Konfrontační deckbuildingová hra

Ahoj,
prosím poraďte jakou karetní deckbuildingovou hru, kde je hodně konfrontace? Solitaire verze výhodou.
Ascension x Rune Age x Nightfall?
9.4.2012 13:27:41

Ascension
Osobně mám zkušenost jen s Ascensionem a ten není konfrontační téměř vůbec, jinak je ale výborný a solitér je taky super.
Po Rune Age už nějakou dobu taky pokukuju, láká mě právě tím konfliktem a různými herními módy, takže i solitér by nemusel být špatný.
Nightfall mě moc nezaujal, ale podle ohlasů to taky nebude špatné.

9.4.2012 13:36:13

endymion
Rune age celkem jde, vyborny je ve variabilite. Ascension je malo konfrontacni ale preci je tam vice konfliktu nez v Dominionu. Nightfall mi vic nez konfrontacni prijde reagovani na hrani soupere ale primou konfrontaci jsem tam videl jen poskrovnu (hral jsem jen 2x). Nightfall me trochu odradil prekombinovanosti.

9.4.2012 13:46:51

Rune Age
Já mám zase zkušenosti jen s Rune Agem. Konfrontační je zejména scénář Runewars, který vyloženě vyžaduje aktivní vyřazení soupeřů.
Ale i další dva kompetitivní scénáře se dají hrát více či méně konfrontačně, i když v jednom z nich se soupeř vůbec vyřadit nedá.
Dobrá zpráva pro konforntační typy je jistě i možnost "zradit" v kooperativním scénáři.

Co je (možná) nevýhodou téhle hry je poměrně (nebo spíš zdánlivě) nízká varibilita - zvláště pokud narazíš na hráče, který chce hrát pořád za jednu a tutéž rasu. Jinak než člověk vystřídá všechny scénáře, všechny rasy a zkusí i jiné než doporučené sady neutrálek, tak to chviličku potrvá. Každá rasa se hraje jinak, a změněné neutrálky taky dost zamíchají strategií.
V Runewars se navíc rozdávají karty Run, které taky vyžadují trochu změnit strategii.

A i cenu považuji za celkem příznivou :D

9.4.2012 13:56:06 | Upraveno autorem (porovnej)

db hra endymion
No já jsem hrál všechny tři, tebou uvedené hry.

Ascension se mi líbil, ale prostě tam ta konfrontace chybí. Pokud hledáš konfrontaci je to poměrně nevhodná hra

Rune Age je hezký, konfrontace tak akorát, není to moc dlouhá hra, zajímavé kombení při vykládání karet, kdy za každou ze 4 frakcí se hraje malinko jinak, dle toho co umí. Rozhodně bych nezavrhoval.

Nightfall, z těch 3 se mi líbí nejvíc, je to jak již bylo řečeno hodně o tom, co kdo hrál a reakci na něj, ale konfrontace je tam taky. Ovšem té kombinace též a spíš je to stylem sledovat kdo je na tom dobře a komu se vylidnil stůl, at si dolíže co nejvíc woundů.

Čili z oněch 3 her mi nejlépe vychází Rune Age.

Pokud by ti nevadil deckbuilding mimo hru, pak teda bych se poohlédl bud po mojí milované AGOT LCG, nebo Warhammer Invasion. Tam si konfrontace užiješ až nadmíru :) /CCG a TCG formáty doporučovat nebudu, bo je nemám po zkušenostech s Magicem a spol. rád/.

9.4.2012 14:07:56 | Upraveno autorem (porovnej)

db konfrontat..
pockaj si chvilu na Biomechanic Dino Battles: The Deckbuilding Game, tam sa vysostne iba kydli a to hned na niekolko sposobov (Wound, Poison a Paralyze;)) ..ma to aj naky lahky ekonomicky motorcek..zatial to vyzera fest stavnato:)

potom mi uz napada len Puzzle strike a trochu Quarriors.. Top (pre mna) je zatial Nightfall, na to sa kombenim RuneAge nijak nechyta.. (+ uz vyslo hafo veci, vyber prvkov do hry je tu riadny;)

9.4.2012 14:23:38 | Upraveno autorem (porovnej)

penny arcade
je to tak trochu od vseho trochu. karty s PvP efektem, ktere skodi protihracum. obrana pred PvP a karty, co nejak tezi ze skozeni. nejake karty co maji zavan kooperace. hraje se za nejakeho hrdinu s unikatni schopnosti. killi se dva typy bossu (z rozsirenim uz tri). dve zakladni strategie (tokeny a power)....

9.4.2012 14:38:28 | Upraveno autorem (porovnej)

díky
Takže díky za všechny reakce.
U mě to tedy zatím vypadá, že volba padne na Rune Age, hlavně kvůli možné variabilitě: konfrontace nebo kooperace nebo solitaire.
A cena je ze všech také nejpříznivější: http://www.bookdepository.com/Rune-Age-Fantasy-Flight-Games/9781616610968?b=-3&t=-20#Fulldescription-20

9.4.2012 15:09:20

puzzle strike
solitaire neni, ale zabava pri rozbijeni vlastnich gemu a tim jejich posilani souperi velika.. kamaradum se take hodne libilo. bez michani karet.. proste tak trochu jiny konfrontacni deckbuilding :)

9.4.2012 19:18:26

Vybíráme z Bazaru

CMON Comics - Zombicide Black Plague Vol. 1
CMON Comics - Zombicide Black Plague Vol. 1
Akt. cena: 1625 Kč
Končí za: 5 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas