Vlaada

Kolik mají amíci her...

Byl jsem teď na uzavřené herní akci v USA (Gathering of Friends). Většina účastníků vyplnila před akcí dotazník s mnoha nejrůznějšími otázkami, a později tam pak byla soutěž v tipování, jak lidé odpovídali. Jedna otázka v té soutěži byla, kolik podle dotazníku vlastní průměrně jeden respondent her (tj. kdyby si respondenti rozdělili rovnoměrně své sbírky, kolik by připadlo na jednoho her). Tak schválně, tipněte si (tučně v nadpisu). Kdo bude nejblíž, nevyhraje sice nic, ale získá nehynoucí slávu :). Podotýkám, že v daném dotazníku odpovídalo 262 respondentů - účastníků akce (většinou z USA, ale i z jiných zemí)... a že neodpovídali všichni (např. já, který si dotazníku na stránkách nevšiml :)
14.4.2010 08:43:13

Kam s nimi?
12 000 krabic s hrami? To aby měl jeden byt pro sebe a druhý jako skladiště :-D Je fakt, že je to uctihodné číslo, ale jestli ten člověk zároveń provozuje nějakou hernu, nebo něco podobného, asi by se to dalo i rozumně uskladnit. Ale těch peněz, uff...

15.4.2010 12:02:53

Zatrolení lovci a sběrači - stupně vítězů
Ota Z. - 437
Merlin - 145
Siaron - 144

Bez záruky, náhodně vyhledáno :) Na koho jsem nepřišel, dobrovolně se přiznejte :)

15.4.2010 12:08:24

sběrači
Ota tu asi nepřiznal všechno :) Na BGG jeho sbírka čítá přes 1000 kousků. Jednou jsem na něho náhodně narazila :)

15.4.2010 12:37:56

seznam her
Nemám ho aktuální - komu by se chtělo pořád všude tu sbírku aktualizovat. Mrkněte na BGG. I tam to má nevýhodu, že ne všechny hry jsou v databáze. Prostě krom toho, co mám tam připočtěte takovejch 20 - 30 navíc.
Co se týče objemu, musíte si uvědomit, že třeba BGG počítá i takové věci jako pohlednici "4 ročné období" do Agricoly jako kus. Takže z těch 25 krychlových metrů zůstane možná 20.

15.4.2010 13:27:57

počty her
Podle mě to není zase tak důležité, někdo je spokojený, když má hry dvě, někdo když má dvěstě, někdo nikdy...já to tu vypíchl jen tak pro zajímavost, abychom to trochu porovnali s těmi zámořáky. A BGG moc nesleduju, takže opravdu nevím, jak kdo na tom je...

15.4.2010 13:37:08

:)
Mel bych aktualizovat, ale otu nikdy nedam .. nemam na to garaz :-D

15.4.2010 13:37:57

12000
Pokud bude hrát jednu hru denně, má na 33 let o zábavu postaráno, nehledě na to, že za tu dobu dalších 12000 her nakoupí... Jednu denně...
spíš smutný než k "závidění"

15.4.2010 19:50:45

filda001
Tos tomu asi trošku neporozuměl. Je to sběratel, takže to neznamená, že bude každou hru hrát. Někdo sbírá známky a taky je nelepí na dopisy, někdo sbírá tužky a taky s nima nepíše a někdo zase sbírá žárovky a taky s nima nesvítí (respektive svítí při výjimečných příležitostech). Jednou jsem viděl v televizi sběratele žárovek, jak ukazoval vzácnost - původní Edisonovu žárovku a taky ji při té příležitosti televizního pořadu na chvíli rozsvítil. Někdo sbírá plechovky od piva a taky ty piva všechna nepije. No a prostě sbírka her je sbírka jako jakákoli jiná.

15.4.2010 20:30:58

Pocet her
Na urceni poctu her dle BGG dobre funguje soft WhatToPlay http://whattoplay.cxr.cc/ ,da se v nem napriklad odskrtnout, ze nechcete rozsireni.

A taky dobre funguje dle sveho jmena. (pro me to byl taky duvod, proc jsem si sbirku na BGG v prosinci aktualizoval)

15.4.2010 21:05:28

2 The Hammer
Hmm, tak mam aspon pekne druhe misto se svymi 185 zde priznanymi hrami...

15.4.2010 21:06:50

kren
No ja uz jsem sbiral kdeco, ale u tech her by mi asi bylo lito, kdybych si je nezahral:)

15.4.2010 21:47:05

Silene
A mě se už počty nad stovku zdají strašně moc :) Pravda je ale, že tu na ZH mám 24 ve sbírce, a to mi přijde že skoro nic nemám :D

15.4.2010 22:01:16

Sbirani
Kdyz ono tech zajimavych her je tolik... To pak clovek ani nestiha hrat.

15.4.2010 22:30:15

nicmene ad prumer
kdyz se odpocte ten typek s maximem, tak prumer klesne o 70 her. A predpokladam, ze tam bude i par dalsich lidi nad tisicovku, takze median by mohl byt neco jako Vlaada.

15.4.2010 22:39:53

Borghal Rantipole
mě se zdá i počet nad 30 je už strašně moc :). Máme s přítelkyní cca 16 her když odpočítám rozšíření a některé hry docela čekají na svou chvíli :), takže mít 100+ her je pro mě celkem sci-fi. Ale jak podotkl kren, někdo sbírá a nehraje, což mi u těch deskovek přijde prostě uhozené. Chápu lidi co sbírají známky, protože s něma nejde nic jiného dělat než sbírat, ale deskové hry jsou přeci primárně ke hraní. Ale co, každý je jiný, někoho prostě baví deskovky spíše sbírat než hrát. Neodsuzuji to, respektuji to, ale hlava mi to nebere :)

16.4.2010 01:34:54

to beholder
No nevím jak ty, ale já když byla dítě (bylo to později jak za Marie Terezie), tak se známky používaly na posílání dopisů. To se ta druhá strana známky navlhčila a přilepila na dopis:)Já ty sběrače chápu. Ten pocit rozbalovat novou hru je jako droga. Ale já nesbírám. Jenom trošku BattleLore.

16.4.2010 06:35:43

Hraní či pouhé sběratelství
Počet her v mé sbírce je v poměru s amerikou naprosto zanedbatelný, na naše poměry asi docela slušný ale přesto se já osobně považuju za hráče, ne za sběratele. Ještě nikdy jsem si nekoupil hru s tím, že ji jen chci mít ve sbírce, vždy je kupuju proto, že je chci hrát. Až do nedávné doby jsem prostě neměl šanci zahrát si hru, kterou nevlastním. Mám taky štěstí v tom, že mám tři kluky, takže o hráče není nouze a když je čas (máme i další, pohybové aktivity),
hrajeme "immrvére", čili česky furt. Je pravdou, že některé hry častěji, některé už méně. Na některé se třeba dlouho nedostane. Třeba teď jsme po delší době sáhli s mým nejmladším po Wings of War. Po oživení pravidel to byl opět parádní zážitek. Skoro jako poprvé. Samozřejmě, nové hry jsou hrány častěji, než jsou zatlačeny zase jinou novinkou.
Teď se snažím rozjet deskoherní kroužek na jedné zdejší škole a opět se mi moje sbírka hodí, mám z čeho brát a co nabídnout. Na každé schůzce tak mohou děcka poznat nějakou novinku....
Naše sbírka je taková, jaká je i přesto, že nepovažuju naši rodinu za nějak zvlášť "finančně" bohatou. Měsíční příjem 5-ti členné rodiny je cca 22 000. Pak se mohou zdát výdaje za herního koníčka nepřiměřené (i mně se to tak někdy jeví). Ale všechno je to o životním stylu. My si nestěžujeme, máme se dobře a jen si přeju, aby nám to dlouho vydrželo.
U nás se hrami řeší veškeré narozeniny, vánoce a podobné příležitosti. I děcka se s tím ztotožnily a samy už několikrát přispěly ze svých pokladniček do naší sbírky.
Takže snad by se dalo říct, že sbírám proto, abych hrál....(na americký průměr se nikdy nedostanu a vůbec mi to nevadí:)

16.4.2010 06:48:39

Hammer
Myslím, že jsi to vystihl naprosto přesně. Na nás to sedí úplně stejně, až na ty děti.

16.4.2010 07:01:54

Hraní či pouhé sběratelství
Mě třeba na BGG překvapilo, kolik autorů dloooouhých recenzích má ve své sbírce pouhých 20 her. Buď to hrajou průběžně v herních klubech a kamenných prodejnách, nebo to zahrajou jednou a píšou recenzi. Takže recenzí mají třikrát víc než her...

Jinak k počtu her - včera byl takový hnusný deštivý den. starší kluci dorazili ze školy s kamarádem, převlíkli se do suchého a než jsem se vyhnala k úkolům, dali Roborally a Nexus. S malými jsem protrpěla Zooloretto. Před večeří rychlovka Roll through the Ages s jedním synem. Po večeři velcí pár rychlých partií Hivu a Htetataflu /což je jakýsi vikingský předchůdce šachů - strouhali si to sami ze dřeva/. A večer já s mužem v klidu Samuraie.

Což je, suma sumárum, 7 her. Když je venku hezky, hrajeme samozřejmě míň. Jinak je to jak u Hammerů - hrami se řeší všechny narozeniny, svátky a případně i vysvědčení.

16.4.2010 08:22:34

to Sappho
... Ten pocit rozbalovat novou hru je jako droga ...
No v tomhle se taky mýlíš, protože některé hry a vzácnější kousky, co už nejsou k dostání jsou u těch sběratelů právěže ještě nerozbalené a zatavené ve fólii. Tím právě stoupá jejich sběratelská hodnota.

16.4.2010 08:27:02

...
kren - tak se asi pozná sběratel od hráče. Hráč by nikdy nenechal nerozbalenou krabici...
sodovka - i deštivý den může být fajn :)
u nás je to podobné, jen ten večer v klidu žena se mnou nehraje, nahrazují to hry pro jednoho :(

16.4.2010 08:35:49

deštivé počasí
JJ občas je to fajn. Včera jsme si daly dvě super partičky BattleLore s Creaturama, konkrétně Rock Elementálem, dle scénáře.

16.4.2010 08:44:51

To Krapnik
Diky za tip na softik WhatToPlay;)To se hodi.

16.4.2010 09:57:09

kren
No presne nad tim jsem premyslel se Space Hulkama. Rikal jsem si, ze si dva zabalene takto necham jako sberatelskou raritku. Pak jsem si ale rekl, ze je to blbost, bo hry jsou od hrani a proste jsem je prodal, aby z nich nekdo mohl mit radost:) A tim moje kariera herniho spekulanta skoncila:D

16.4.2010 10:01:27

kolik odhraju za týden
tak v pondělí: Titania, Doba kamenná, Blafuj
úterý: jenom Osadníci a Sankt Petersburg na compu (ale to se dá říct, že hraju denně v průměru 4 partičky něčeho)
středa: studium pravidel - Just for Fun - colours, hráno - Krakenalarm, Kopf an Kopf, Carson City, Klickado 2x
čtvrtek: Egizia, prototyp
pátek: to ještě uvidím, ale možná dnes budu radši zase překládat pravidla ;-)
sobota: turnaj Bang! a snad to proložím něčím krátkým v pauzičkách
neděle: Dominion Tour plus určitě něco navíc


Když to tak po sobě čtu, zjišťuji, že můj den je opravdu neskonale dlouhý.

16.4.2010 10:04:31

Vybíráme z Bazaru

Keep the Heroes Out
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas