Kooperativní LCG alá LotR

Mám rád karetky. Speciálně ty s hezkými obrázky :). Hraju převážně ve dvou s přítelkyní, ale ta dost často nemá v poslední době čas. Proto si sem tam pinknu Ascension solo, ale to jaksi není ono. Taky si myslím, že by nás pro změnu bavila nějaká ta kooperace.
Sečteno a podtrženo mi jako ideální (dle toho co jsem zatím četl) vychází LotR LCG. Má to ale dvě mouchy. I když mám LotR(a) celkem rád už jsem tímto tématem unaven a moc mě neláká. Dále tato LCG existuje už nějaký ten pátek a já nerad naskakuju do jedoucího vlaku, nehledě na to, že mi bude chvilku trvat než se zorientuju v různých rozšířeních a adventure packs.

Takže hledám karetní kooperativní hru pro dva hráče se silnou solo variantou. Nemusí se nutně jednat o formát LCG. Pokud by se jednalo o LCG, tak mám dotaz jestli nevíte o nějaké zbrusu nově chystané s podobnými mechanismy jako má LotR LCG. Líbí se mi systém questů a dobrodružství.
30.4.2012 11:29:22

kafčo
Hledáš přesně tohle:

http://www.fantasyflightgames.com/edge_minisite.asp?eidm=175

30.4.2012 11:38:22

to Kafe s mlikem
Star Wars LCG?

EDIT: jeho excelence byl rychlejsi

30.4.2012 11:38:39 | Upraveno autorem (porovnej)

ad Star Wars
Nie som si istý, či questy budú aj v SW.

Ohľadom idúceho vlaku: doteraz vyšlo nasledovné:
- Core Set
- 1x Print on Demand Pack
- 6x Adventure pack 1.cyklu Shadows of Mirkwood
- 1x Deluxe Expansion (niečo ako základ pre 2. cyklus)
- 3x Adventure pack 2.cyklu Dwarrowdelf (3. pack bol práve vydaný)
------------
spolu 12 krabičiek,pričom Ti úplne stačí na začiatok Core set resp. Core set + pár resp. všetkých 6 adv. packov 1. cyklu. Ak sa Ti to bude páčiť, môžeš pokračovať Deluxe rozšírením a ďalším cyklom, pričom POD pack môžeš kľudne odignorovať, lebo sa nijak neviaže príbehovo na cykly (bol vydaný pre GENcon).

A ohľadom unavenosti z témy: podľa mňa sa nemusíš báť. Hra totiž nekopíruje slepo príbeh o prsteni, de facto tam prsteň vlastne ani nie je spomenutý. Sú to úplne nové dobrodružstvá v známych aj neznámych končinách Stredozeme.

30.4.2012 12:13:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Kafe s mlikem
Co se týče naskočení do jednoucího vlaku, tak s tím mám problém i já. Ale v případě Lotra, jede ten vlak velmi pomalu :). Nedávno jsem zakoupil core set + 1 cyklus a dostal jsem se do toho za pár dní (a to všechny 4 sféry). V případě např. AGOT bych se naskočit už neodvážil, stejně tak jako Warhammer je už pěkně rozjetý, ale to stejně nejsou kooperativky, takže to je jedno...Chtěl jsem říct jen to, že nemusíš mít v případě Lotra obavy. zatím se blíží polovina 2. cyklu a je venku jen jedno deluxe rozšíření (print on demand ihmo nemusíš řešit vůbec). Navíc kvůli těm scénářům je o polovinu menší card pool než u jiných LCG.

Téma je sice už opravdu ohrané, ale není to taková masáž jako ve filmech, jiných hrách na téma Lotr a dalších sběratelských či merchantsdesignových produktů na toto téma. Spíš to ber jako klasické fantasy prostředí.

Na druhou stranu počkat si na SW je velmi dobrá a plnohodnotná alternativa, kterou jsem i já zvažoval. Já šel do Lotra kvůli tématu, které více zkousne přítelkyně.

Jinak to podle mě bude velmi podobné jako Lotr - stejný autor, kooperativní, 1-4 hráči. Místo questů budou mise (s několika stagemi) a encounter deck s nepřáteli, podobně jako v Lotrovi.

Co se mi na SW líbí je rozdělení území hráče do 4 zón:
- Space - pro lodě
- Attack
- Reserve
- Mission
To je zase podobné jako ve Warhammer: Invasion. Nejvíce se mi líbí ta Reserve zóna, která bude určitě mimo jiné sloužit pro větší náběr karet. To mi v Lotrovi extrémně chybí. Možností k náběru karet je málo a nejsou stabilní. Takže zpravidla dostávám pouze jednu standardní kartu za kolo. Chybí mi tam ta Quest zóna co je ve Warhammeru (nebo ta Reserve zóna co bude ve SW), která obstarávala větší draw než jen 1 karta za kolo.

30.4.2012 13:18:17

Beholder a ostatní
Díky moc za doporučení a hlavně osvětu. Moc se v LCG (TCG, CCG...) nevyznám a na první pohled mi toho přijde strašně moc a mám v tom chaos. Koukal jsem na několik e-shopů a vždycky tam je něco jako "3. pack druhého cyklu" a navíc to tam je spřeházené a za chvíly jsem ztracen kolik je vlastně cyklů a kolik má každy cyklus packů atd...
Tímto dík acedracovi za přehled u LotRa.
Star Wars vypadá moc zajímavě, ale jsem na tom úplně stejně jako Beholder. Taky má u nás větší šanci LotR tématika než SW.
Rozumím tomu, že aby byla sběratelská hra úspěšná měla by být svázána se známými a úspěšnými reáliemi. Ale ocenil bych kdyby někdo přišel s vlastním světem. Nebo alespoň méně profláknutým. Třeba svět Duny je hodně bohatý a přitom celkem neotřelý. Ale tady je asi problém s autorskými právy (tuším).

30.4.2012 13:35:16

Kafe s mlikem
To je hrozný risk jít do něčeho nového v případě sběratelské karetky. Koupit licenci na něco známého je z podnikatelského pohledu jistější :)

V případě Duny je to opravdu problém licence, kterou nezískali ani FFG (viz Rex).

Co se týče přehledů všech rozšíření a cyklů dané hry, nejjednodušší je najít tu hru na BGG, tam je to vždy aktualizované, přehledné a seřazené.

30.4.2012 13:40:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Je to lotr ten LotR :)
Tak už jsem řádně nalomený, ještě si projdu pár diskuzí, prolistuju BGG a asi do toho půjdu :)

30.4.2012 18:54:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Ilustrace u Lotra
Pro Lotra hraje i fakt, že ilustrace na kartách jsou všechny velmi pěkné a všechny jsou hlavně originální. Takže je se na co i dívat...

No a SW možná bude zajímavé LCG, ale jestli tam kooperativně člověk hraje jen za rebely, tak teda nevím... :)

30.4.2012 19:16:40

Mstrauss
A proč by ne? Je to stejné jako v Lotrovi, kde taky hraješ jen za spojené národy.

30.4.2012 19:29:42 | Upraveno autorem (porovnej)

to kafe s mlikem
Co se jedouciho vlaku tyce, tak si myslim, ze zrovna u LOTR LCG je fuk, kdy naskocis. Nekonaji se v tom zadne turnaje (nebo mozna konaji, ale ocividne do toho asi nepujdes, podle popisu) a potom ti je fuk, jak je vlak rozjety. Koupis zakladni sadu a zahrajes si. Pokud se ti to bude libit a bude ti nejaka sfera sympaticka, tak si dokoupis adventure packy podle toho. Nemusis se vubec drzet toho brutalniho tempa, se kterym packy vychazeji.
Takze ja osobne bych se toho nebal. My mame zaklad + jeden pack, obcas uplacame neco a jdeme si zahrat. Hra je super jak v jednom, tak ve dvou a je to vyzva, coz je super. Krom toho te nuti si stavet na ruzne questy ruzne balicky. Ne ze by se s jednim nedalo tech questu dohrat vic, ale ne vzdy to jde a ne vzdy to je jednoduche, cili te to nuti i ty karty kombinovat. Takze urcite se toho neboj a jdi do LOTR LCG. :-)

30.4.2012 19:55:06

SW
Náhodou bych si zahrál i za impérium. U lotra mi tak nepřijde (nevím proč), ale u SW bych si za temnou stranu rád zahrál a myslím, že v tom nejsem sám!

30.4.2012 19:57:06

ad Vojtech Musil
Ja len poopravím, že advenrure packy nie sú zamerané na jednotlivé sféry vždy je z každej sféry po 2 nových kartách v 3 kópiách :).

30.4.2012 20:20:33

to acedrac
Tak to jsi me dostal. My co kupovali jeden adventure pack, tak tam byly jen dve sfery. Ale je mozne, ze se pletu... zas tak moc jsem to nezkoumal. :-)

30.4.2012 20:25:57 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Tak jsem definitivně zlomen a jdu do LotRa. FFG by vám všem mělo zaslat děkovný dopis za další ulovenou duši :)

1.5.2012 20:24:31

jina varianta
Za sebe bych doporucil urcite Sentinels

http://www.boardgamegeek.com/boardgame/102652/sentinels-of-the-multiverse

paradni kooperacka a neni to takova vytahovacka penez, jak prave LCG a pokud si aspon trosku komixovy fanda, tak rozhodne hra, co musim doporucit! ;)

1.5.2012 23:32:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Fantastate
Fantastate
Akt. cena: 0 €
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas