Najlepsie hry pre 2

Aké sú podla vas hry ktoré sa najlepsie hrajú v dvoch hrácoch. Momentálne mam doma Runewars, Starcraft ale sú lepsie v 3-4 hrácoch(minimálne ten starcraft, bo este ten RW sa celkom dá aj v 2) Potreboval by som poradit, momentálne plánujem kúpit Warhammer invasion, ale este by to chcelo nejakú normal doskovú hru. Najlepsie prostredie-stredovek,fantasy poprípade druhá svetova vojna a scifi. Hry by mohli byt takticé/strategické(prvky budovania, ekonomiky-ale aby tam bol aspon aky taky konflikt vojsk). Rozmýslam nad Battles of Westeros ale nvm ci by táto hra mi priniesla neco nové kedze uz mám za sebou hry ako Battlelore a Tide of Iron tak nvm no. Dalej este Horus Heresy ktorý je primárne urceny pre dvoch ale neviem ci by som celkom zvládol pravidla kedze nie su este prelozene : (. Aké tipy by ste mi poradili vy ? Uz som pozeral na spustu hier ale niedke je ten pocet 2-4 az 6 hrácov ale pritom su dobre hratelné az od 4+(starcraft, Twillight Imperium)
20.7.2011 19:07:44

cwoki
zalistuj si trochu v diskuzních forech a máš tu hafo vláken už založených s názvem "hry pro dva"... a můžeš si počíst :-)

21.7.2011 10:30:37

Cwoki
Ak chces hru pre dvoch, ktori ju budu hravat spolu a dlhodobo, mocne davam do pozornosti Erath Reborn. Najlepsia strategia/taktika co zatial poznam, armady tam sice nie su, ak si ich ochotny ozeliet, je to s charaktermi a RPG jaxvina;).. "Budovanie" mapy je prvou castou SAGS hry.. Ak vypustis tu ekonomiku, najhustejsia akcna hra imho

Horus Heresy ma v porovnani s ER mizivu znovuhratelnost (afaik) ale urcite sa v tom da stratit, studovat si statistiky balikov bojovych karat a tak;) +epicke realie, ak si fanusik..

Vo dvoch sa mi zabavnostou celkom osvedcil WOTR+Bo3rdA,ale najlepsie na svete mi to nepride ani na castejsie hranie..

tolko moje dva centy..:)

21.7.2011 11:04:30

earth reborn
No to vyzera celkom pekne. Ale mam dva otázky k tejto hre :1 Z obrázkov pozerám ze sa to riesi kockami a preto ma zaujíma akú velkú rolu má stastie, alebo je to spravene tak ze to stastie nemá az tak drtvivý dopat( napr pri Tide of Iron mi tie kocky dost vadia)
2 Dá sa k tomuto dokúpit nejaké rozsírenie/figúrky poprípade mapy ? lebo ziadne rozsírenie som k tomuto nevidel, tak aspon tie figúrky by bodli

21.7.2011 18:01:18

earth reborn
Radím ti preštuduj si o čom ta hra je.. Môžem povedať, že ma ešte žiadna hra nezaujala na prvý krát ako earth reborn.. Radím ti prečítaj si najprv pravidlá, recenzie a diskusie a zistíš, že na všetky tvoje otázky dostaneš odpoveď :) Lebo som videl tvoje diskusné vlákno na runewars a tvoje otázky nemali konca kraja :D

EDIT : s mojim spolubývajúcim sme prvý krát hrali Earth Reborn skoro 18 hodín v kuse :)

18.8.2011 03:17:12 | Upraveno autorem (porovnej)

sTOKYi
No nvm ked ja mam radsej hry kde mam pod palcom celú armádu a nie dvoch-troch vojakov, momentálne rozmýslam o War of the Ring.

18.8.2011 07:37:22

hm
No ako chceš. Ale veľkosť armády ešte nemusí zaručovať kvalitu.. Vieš ako sa hovorí, veľkosť nieje všetko :D . V earth reborn síce nemáš veľkú armádu, ale každú svoju postavu dokonale ovládaš a dáva nesmierne množstvo možností, toto v žiadnej inej hre nezažiješ ( aspoň s tých čo som hral ). Poriadne si to premysli a naštuduj.. Uvidíš ER nemôžeš šľapnúť vedľa.

18.8.2011 17:35:54

kocky
a ešte som zabudol. Percentuálnu úspešnosť kociek môžeš ovplyvniť v ER. Všetko záleží od teba koľko CP nasúkaš a tým sa zvyšujú aj tvoje šance na úspech. Tiež závisí s ktorou postavou čo vykonávaš a tým. To máš ako v napr. PC hre diablo. Koľko percentnú šancu na úspešný útok, tak tu je to to isté.. Šancu na úspešný útok môžeš zvýšiť pridaním predmetu a kocky sú už len takou pomôckou ku dosiahnutiu výsledku.. Kým PC ti to vypočíta sám, tu ti percentuálnu šancu vypočítajú kocky.. V tých kockách vidím min. problém !!

18.8.2011 17:40:40

sTOKYi
Ono tie kocky my nevadia skôr mi ide o záner hry. Ja mám radsej taktické hry alebo strategické hry kde ovládam vecsiu armádu. Earth Reborn je by som povedal Taktická RPG.

18.8.2011 17:53:03

Cwoki
Hele, možná se drobně opakuju, ale nedá mi to:-)

Vzhledem k tomu, že 92% harního času trávíme ve dvou, je tohle kritérium pochopitelně takřka prvořadý... a z našich her ve dvou fakt nejlíp, s odstupem několika herních délek, funguje Descent :-)

Je fakt, že přímo strategická válkařina, který máš zjevně rád, to není (pak bych se ti nebál poradit Cyclades, který jsou ve dvou taky skvělý - jsou nejdál kam jsme ochotni ve strategiích zajít a pro mě třeba je to ve dvou stejně dobrý jako ve čtyřech, rozhodně lepší než ve třech a jen o malilinko "hubenější" než v pěti). Ale pokud máš rád armády, hraj za OL a potvor na strategicko - taktický hrátky budeš mít habaděj:-) Ale připrav se na náročné studium herních možností a vzápětí na mnohahodinové partie ...

18.8.2011 19:11:08

Polylux
No descent asi neni to co som hladal, naozaj skor nejaké taktické/ strategické hry, uz celé dni hladám a zo vsetkého my najlepsie vysiel WOTR ktorý je ale rozpredaný : (. Nic iné som nenasiel co sa týka aspon tych strategických hier pre dvoch. A co myslís tym OL ?

18.8.2011 19:38:42

Cwoki
Overlord:-) Reagoval jsem spíš na zadání taktické/strategické - Descent je taktickej až hamba:-)

18.8.2011 20:24:02

Cwoki
mrkni na Hannibala Rome vs. Cathage

18.8.2011 21:37:05

Tak teď zas já
Prosil bych doporučit něco malýho do čajovny, minimální příprava, velká znovuhratelnost, málo náročná na prostor, snadno k sehnání, snadná pravidla. Předem vylučuju Řím, Ascension, karetní Osadníky. Ty vlasním, ale chci znát další nápady. Díky

2.12.2011 00:39:25

Havelock
1955: War of Espionage :-) Splňuje asi tak všechny kritéria..

2.12.2011 01:00:56

Havelock
Sekigahara. Do cajovny je stylova, hraje se svizne, priprava je fofr, pravidla jednoducha, strategii fest. Jen mapa je klasicky velka, takze na cajovy kulaty stolek to neni, ale do Darumy jsme se na stul vlezli i s cajema.

2.12.2011 07:47:47

zapomněl jsem
Důležité kritérium: i pro nehráče, nebo sváteční hráče. Bohužel vůči Sekigahaře mam hrozný předsudky a to jsem jí ani nehrál. Obávám se, že to tak bude pokračovat na neurčito.

2.12.2011 09:46:43

re
Battle Line, Biblios (nemám ještě dobře vyzkoušené), Mr. Jack Pocket nebo Haggis.
Všechno má stručná pravidla, nenáročnou přípravu. Battle Line je náročnější na šířku stolu, myslím že je to 9 karet vedle sebe.
Znovuhratelnost nemám ověřenou skoro u ničeho při tom množství her :(
Ale Haggis bych já osobně mohla hrát donekonečna.

2.12.2011 10:13:36

to Havelock
Nechci se tady zastávat Sekigahary a ani nijak rozviřovat o ní diskuzi, takže se zdržím i svého názoru na ni (nadšeného :D), ale protože si myslím, že je to jedna z mála wargame, která by se dala zahrát i s nehráči, a chystám se to hrát s nehráči, tak by mne zajímaly tvé důvody předsudků vůči této hře, abych se vyvaroval případných chyb v zasvěcování někoho do téhle hry.

2.12.2011 10:21:33

rbx

Havelock
Confusion: Espionage...

2.12.2011 10:24:09

pre mna
je jednoznacne najlepsia hra pre 2 hracov Twilight Struggle. Ale je to samozrejme cisto takticko-strategicka hra. Ziadne budovanie ani ekonomika.
Par dni dozadu som sa nechal nalakat na Few Acres of Snow. Hoci je vnimana hodne kontroverzne nakoniec nelutujem a po par hrach som celkom nadseny. Je pre dvoch, je tam neustaly konflikt (ci uz v podobe priamych bojov alebo zakernych indianskych najazdov) a pri tom budovanie a ekonomika. vsetko v elegantnom systeme ktory kombinuje mapu a deckbuilding. Jedine co nesedi s poziadavkou je tema.

4.12.2011 13:45:14

Twilight Struggle
A já si dělám starosti s devíti kartama v řadě :)

4.12.2011 14:23:23

Battle Line
Taky musím doporučit Battle Line, Afya se toho nejdřív bála (GMT a vojáci na krabici:D ), ale teď si to vážně oblíbila je to rychlé, velmi jednoduché a znovuhratelnost je myslím dobrá - zatím máme odehraných tak 10 partií (koupeno tak před 3 týdny) a pořád nás to ani trochu neomrzelo - ta náročnost na prostor je, ale tak nemusíš mít úplně 9 karet vedle sebe v linii, ale třeba i 3x3
na taktických kartách je trocha angličtiny, ale těch karet je 10 tak můžeš mít sebou překlad nebo hrát bez nich, kdyby to někdo nezvládal

4.12.2011 15:41:12

Jaipur
Jaipur je super
Pak hodně doporučuji Gold!, Lost Cities ..

4.12.2011 19:16:18

čínan
Všiml sis někdy, že máme podobné sbírky a vkus? :)
Všechny tři jmenované hry mám, ale neumím si představit Havelocka, jak je hraje :( Pokud to chce vůbec pro sebe.
Jaipur je chytlavej, to je fakt. Pro nehráče super.
Ztracená města jsem hrála asi 20x a už je nikdy nechci hrát :D Já tam vidím jen jednu strategii a zbytek náhoda :( Ale možná jsem jen na nic lepšího nepřišla. Pro mě je to něco jako Prší.

5.12.2011 07:59:40

Vybíráme z Bazaru

Arboretum
Arboretum
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas