Niečo ako Scythe?


Scythe je super hra, hľadám čosi podobné, no o trocha viac kontaktné. Zatiaľ som uvažoval nad ROOT, prípadne Smallworld. Neviete poradiť?
20.12.2019 19:08:48

hladaš area control hru
za mna Kemet, Blood Rage, Rising, Sun, Cyclades, Root a podobne.

20.12.2019 19:31:16 | Upraveno autorem (porovnej)

nieco
jednoznacne Kemet, vyborny je aj Shogun

20.12.2019 20:27:00

mimo zmíněných
Lords of hellas

20.12.2019 21:46:44

..
borci, no neviem :P
Kemet je super ale Scythe nema zrovna prim v direkt konflikte ani v area-control (byt to tam je) je to skor ekono-budovatelska vec, a coz horsie da sa tak trochu naskriptovat.. Ide o to co presne z toho Scythe chces ;)

Inak zmieneny Kemet s expami, Root, RS a tesne aj BR su super a chybu nespravis. Imho Kyklady su blbost a LoH je netestovana rychlokvaska :D

20.12.2019 21:59:18

...

práveže by som chcel menej ekonomiky a viac zaberania územia

20.12.2019 22:33:20

..
tak to rozhodne BR, a Kemet ale urco s oboma expami (hlavne pre viac hracov)
Inak Kemet je v zaklade super aj ako dvojkovka na polhodku!
Ak by sa podarlo zohnat, tak moj typ by bol stary Runewars alebo posledny Twilight Imperium (tam uz je priama diplomacia ako aj v BR...)
E> Jo a nedavno vysla DUNE!!

20.12.2019 22:54:15 | Upraveno autorem (porovnej)

.
mrkni i na Inis ;)

20.12.2019 23:59:58

Opcik

A proc myslis ze je lords of hellas netestovana rychlokvaska?chtel jsem poridit tak, se ptam. Je teda fakt ze je to asi nejvic prodavana hra na bazaru..

21.12.2019 09:15:59

Opčík - Dune

Vidíš, na Dune som úplne zabudol. Určite sa na ňu pozriem, nakoľko som (viackrát) čítal aj knihu (iba pôvodnú - prvú časť, pokračovania ma už nezaujali). Ako je na tom Dune s pravidlami? Nie sú príliš komplikované? A čo si myslíte o SmallWorld?

21.12.2019 15:03:17

Duna - pravidla
Duna má v základu hodně jednoduchá pravidla a velice minimalistické akce.
Co ji dělá složitější jsou výjimky.

Za příklad pohyb:

jednoduchá část:
Každý má jen jednu přepravu jednotek z orbity na povrch planety, za jejichž transport se platí.
A následně jen jeden pohyb jednotek po planetě za kolo. Toď vše.
Prostě člověk skutečně jen vezme jeden sloupeček žetonů jednotek z ruky a umístí jej na planetu a pak vezme stejný nebo jiný sloupeček žetonů a pohne s ním po planetě. Veškerý pohyb dokončen.

Upřesnění a výjimky:
- Za shipping jednotek na planetu se platí 1 koření za jednotku, pokud je to shipping do města. A nebo 2 koření za jednotku, pokud je to kamkoliv jinde po planetě.
- Pokud hraje Vesmírná Gilda, toto koření nejde do banku hry, ale do kapsy Gildy.
- Kdo hraje za Gildu, má výjimku a smí jednotky shippnout z planety do rezerv zpět na orbitu, což nikdo jiný nesmí, nebo z planety kamkoliv jinde na planetu. Vše za poloviční cenu.
- Kdo je spojenec Gildy, smí také shippnout jednotky z planety kamkoliv jinde na planetu za poloviční cenu.

- Jednotky se standardně pohybují o jedno teritorium. Pokud nejsi Fremen, pak je tvůj základní pohyb o dvě teritoria.
- Kdo má jednotky v Arrakeenu nebo Carthagu (nemusí je vlastnit, jen tam udělat nájezd), smí se pohybovat o tři teritoria, protože má přístup k ornitoptérám (města mají příslušné ikonky ornitoptér).
- Nikdo se nesmí pohybovat skrz nebo z území, kde panuje bouře.
- Když má někdo Treachery kartu "Hajr", může po svém prvním pohybu po planetě udělat ještě jeden pohyb a to buď stejnou nebo jinou jednotkou.
- Když se na území, kde stojí Fremeni objeví písečný červ, Fremeni na něm mohou odcestovat úplně kamkoliv po mapě.


V podstatě je to jednoduchá a minimalistická hra jak ten Inis nebo třeba Diplomacie, jen každé pravidlo má pět nebo deset "ale"... Takže první hru lidi začnou hodinou vysvětlování pravidel a celé to bude vypadat hrozně složitě.
Pro ty, co Dunu četli je krásné, že 'všechny' výjimky jsou dokonale tématické. Ti neznalí to mají trošku těžší.

Ale pak je to vlastně jednoduché a celé rozhodování se kondenzuje do věcí typu:
- Mám tam poslat čtyři nebo pět jednotek?
- Může mít ten člověk jed? Mám riskovat svého drahého leadera když nemám obranu proti jedu? (A mám za tuhle informaci nabídnout koření Atreidovi, který to určitě ví?)
- Mám tuhle kartu rubem dolů koupit tak draho, stojí skutečně za to? Nebo ten podfukář blafuje a chce, abych za nějakou blbost zahodil hodně koření?
- Když se pokusím vytěžit koření v tomhle teritoriu, riskuju, že mě dostihne bouře. Stojí mi to za to? (Mám zkusit, jestli mi Fremen za nějakou protislužbu neřekne, o kolik se bouře v příštím kole pohne?)

A pak je to strašně šťavnaté a zajímavé.

27.12.2019 20:14:45

duna - pravidla
na Youtube mas perfektne urobene pravidla priamo od autorov reprintu, pozri si ich a pochopis, ako zlozite ci jednoduche sa zdaju tebe, nie nam ostatnym :-)

27.12.2019 20:41:56

Kanic
Moc bych si z jeho názoru nědělal, už jsme hellas párkrát zahráli a ani jednou nikdo z nás neměl pocit že je něco špatně na základě vyváženosti hry, nebo špatného beta testování.

Celkově bych řekl že LoH je dobrý tip co se týče area controlu alá scythe, jelikož je to jeden z významných způsobů vítězství a o různé výhružky a vytlačování není nouze. BR je vtomhle taky fajn, ale jakmile je dobojováno, už se tak rychle do stejného boje nevrátíš oproti těm dvoum zmíněným výše.

28.12.2019 12:26:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Bitoku (ve folii)
Bitoku (ve folii)
Akt. cena: 1250 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas