Kickstarter projekty

Přes Kickstarter se začíná rozjíždět hodně her. A aby byly vydány, potřebují podporu. Nechť je tato disuze o nich...
6.12.2011 17:09:52

2nd edition
pockejte si na upravenou 2nd edition za 2 roky. pak aspon budete mit jistotu, jestli to stoji za to.

13.6.2018 14:40:53

Junik
Ale to není Monolith ,ale Mythic Games.

13.6.2018 16:21:28

Bastacka
ja vim. ale tohle nedela jenom monolith. podivej na gloomhaven, kingdom death, dinosaur island, 7th continent... a desitky dalsich. firma chce vydelat. kdyz je hra uspesna, jiste by si rada strihla druhou KS kampan.

13.6.2018 17:49:01

2nd verze
Ohledně reprintu jsme rád, že jsme počkal na Shogun reprint s KS exkluzivními meeples :-)

A očekávám spuštění na Eclipse, i když o té hře ještě nejsem přesvědčen

Dále mám v hledáčku 19.6.2018 spuštění "Overture: Rising Sand" a "Tang Garden"

13.6.2018 17:51:49

Solomon Kane
Figurkovky moc nekupuju, ale taky mě to zlomilo.:) Snad v rámci kampaně nepřidaj ještě ranec addonu... Jen ta doprava je drahá :/

14.6.2018 09:06:31

D@R

Efemeris
Jak se vám líbí toto? Hodně o hře přemýšlím, zaujala mě minimalistická grafika, ale z francouzského videa nejsem vůbec moudrej, jestli se to bude i dobře hrát
https://www.kickstarter.com/projects/dtdagames/efemeris-celestial-domination

14.6.2018 09:32:31

Rising for the Throne
Taková karetní non-mark adaptace Hry o Trůny :-) osobně to moc nemám rád, ale může to být zajímavé

https://www.kickstarter.com/projects/6482328/rising-for-the-throne-the-boardgame?ref=category_newest&ref=discovery

14.6.2018 12:54:28

Efemeris
Mám z toho zatím stejně rozpačité pocity, rozhodně mě ale moc nenadchla ta deluxe verze se sesitem za 20eur:)

14.6.2018 21:07:58

Solomon Kane
Tiez som na to narazil a pozerm, ze tam bola i nejaka 24h zalezitost. Je tu niekto kto ma ten early bid a v pripade by som sa mohol k nemu pridat?
PS: este niesom rozhodnuty ci do toho vobec pojdeme len sa pytam Vdaka

15.6.2018 11:28:45

Solomon

Těch 24h byl pouze addon za $10 dolarů v ceně. Tudíž můžeš kouknout, zda se ti ten addon vůbec líbí a budeš ho chtít, protože pokud ne, tak můžeš vesele na EB kašlat.

15.6.2018 12:04:08

Salomon
Add on za 10 USD bylo přidané dobrodružství, jak píše přede mnou kolega, samostatně v ceně 10 USD. Je tam jen jedna mini, 1 dobrodružství, 10 kapitol, 80 karet. Velké rozšíření mají už venku jako add on za 55 USD, 2 dobroružství, 5 aktů, 50 kapitol, 29 mini, 12 dílků plochy, 350 karet, příběhová kniha - pro srovnání.
Co jsem četl na diskusi od někoho z tvůrců /a dobře pochopil/, základní hra by měla trvat kolem 30 hodin bez záseků, opakování, bez odehrání jiného průběhu dobrodružství, které by mělo být možné.

15.6.2018 13:43:40

Solomon
Tak já sice mám EB, ale už jsme z nadšení venku a nejspíš to zruším...četl jsem nějaké komentáře na BGG od lidí, co hráli prototyp před spuštěním KS.

Sice hru chválí, ale už z popisu naznačují, že ta znovuhratelnost je pochybná, protože podruhé si více hru hlídáš a jen ji rychleji dohraješ. V KS toto řeší přidáním nightmare deck, což je jen ztížení obtížnosti.

Navíc tam píší, že jednotlivé ctnosti jsou poměrně nevyrovnané...tedy dvě ctnosti jsou jen podpůrné a často nemají přímou akci a dvě jsou pak hlavní, které mají větší moc zasáhnout do hry...hraní je tak možné ve 2 a ve 4, ale ve 4 bude výše popsaný nedostatek možná bolestný a ve 3 si to neumím představit.

15.6.2018 16:54:22

Korenar
Takže člověk co hledá hru pro 4 hardcore hráče, co to budou hrát půl roku třikrát tejdně to není.
Na druhou stranu to zni jako dobrá dvojkovka nebo trojkovka pro někoho, kdo to tolik netlačí. To se např mě líbí, protože hraju primárně s ženou a když přijde někdo další, tak je spíš takovej podpůrnej :)
Znovuhratelnost je otázka. Jsou tam větvení, tudíž ano, pokud se budeš snažit držet vždy té jedné cesty, tak pak budeš mít asi dost jasno, co se může stát. Ale nikdy nevíš, jak ti padnou kostky. A jak už někdo řekl, znovuhratelnost je takové oblíbené slovo v poslední době, ale přiznejme se, kdo z nás obehrál všechny ty věci ze všech těch KS aspoň jednou. :)

15.6.2018 17:03:35

winring
Jo ta znovuhratelnost u těch scénářových her je vždy taková, to problém není.
Mě odrazuje to asymetrické vyrovnání ctností což komplikuje hru ve 4 lidech. Ve třech moc nechápu...asi jeden hráč bude hrát za dvě ctnosti....ve dvou vidím pro mě stav ideal.
Taky to vypadá možná tak na 200-250$ s poštovným a už toho je v poslední době moc :-) tak jsem vybíravej :-)

15.6.2018 22:18:17

Solomon, trickerion
Začíná mě dost lákat ten trickerion, tak uvidim jak to bude se solomonem, uvidím podle pravidel. Zatím mi to začíná připadat jako házení kostkou a čtení karet, což není úplně můj šálek kávy :)
Mimochodem Johanka z Arcu(stejný tvůrce) je se všemi add-ons za cca 500 dolarů, solomon je zatím KS exclusive, tak půjde těžko něco dokoupit a 500 dolarů je už na mě dost za zajíce v pytli:)

16.6.2018 07:47:46

pepim
Johanka+poštovné bylo za 700 $.

16.6.2018 09:30:19

Pepim
Ano zatím to tak vypadá. Takovej Pandemic s házením kostkou a předčítáním. Tudíž záleží na tom, co od toho človek chce. Klasickej Dungeon crawler nebo skirmish to prostě není, což asi dost lidi očekávali.

16.6.2018 11:09:37

VAST
Nevím, jestli někdo zmiňoval, ale běží kampaň na pokračování asymetrické VAST: https://goo.gl/Gje6B9

Z jeskyně se přesouváme do strašidelného domu, jeden hráč hraje za paladina lovícího pavouka, druhý za kostlivce snažící se paladina zabít, třetí za magického pavouka snažícího se z domu utéct, další za samotný dům a poslední za zákeřného čaroděje. Docela úlet. Backnuto
___
redaktor Deskofobie

16.6.2018 16:24:09

Dod

Neta-Tanka
Kdybyste se někdo z Ostravy nebo okolí chtěli přidat, dejte vědět...

17.6.2018 15:42:29

Batoh na hry
https://www.kickstarter.com/projects/geekon/the-ultimate-boardgame-backpack?ref=discovery

Myslíte si, že je to využitelné?

18.6.2018 00:53:23

Batoh
Nemyslím si, že by to byl špatný nápad, ale záleží na konkrétní osobě.

Třeba pro mě by to určitě nemělo význam (za tu cenu určitě ne). Kamarád, který dvakrát týdně nosí dvě velké tašky deskovek na a z místa, kde je asi třicet lidí hraje, jde do toho. Je pravda, že on to ale nebackuje z českého platu.

18.6.2018 08:10:56

TANG GARDEN
Dnes startuje nová kampaň na hru TANG GARDEN.

Hru mám v hledáčku už pár týdnů a vypadala zajímavě. Osobně to vypadá jako taková relaxační oddechovka ve stylu hry Tokaido.

Early Bird je 72 hodin, takže čas tu je :-)

https://www.kickstarter.com/projects/gonab/tang-garden?ref=hero_thanks

18.6.2018 16:39:51

Overturn Rising Sands
Dnes startuje kampaň se 48hod early bird

Je to velká hra přeplněná plastem s možností tuny dalších add-onů takže pro majitele banky dobrá příležitost odlehčit domácímu trezoru :-)

Herně si netroufám hodnotit, zatím jsem mechanismy nestudoval...vypadá to zajímavě jako live coop RPG odehrávající se v daném městě

https://www.kickstarter.com/projects/1412544049/overturn-rising-sands/description

19.6.2018 23:05:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Korenar - Overturn
Jojo, tuna plastu, zatím bez pravidel, chybí gameplay video /podobný průběh jak Tombed, tj moc nepřipraveno/ ...já zůstanu u Solomona, tam to je o příběhu a hře jako takové.
Tohle je na první pohled další, sice pěkná, ale pořád jen hra stylu..vyspawni a poraž potvory, házej tunou kostek, poraž bosse, vyhraj scénář bez nějakého základu kolem.
Je ale fakt, že těch plastových komponent tam je docela hodně /včetně domečků atd../

A je vtipné, jak neustále nejen tady někdo kńourá ..chci verzi ve španělštině (a občas němčině), jinak to nebudu backovat...co konkrétně tady chtějí překládat??? U Solomona bych to pochopil, že jsou líní si přečíst delší text s příběhem, ale u Overturnu toho textu na kartách moc nebude..

20.6.2018 08:51:11

Fleder
Overturn:
No to taky nechápu...ale tak my to máme jinak, když CZ je věc zcela nereálná :D
Tuna plastu je fakt lákavá a přemýšlím s využitím pro jiné hry, ale už jen kvuli těm doplňkům a touze po všem vynechám obě hry :D už mě vytrestal Zombicide a Black Rose Wars :D u Nemesis ještě odolávám, ale štvou mě se strategií sundrop u terrain packu

Solomon:
Jinak Solomona v CZ bych bral hned, ale taky se mi do toho nechce....je tam už přes tisí karet s rozsáhlým výpravným příběhem...já sice EN zvládám, ale i po 15ti letech výuky EN si prostě anglický text neumím vychutnat v epickém pojetí. Jen ho přečtu a vím o čem je, ale jak se mozek soustředí na překlad, tak nefunguje simultárně fantasy představivost toho děje :D

20.6.2018 11:06:49

Vybíráme z Bazaru

Skytear Horde deluxe + errata
Skytear Horde deluxe + errata
Akt. cena: 45 €
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas