pravidla, mohla by se dostat do mého wishlistu.

3.8.2010 20:55:20

tak toto je prvá LCG
o ktorej rozmýšľam, že si ju kúpim.

3.8.2010 21:13:13

rbx

Kooperativni LCG
Muze mi nekdo z potencialnich kupcu rict, co se jim libi na kooperativni Lcg hre?

3.8.2010 21:50:30

rbx
Pokud by šlo o kooperativní CCG hru, tak bych otázce rozuměl. V tomto případě to beru tak, že prostě budu mít hru z prostředí, které mám rád, budu sám nebo s kamarádem bojovat proti silám temnoty a přitom každý měsíc se budou rozšiřovat možnosti hry. Nevidím na tom nic podivného.

3.8.2010 22:03:06

rbx

Deth
V pohode, ja se jen ptam, zajima me to.

3.8.2010 22:29:18

rbx
me by se libilo to, ze kamarad KOUPI karty a pak bude chtit abych si to s nim zahral :)

3.8.2010 22:35:54

LotR
Sice jedna trading game už dávno skončila, boom filmové trilogie taky a na Hobita se stále marně čeká, nicméně jako pozitivní vidím zasazení do netradiční a málo popsané doby právě mezi Hobitem a Pánem prstenů. A bez večných dějových klišé by to tím pádem mohlo být i docela lákavý!

3.8.2010 23:15:30

...
mě to teda zaujalo hodně. Kooperativní karetka z prostředí Středozemě. Může to zahrát člověk sám nebo ve dvojko. Vytvoří si deck a hraje proti nějakému předpřipravenému decku encounterů - scénář. Každý měsíc nové karty, takže pokud to bude hratelně dobré, tak nehrozí ohrání. Navíc podobně jako MEQ nekopíruje knížky nebo filmy a obrázky nejsou screeny z filmu, ale malované. Chtěl bych to minimálně vyzkoušet. Akorát dvě LCG asi neutáhnu :(

3.8.2010 23:49:35

navíc
jméno Nate French (podílel se na AGOT, Call of Cthulhu, W:I LCGéčkách a taky na Mutant Chronicles) slibuje zkušeného autora.

3.8.2010 23:55:54

Siaron, Beholder
Siaron
No vidíš a např. všichni mí spoluhráči na toto spoléhají.
Já jako velký fanda deskovek vše kupuji, ale sám hrát nemohu, tak ostatní ač nic nekupují (vyjma LCG Warhammer Invasion)tak si zahrají spoustu her.

Beholder
Já doufám, že druhou LCG utáhnu. A když ne, tak si aspoň utáhnu opasek :-) . Jako neangličtináři mi visí nad hrou otazník v tom, že pokud se neobjeví pravidla v CZ, tak si můžu nechat zajít chuť :-(.

4.8.2010 07:32:52

Proklatě!
Tak WH:I jsem už opustil kvůli dlouhodobé nespokojejnosti s: vyvážením ras, op kartami, slabou schopností karet vytvářet comba, chrlením hodně nepoužitelných karet a jako hřebíček do rakve navýšení ceny jednotlivých Battlepacků. Proč bych měl chtít všechno třikrát, když současná česká WH:I komunita čítá cca desítku nadšenců a turnaje místo užitečných cen nemají žádný smysl (přece mám všechno 3x, abych mohl konkurovat ostatním, tak co mi můžete nabídnout?), než mít dobrý pocit z hraní a maximálně vyhrát herní podložku a premiové žetonky? Ne, děkuji (přesto velký respekt Kloboukovi).Hra má geniální herní mechanismy. To klobouk (s malým "k") dolů, ale jednotlivé karty původního designera stojí za starou belu. Přiznejme si to narovinu. Trochu jsem uhnul od tématu.

Zkrátka WH:I jsem odsunul na slepou kolej v domění, že ušetřím odmítnutím LCG. A teď tohle?

5.8.2010 02:15:20

Havelock
To co vytýkáš WI, tak si budeš moci napasovat na každou LCG od FFG. Jen si znovu přečti co jsi napsal. Pak nevidím důvod, proč by jsi měl kupovat LCG Pána prstenů.
Když chceš hru, která má splňovat tvá očekávání, s přihlédnutím k tvým slovům, tak ti zbývá jen Magic, jestli se nepletu. My hrajeme tady u nás WI ponejvíce v podstatě 3 a kupujeme všechny battle packy. Ceny si nedáváme :-), ale hra nás prostě baví a rasy mi připadají s každým packem více a více vyvážené.

A teď k tématu: pokud bude mít LCG Pán prstenů alespoň trochu solidní hodnocení od komunity, pravidla nějaký nadšenec přeloží, tak já budu kupovat všechny balíčky, které FFG vydají.

5.8.2010 06:51:20

pravidla
Sakra, to mi delaji schvalne! Uz jsem az po pas ve WI, slintam nad CoC (a chystam se na nej uz pekhne dlouho) a ted jeste chteji vydat tohle? A jeste kooperativka co se da hrat solterne? Ach jo... No uvidim, az budou pravidla, treba budou stat za prd. Jinak Deth pokud budou pravidla tak "dlouhy" jako jsou treba u WI, tak je klido prelozim.

5.8.2010 09:17:50

majovky
Budu doufat, že pravidla nebudou delší a ty si dáš tu práci, za kterou ti potom budu vděčný.
:-)

5.8.2010 10:00:40

Zajímavé
Vzhlížím k této hře se stejným nadšením jako vyjádřil Beholder - karetní kooperativka z velmi zajímavého světa a období, která se bude pořád rozšiřovat. Pro mě je zase pro změnu zajímavá ta informace, že to půjde hrát i ve čtyřech při zakoupení 2 starting packů. A kooperativní LCG mi připadne jako dobrý nápad.

5.8.2010 11:04:57

Havelock
Zdravím,
pamatuju si tě z českých fan stránek W:I. Vím, že jsi tam dost kritizoval systém W:I a já se s tebou v lecčem shodl. Taky jsem opustil W:I (dokonce ještě před prvním BP), ale to bylo hlavně kvůli tomu, že jsem neměl s kým hrát. Nakonec to v mém blízkém okolí začli hrát 2 lidi a já se k nim připojil s tím, že s jedním z nich kupujem na půl (já řád a on destrukci). Jak jsem psal, ze začátku se mi dost věcí na W:I nelíbilo, hlavně wording a spousta nejasností. Ale podle mě se dost věcí vyřešilo s prvním FAQ (hlavně přidání nulté fáze hru hodně vylepšilo a taky ty nejasnosti s combat damage, atd.). Nové BP posílily ze začátku slabší rasy (trpaslíky minimálně, i když podle turnajového hrani to tak nevypadá a destrukce v čele s orky a dark elfy stále válcuje řád). Ale i lidi se stále zlepšují, třeba teď přijde super hrdina Wilhelm a tak bych mohl pokračovat.

V každém případě netvrdím že je W:I dokonalá LCG, ale je vůbec nějaká LCG nebo CCG dokonalá? Je vůbec nějaká hra všeobecně dokonalá? Řekl bych že ne. Já se u W:I vždy dobře bavím. Neustále si prohlížím album a sem tam nějakým způsobem obměním balíky nebo v hlavě tvořím nové. Ve hře si užívám, když mi to hezky chodí (a naopak jsem naštvaný když to nechodí). Nějaké turnaje a ceny vůbec neřeším, přece jen to je nová LCG a když se podíváš na BGG, tak je mezi colectible kartovkami na 1. místě. Nedá se srovnávat s Magicem, který je tu od roku 93, to je prostě kult, hraje ho hafo lidí po celém světě a taky jsou v něm velmi slušné ceny (přirovnal bych to trochu k Pokeru).

Už se do toho začínám trochu zamotávat (to větší okno pro psaní by vážně bodlo :) ). Chtěl jsem říct jen to, že nemá cenu si stěžovat na nějaké drobné mouchy, které nastaly protože to je nová hra a musí se to všechno ustálit a podlo mě se to celkem daří. První cyklus je za námi a ten nový už začíná pracovat s treaty, přinese další neutrální rasy atd. Stejně tak už vůbec nemá cenu si stěžovat, že to skoro nikdo nehraje a ceny jsou o ničem. Já jsem rád, že si vůbec můžu s někým zahrát :)

5.8.2010 11:35:05

...
ještě jsem chtěl napsat, že to trošku přeháníš s tím chrlením nepoužitých karet. Já mám naopak problém vytvořit 50 kartový balík, protože se nemůžu rozhodnout které karty vyřadit. Každá se mi nějakým způsobem líbí a je určitě použitelná. A ten nový formát se všemi kartami 3x, na to si snad nejde stěžovat...

5.8.2010 11:41:28

Beholder
Moc pěkný příspěvek, souhlasím!

Ad nepoužitelné karty: oproti třeba Magicu je W:I zlatý, vyložených ležáků je jen málo. Vrcholem v tomto je Jyhad, kde lze postavit turnajový balík i z běžných karet, stačí mít nápad, nikdy se tam tolik nerozběhlo stahování balíků z internetu a díky rozsáhlejší nabídce karet na turnaje hra netrpěla symbolem tří hratelných balíků. Polde mě jedna z mála karetních her, která opravdu podporuje kreativitu a originální stavbu balíků.

5.8.2010 11:55:49

POZOR!
Já náhodou chválím herní princip WH:I, ale asi jsem se ztratil v lamentacích a nevyšvihnul pořádně myšlenku. Herní mechanismus mě oslovil jako nic před tím (a jasně, uznávám, že jsem silně ovlivněn zlatou dobou MtG, dnešní MtG opovrhuju), doslova miluju variabilitu této hry (silná jednotka může vydělávat prašulky a ne jen bojovat atd.), ale (!) ach, to velké ale... nejsem spokojený s původními kartami Erica M. Langa. Nový designer se mi opravdu zamlouvá a trochu mě mrzí, že nebyl už od začátku a teď hru spíše vylaďuje po všech stránkách a tahá ze srabu. Mimochodem čekal jsem, že se na mě sesypete, protože stížnosti vždycky vzbuzují vlnu nevole, ale to je v pořádku. Pokud se nikdo necítí ukřivděn, je to aspoň konstruktivní debata dospělých jedinců, která může vést i k tomu, že mě donutí přehodnotit má stanoviska.

Jinak k Dethovu příspěvku. Asi jsem se tedy špatně vyjádřil a proto přeformuluju - WH:I je ryze kompetetivní souboj dvou hráčů proti sobě. Nový LCG Lotr je velice slibně vyhlížející kooperativní souboj dvou hráčů proti hernímu mechanismu. Proto je to jako nebe a dudy. A já miluju dudy. :D Ne vážně, nemůžeme přece říct, že každá LCG bude mít stejné rysy, když nemáme srovnání. Na Lotra se těším a pravděpodobně si ho koupím. Mír

5.8.2010 17:38:20

Havelock, rbx
Havelock
Já jsem se nesnažil na tebe útočit. Pokud můj příspěvek takto vyzněl, tak se omlouvám. Jsme přece dospělí a jen debatujeme. Mír.
:-)
p.s. mě se líbí WI již od počátku a snad se mi bude líbit i v době, kdy skončí.

rbx
Stejně tak to vypadá, že pochopil můj příspěvek z 3.8. RBX jako "útočný", tak pak věz, že se jen snažím diskutovat. Mír.
:-)

5.8.2010 17:51:44

Havelock
Však jo v pohodě, jde jen o výměnu názorů ;)

5.8.2010 18:15:03

Smažme to
Mám svůj názor na WH:I, protože se hra vyvýjela jiným směrem, než jsem původně doufal, resp. tím směrem, co jsem doufal se vyvíjí až teď. Nechci nikomu z Vás kazit radost ze hry. Je dobrá a určitě si ji nechám a budu ji hrát i nadále s posledním kamarádem, jen jsem už rezignoval na nový cyklus battlepacků.

Vědět dřív o metodě koupě do dvojice, tak taky mluvím jinak :)
To mě ale přivádí na možnost u Lotra. Proč si nekoupit hru napůl, když je vysoká pravděpodobnost, že to stejnak budu hrát jen s jedním hráčem? Doplňky kupovat na přeskáčku a oba spokojeni za poloviční náklady na člověka. Já osobně kooperaci beru jako příjemný odpočinkový herní styl s vysokou mírou výzvy (viz Pandemic), kdy výhru i prohru s někým sdílíte a ne, že čelíte výsměchu po prohře, příp. je vám protihráče, který prohrál, líto a opět nemáte radost. Těším se a jsem napjatej jako kšandy.

5.8.2010 19:11:39

Havelock
jo určitě to zní zajimavě a kupování s někým na půl půjde ještě snadněji než u W:I (tam to občas kazí neutrální karty). Já jsem na to taky zvědav a pokud to nestihnu někde vyzkoušet dříve než to nevydržím koupit, tak každopádně aspoň core set kupuju :)

5.8.2010 19:28:52

Vybíráme z Bazaru

T.I.M.E. Stories: Proroctví draků
T.I.M.E. Stories: Proroctví draků
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas