Nejlepší deckbuildingové hry?

Ahojte, rád bych si koupil nějakou deckbuildingovou hru, ale nějak ae nemůžu rozhodnout jakou. Kdysi jsem na koleji hrál Dominion, ale ten se teďka docela blbě shání. Jakou byste doporučili deckbuildingové hry pro dospělé nováčky? 

Edit: prosím jen hry co se dají ještě normálně v retailu sehnat. Ideálně v češtině. 

27.12.2021 14:15:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Deck Construction - balíček stavíte před hrou a pak s ním hrajete, typů konstrukcí je spoustu, klasický stavba z karet co hráč má, draft, sealed deck u CCG apod. Balíček zůstavá beze změn nebo s drobnými úpravami podle prostředí, jako třeba sideboard v MTG, XP v AH LCG, což jsou i příklady Deck Construction her.

Deck building je herní mechanika, jak bylo popsáno níže a bylo by to zbytečné to opakovat. 

Tj. souhlasím s @Hawkie, jen upřesňuji terminologii. :)

28.12.2021 19:19:23

Já mám rád, když deckbuilding je jen jedním z mechanismů nějaké komplexnější hry nebo hry s více mechanismy jako například #Few Acres of Snow, A . Stejně tak třeba deckbuilding v #Lewis & Clark: Cesta na severozápad. Chápu třeba, že někomu zrovna tyto dvě hry nic neřeknou a není to šálek jejich čaje. Uvádím je ale jen jako příklad perfektního začlenění deckbuildingu do hry a přirozené prorůstání deckbuildingu svou funkcí i do jiných herních mechanismů těchto her, kdy samotný mechanismus deckbuildingu nečouhá z těchto her jako sláma z bot jen jako hlavní samoúčelný mechanismus.  Mám rád hry s příběhem, kde mechanismus jen podporuje příběh nebo ducha hry a nijak sám o sobě z hry nevyčnívá. Nesnáším čistě deckbuildingové hry, u kterých jde jen o matematický optimalizační mechanismus naroubovaný na nějaké téma. Typickým příkladem je #Dominion, kde nejde o nic jiného než míchaní, dobírání, odhazování a to pořád dokola. Kdyby to bylo naroubované na sci-fi z vesmíru, nebo druhou světovou válku namísto nějakého středověkého dominionu, tak je to pořád stejný suchý optimalizační deckbuildingový mechanismus ve kterém nevidím žádný příběh nebo smysl něco budovat, ale jen střádat nějaká čísla na kartách. 

28.12.2021 21:30:33 | Upraveno autorem (porovnej)

#Dominion a #Dominion: Intriky  sú na osvojenie mechaniky deckbuilding ideálne hry na začiatok. V bazári sa dá zohnať za celkom slušnú cenu (intriky aj v Abli nové). Základ na pár desiatok hier úplne postačí. Ja to hrávam so 6 ročnou dcérou. Pravidlá jednoduché. Len jediné mínus je to, že treba k tomu miešačku kariet. :-D 

28.12.2021 22:10:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Divoká Amazonie + Minirozšíření
Divoká Amazonie + Minirozšíření
Akt. cena: 1450 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas