konfliktna hra pre 5-6 hracov

caf,konecne sa mi splnil sen a zohnal partiu fanatikov,ktori nepohrdnu ani arkham hororom.v sobotu sme hrali age of empires,ale v hre sa vyskytla iba jedna vojna,mozno preto,lebo chalani to hrali prvy krat(ja som nehral,vysvetloval som pravidla).chcel by som sa vas spytat,aku hru by ste mi poradili,bolo by najlepsie,keby sa v hre vyskytli caste konflikty a boje.(AOE sa mi zdali ako keby si kazdy robil na svojom piesku,ale urcite esete niekedy zahrame)
zatial som pozeral twilight imperium,dune,warrior knights a cosmic encouter.pokial by sa dalo,hra by mala byt lokalizovana.(staci aj zo ZH,lebo nie vsetci ovladaju AJ).aku hru by ste nam odporucili?vdaka za odpovede.
31.1.2011 12:06:35

dajo
K hrám, které jsi jmenoval bych přidal ještě Conquest of the Empire, pokud máte dost času, tak doporučuji Twilight Imperium3 :)

31.1.2011 12:09:23

za sebe
Doporuučji zmíněné Warrior Knights. Častý konflikt je ve small worldu, ale asi to není hra pro fanatiky. A ve Starcraftu se řežete od druhýho kola. A jelikož je na tom útočník vždy líp, tak se tam jenom válčí. Takže to si myslím stojí za zvážení.

31.1.2011 12:09:49

...
Z vyjmenovaného výběru jsem nehrál žádnou hru, ale Cosmic Encounter je velmi doporučovanou hrou a osobně bych si jí sám pořídil, pokud bych často hrál v takovém počtu hráčů, které máš k dispozici ty. O ostatních hrách jsem také slyšel, takže tady asi krok vedle neuděláš. Jen bych upozornil, že Dunu by sis musel vyrobit sám. Pokud vím, je leta vyprodaná.

Jinak pro více hráčů jsem hrál hlavně takové jednodušší fillery, ale jestli se chcete pobavit, tak zmíním třeba Bang!, Citadela, Munchkin a třeba Tsuro. Co takové Robo Rally? Slyšel jsem jen samou chválu, ale sám jsem nehrál, protože je pro dost lidí.

31.1.2011 12:14:38

hra
Pokud chalanům není proti mysli i diplomacie, tak bych doporučil A Game of Thrones (a pro hru v šesti to chce i rozšíření A Clash of Kings). Angličtiny je tam minimálně, atmosféra je napjatá a bojů si taky užijete...jen to chce uvědomit si, že je to jen hra a případné nepřátelství nepřenášet do normálního světa :-)

31.1.2011 12:16:22

este som zabudol
sydo:hrali sme aj smallworld,pacilo sa im,ale myslim,ze bude treba este niekolko hier,kym sa do toho vsetci dostanu.a casu mame dost,drtime cca od 18:00 asi tak do 1:00
inak prvu partiu AOE sme hrali 4 hod.
Edit:sydo a co republic of rome?tu mam aj vo wishliste.

31.1.2011 12:16:56 | Upraveno autorem (porovnej)

A Brief Hitory of the World
Tahle hra je docela zajímavá, konflikt je tam neustále, pořád se dobývá a ničí jiné civilizace, je zde znevýhodnění vedoucího hráče, taktizování, hra v 5-6 hráčích tak na 3h+

31.1.2011 12:19:28

dajo
Republika je super, ale musíte přežít strašlivě napsaná pravidla. Jak jsem říkal na Zatroconu, chtělo by to k tomu přibalit Trohata jkao učitele. V Republice je konfliktu dost, ale trochu v jiném smyslu slova.

31.1.2011 12:25:17

Sjone, dajo
Sjone: Roborally je opravdu výborná hra a, jen tak mimochodem, dá se hrát klidně i ve dvou, když si vyberete nějakou menší mapu. Samozřejmě, že ve více lidech je to daleko větší sranda a taky daleko větší masakr:)
dajo: Gratuluju k partě fanatiků;)
TI3 je úžasná hra pokud máš 6 lidí (s rozšířením 8), kteří jsou ochotní hrát 6+ hodin jednu hru.
Dunu jsem teda ještě nehrál ale prý je to taky nejlepší v plném počtu.
Cosmic jsem si pořídil asi před měsícem a hned se stal jednou z nejoblíbenějších her v naší herní grupě. Nejlepší samozřejmě v pěti, ve čtyřech se taky dá. Jenom upozorňuju, že oproti dvěma předchozím je to spíš oddychová záležitost (většinou se dá dohrát do hodiny, hodiny a půl).
Roborally taky doporučuji, o konflikty tam není nouze, sranda je to ohromná. I když konflikty jsou v RR spíše ve smyslu naschválů než skutečných bojů. Výhodou je jazyková nezávislost hry (mimo pravidel, ale ty jsou tady přeložené).

Edit: teď jsem si všiml, že v nadpisu je 5-6 hráčů:D Takže si nevšímejte mých poznámek o počtu hráčů.

31.1.2011 12:50:36 | Upraveno autorem (porovnej)

to dajo26
Hned první hra, kterou musím zmínit, je Starcraft. Tam se lidi valí nepřetržitě od druhého kola (a Zergové už i od prvního, když mají dostatek odvahy :-) ). A je to vynikající hra, na kterou určitě nezapomínej. Je sice lepší v sudém počtu hráčů (tedy 4 nebo 6), ale i v pěti to bude fajn (ve třech ale nedoporučuju).
Druhý na řadě je pro mě určitě Cosmic Encounter, který je skvělá zařezávačka. Aneb jak někdo na BGG správně poznamenal: "Když použiješ vlastnost svého mimozemšťana a naštveš tím co nejvíce hráčů, tak si můžeš být jistý, že jsi ji použil správně." :-) Ideálně počet je 4-5 hráčů, v 6 už se to trochu táhne a nemá to ty grády (navíc pro hru šesti hráčů potřebujete zakoupit rozšíření).
Dále tu mám na seznamu Hellgame, kde se to mezi démonama taky značně valí (hlavně ve hře více hráčů), ale bohužel není lokalizovaná, takže byste museli zvládnout angličtinu. A přiznejme si, ty komponenty jsou bohužel taky dost slabé, i když hra je to dobrá a velmi příjemně atmosferická. Obzvláště, když se trochu orientuješ v mytologii.
Co na druhou stranu zase nemůžu doporučit, jsou Warrior Knights, kteří na mě spíše při hře působili jako zákopová válka, kdy se každý bojí vylézt ze svých měst a na někoho zaútočit. Možná to bude v jiné skupince hráčů jiné, ale pravidla té hry k té zákopovosti přímo vybízí.

31.1.2011 13:24:05

Kadaver
Já vám tu Korunku budu muset někdy přijet provětrat, abych vám ukázal, proš se to jmenuje Warrior Knights :) V klasické délce ano, ale jak se hraje na 25 bodů/hráče, teče krev. I když v naší skupině teče krev skoro u všeho, takovej trash talk jako tuhle u Acquire jsem dlouho nezažil :)

31.1.2011 13:27:00

dajo
a co imperial? to je hodně zajímavá hra. zkus na to mrknout. hrál jsem jen jednou, ale přišlo mi to hodně originální.

a co se týká republic of rome, je to parádní hra, ale spíše diplomaticko-politická, hodně záleží na tom, jestli hráče dokážeš ukecat, koho podrazit ve správnou chvíli, komu co naslibovat. hrozně se mi to líbí, ale problém je, že pravidla jsou hodně komplexní (a navíc prý opravdu špatně napsaná), takže by to chtělo jednoho dobrovolníka, který se tím dokáže prokousat a předat to ostatním. ale je to ideální hra, pokud byste byli stálá skupinka a hráli častěji.

cosmic je vynikající, ale spíš jednodušší (což neznamená horší) konfliktní hra. ale se správnýma lidma pecka a jedna z mých nejoblíbenějších her.

ještě mě napadlo struggle of empires, starší ale vynikající hra, se spoustou diplomacie, uzavírání (často i nucených) aliancí a zámořskými boji.

a duna je parádní, pokud máte k světu duny nějaký (pozitvní) vztah je to bomba, skvělé je, že každá frakce hraje úplně jinak, ale přitom se to zdá být vše perfektně vybalancované (píšu zdá se, protože jsem hrál jednou, ne že bych měl pochyby). ale tu by sis musel vyrobit, nebo vysolit těžce nějakému spekulantovi na ebayi.


31.1.2011 13:34:47

to all
dik za arady avase prispevky.
ahoj kandelabr:imperial mam,ale zda sa mi dost komplikovany s tymi papiermi
republic of rome:milujem serial Rim,skoda tej anglictiny a tych odflaknutych pravidiel,ale prehryzol som sa tiez hnusno napisanymi Struggle of empires(tak nechutne odflaknute pravidla som este nevidel)
cosmic:ako lahku deskovku to nie je zly napad zahrat
DUNA:po tejto hre pokukujem najviac,kedze karty su lokalizovane do cz.este musim kuknut film:)
conquest of empires:super cena,(tema rim)stiahol som cz pravidla a tych kariet tam nie je vela druhov,urobim nejaky zoznam

Takze suma sumarum mi to vychadza na COE a Dunu.mozno niekedy ROR

31.1.2011 13:45:03

dajo
cosmic je fakt super, určitě se vám bude líbit.
RoR je fakt hodně komplexní, čili bych možná doporučil později (jestli se ti imperial zdá složitý, tak tohle je ještě mnohem složitější).
a co nějaké žetonkovky?
sword of rome nebo pax romana? :) když máš rád řím...ale to jsou celodenní záležitosti

31.1.2011 14:03:19

kandelabr
a nesmí se u nich chlastat...

31.1.2011 14:04:14

sydo
to je fakt, příště s sebou beru tester a kdo má nad 1,5 promile nebude si moct vytáhnout aktivační žeton.
na druhou stranu, to bychom si asi nikdy nezahráli :)

31.1.2011 14:09:34

to Sydo
Warrior Knights jsme v Korunce nehráli, ale domnívám se, že s tou sebrankou tam by to dopadlo velmi podobně. Ale šlauchu se nebojíme, tak rozhodně přijeď!

31.1.2011 14:12:11

Kadaver
ajaj, teď jsi mi připomněl, že jsem zapomněl vzít šlauch na Zatrocon! Tak na příští už ho beru :)

31.1.2011 14:18:10

sydo
Ono to muze vyznit, ze to padlo kvuli me, ale zada jsi tam zavedl ty s Radkem, takze za to vlastne muzete vy;)

31.1.2011 14:32:09

aneken
Že tě huba nebolí :D

31.1.2011 14:32:41

aneken
záda jsou na syda, ale kdo to kombinoval s bušmilskou a v pauze si ještě odbíhal (později odpotácíval se) s klopíkem na jégry? :)

31.1.2011 14:35:21

kandelabr
Děkuji ti náčelníku, že ses mě zastal :) Ale bušmilska byla dobrá :)

31.1.2011 14:43:14

konfliktní hry
Já se přidám s tím Cosmicem. Ten o ničem jiném než o konfliktu není :)

Dále by to mohly být Runewars.

A poslední bych doporučil Chaos in the Old World (můj herní klenot :) )

Co se týče WK, tak se přidávám ke Kadaverovi :)

EDIT: tak beru zpět, Chaos a Runewars jsou jen pro 4 (jsem nepozorný :) )

Z těch jednodušších konfliktních je fajn Small World a Cyclades. Ale ty asi spíše hledáš nějaký amér že :)

31.1.2011 14:55:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
No jo, ale CitOW ani RW v pěti nezahraješ :)

EDIT: po Beholderově opravě odvolávám, co jsem napsal :)

31.1.2011 14:57:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
to je ok.pozeral som aj na runewars,ved nas nemusi byt vzdy 6 hracov.prave som si precital pravidla conquest of empire,myslim ze to bude ta spravna hra a mlaticka pre nas.doma mam struggle of empires,casom mozno prelozim aj pravidla,lebo ta hra ma nieco do seba a su tam riesene aliancie rovnako ako v COE.
sakra,ale ta duna ma laka najviac.

31.1.2011 15:07:32

The Phantom League
Ještě se zkus podívat na Phantom League, vypadá to jako takové nějaké podivné dítě Duny, Twilight Imperia, Cosmicu a kdo ví ještě čeho. Nehrál jsem to, ale soudě podle videí to vypadá zajímavě.

31.1.2011 16:18:45

Vybíráme z Bazaru

Dragomino od Mindoku
Dragomino od Mindoku
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 23 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas