karetka

Zdravim, rozhoduji se mezi 2 karetnimi hrami
Drako a Ascension: Chronicles of the Godslayer.
Mate s hrami zkusenosti?Kterou byste spis doporucili?
13.8.2013 12:59:31

b)
Drako je sice dobrá hra, ale spíše jako filler.

Krom toho je Drako jen pro dva a není to čistokrevná karetka.

13.8.2013 13:06:37 | Upraveno autorem (porovnej)

pelly
To ze to neni karetka cistokrevna vim a ze je pro 2 mi naopak velmi vyhovuje,protoze ve vice to stejne hrat nebudeme :) Ja se jen bojim,aby asccension nebyl moc podobny magicu...

13.8.2013 13:12:22

je to dost jiný
Drako je i dobrá poziční hra, ne jen karetka.
Ascension mě osobně zas tolik nechyt

13.8.2013 13:46:10

Ascension
Jake podobnosti s MtG se obavas?

13.8.2013 13:47:42

rndm
Slysel jsem,ze na vyrobe hry se podileli hraci magicu,tak se bojim,aby to nebylo zas podobne moc a ja si misto ascension rovnou mohl zahrat magic,ktereho mam doma tuny :)

13.8.2013 13:55:51

som

Ascension
Kdysi dávno jsem hrával MtG, ale podobnost s Asc. bych nehledal. Drako nemám a po přečtení pravidel asi ani mít nebudu. Záleží na Tobě, co od toho očekáváš. Asc. bych se ve dvou nebál (hráváme ve 3-4). Za mě tedy Ascension...

13.8.2013 14:09:12

MtG like
Nejak porad nechapu jake podobnosti se obavas. Je to karetka, jsou tam frakce, na pozadi bezi nejaky pribeh z fiktivniho sveta, je tam draft, je tam deckbuilding, je to i obchodni model, nejak funguje i organized play, hodne ted tlaci na iOS verzi.
Na dalsi svoji hre, Solforge, spolupracovali s Garfieldem a cast novych mechanismu nasledne portovali do Ascensionu. Pricemz osobne Solforge beru jako sveraznou collectible verzi Ascensionu.

13.8.2013 14:34:57

Floki
Za mě bych doporučil Drako.

Ascension se mi líbí a pokud bys do něj šel tak si můžeš pořídit některé menší rozšíření, protože je pro 2 dělané a velmi dobře hratelné. S Magicem to moc podobné není toho se neboj. Mě spíš přijde, že Ascension se hodně rychle ohraje.

Drako není jenom o kartách, ale také o situaci na plánu. Vzhledem k rozloze plánu toho sice zase tolik nevymyslíš, ale něco přece. Mě se na Draku líbí hlavně asymetrie stran.

13.8.2013 14:58:43

Ascension
Hraje se rychle, da se hrat i ve dvou, i ve vice (pricemz i ve dvou je to plnohodnotna hra) a ma prijemne jednoducha pravidla.

13.8.2013 16:26:42

konkurence RftG?
Dáte z hlavy nějakou karetku pro dva, která se kvalitou vyrovná Race for the Galaxy?

21.8.2013 21:46:01

ilgir
Lízanej mariáš?
Prší?
Ascension?
Legend of Five Rings?
V podstatě téměř cokoliv karetního?

21.8.2013 22:03:22

ilgir
Já ne, ale RftG nesedne každému. Mě naopak sedne moc a od té doby mám naopak trochu problém s jinými karetkami, protože mám pocit, že se karty moc "netočí". :-)

21.8.2013 22:09:29

Parxel
No právě. Hrajeme RftG se ženou dost často a chtělo by to nějakou podobnou pecku na prostřídání.

21.8.2013 22:12:10 | Upraveno autorem (porovnej)

san juan
mě to baví mnohem víc než rftg.

21.8.2013 22:49:22

Prší???
RftG se nic nevyrovná...

Co Glory to Rome? Nějaká podobnost by tam byla, ale přitom je to úplně jiné.

22.8.2013 00:41:10

dík
Glory to Rome jsem kdysi hrál. Zaujal mě kontrast mezi pokročilým systémem a nablblou grafikou. Každopádně dobrý tip.

RftG se dá se San Juanem srovnávat jen v základní sadě. Jakmile přidáš rozšíření, je ta hra úplně někde jinde.

Co Android: Netrunner? Nějaké zkušenosti. Já se trochu bojím toho tématu, které asi bude pro ženu poněkud odtažité.

Z hodnocení tady jsem vyčetl pouze, že Češi tu hru milují a Slováci nesnáší :-)

22.8.2013 05:47:00 | Upraveno autorem (porovnej)

RftG vs. SJ
A i proti základní sadě dost ztrácí. SJ mi přijde spíše jako takový tutorial k RftG. Důvody:
- "šestkové" technologie na rozdíl od budov SJ přináší v průběhu hry velmi podstatný efekt
- v RftG není výjimkou, když karta ovlivňuje více akcí, u SJ vždy jen jednu
- RftG je o vytváření nejefektivnějších komb, kterých je celá řada (navzájem celkem dobře vyvážené), oproti tomu SJ je hodně přímočarý
- rozmanitost karet

22.8.2013 08:37:57

ilgir
Android:
není to špatná hra, ale ....
Ženu to taky nechytlo. Hraje to jen semnou, když potřebuju otestovat balík.

22.8.2013 10:49:44

to ilgir
Glory to Rome urcite odporucam. co sa tyka komplexnosti a interakcie sa s tym RftG neda zrovnavat (ale nepoznam rozsirenia k RftG). Len treba do tej hry hlbsie preniknut. Ak ti prekaza grafika tak myslim ze koncom roka bude reedicia tzv "Black Box edition" , ktora je na tom s grafikou omnoho lepsie. tie nemecke, polske, talianske verzie su IMHO omnoho gycovejsie ako original.
Ale BTW moja najoblubenejsia kartovka ktora je s oblubou opomijena, je Pax Porfiriana.

22.8.2013 12:06:47

přidávám se ....
glory to rome je super. RFTG u nás do doby nákupu glory cekem jelo. Ale řím ho válcuje. Přívětivé, příjemné .....

22.8.2013 23:33:15

Uchronia
Ještě bych připomněla tuto hru. Mělo by to být skoro totéž jako GtR v přijatelnější formě. Ale mně se rovněž moc nelíbí. Ani Black Box. Tahle hra nějak trpí na špatné grafické zpracování.

23.8.2013 08:41:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Revolver
Možná jsem špatně četl, ale když se tu píše o karetkách pro dva, tak nebyl zmíněn Revolver, který nás s přítelkyní velmi baví. Každý hráč hraje jinak, řekl bych, že jen tak neomrzí.

P.S: Ale díky za připomenutí Dobyvatelů vesmíru...hned jsem je oprášil:)

23.8.2013 08:51:57

ruy

este
sory ak uz niekto dal, ale:

Caesar & Cleopatra som bol velmi dlho nadseny z tejto hracky pre dvoch o trocha menej moja polovicka...

Battle Line a toto si zase naopak moja draha nevie vynachvalit..

(ps: hral som aj drako a aj ascension zakial co drako mi pride trochu detsky :) u ascensionu mi prekaza na karetku vysoka cena co vsak hratelnost a najma (kto to rad) kombenie (je to premakane :) ) vynahradza.. ..len v skratke subjektivne :) )

25.8.2013 09:35:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Vítejte ve svém vysněném domově (Welcome to) CZ
Vítejte ve svém vysněném domově (Welcome to) CZ
Akt. cena: 210 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas