wYi

Jeskyně, draci a poklad!

Zdravím všechny,
mám pro vás klasický dotaz od objevitele a začínajícího závisláka na stolních hrách :) . Když jsem tady tak brouzdal, narazil jsem na dungeon hry. Okamžitě se mi tento tip her zalíbil, už jen z nostalgie nad dungeon mastrem na PC :). Našel jsem zatím jen:
Dungeons and dragons
Dungeonquest
Descent
Super Dungeon explore
a Dungeon fighter
Z těchto se mi asi nejvíce libilo
Descent : hrát za tu "zlou" stranu navíc proti mím přátelům je velice lákavé :D
Super dungeon explore: ty figurky a postavičky
a Dungeon Fighret: vypadá jako velice zajímacá parti hra :)

A teď k těm otázkám.
Je nějaká hra kterou jsem nenašel a stojí za to? Která by byla lehčí na naučení (četl jsem že u Descentu to může Pán jeskyně hodně zabít když to neumí). A jakou by ste mi doporučili? (jsem z Plně takže si půjčit hru neni problém) :) a jedna bonusová. Která je vaše nejoblíbenejsí? :)
Děkuji za odpovědi a omlouvám se jestli se už někdo někde napsal. Přeju hezké hraní. :)
4.9.2013 12:51:50

Mage Knight
Možná bych přidal ještě Mage Knight, u nich je výhoda, že můžeš hrát solo, kooperativní scénáře nebo bojovat s ostatními. Není úplně z nejlehčích, ale dá se naučit snadno, má krom samotných pravidel ještě druhou příručku - Průvodce hrou a tam jsou základní mechanismy vysvětleny tak, že budeš hrát první hru a k tomu to studovat. Navíc je komplet v češtině.
Z her co jsi jmenoval, znám Dungeons and dragons: Castle ravenloft, to je jednoduchá hra, ovšem oproti Mage knight mě v ní občas vadí přílišná náhoda spočívající v hodech kostkou, má ovšem krásné figurky :-)
Dungeonquest je ještě náhodnější, není problém v něm umřít hned na druhém políčku hry a díky náhodě jen málokdy člověk vyhraje, ale jako oddychovka - proč ne :-)
A z fantasy sféry mohu ještě doporučit karetní hru Pán prstenů, jde hrát solo nebo ve dvou kooperativně a čerpá známé téma, které samozřejmě pro někoho je už moc provařené, navíc je to LCG hra založená na tom, že budeš kupovat rozšíření pro deckbuilding.
Jinak z fantasy her, které jsem nehrál ale zkoumal na netu, mě ještě napadá:
Runebound
Thunderstone advance
War of the ring

4.9.2013 14:59:03 | Upraveno autorem (porovnej)

wYi
A co takhle zkusit českou klasiku Dorn - výprava za bránu osudu. Minimální podíl náhody, semikooperativka, jednoduchá pravidla a dostupné rozšíření. Tato hra byla jednou z mých prvních a je to prostě srdcovka.
Jinak ještě mohu za sebe doporučit Wrath of Ashardalon nebo nějakého jejího brášku z prostředí Dungeon and Dragons z dílny Wizard of the Coast. Perfektní provedení za rozumnou cenu, možné kampaně. Nevýhodou jsou vcelku nedotažená pravidla, ale na druhou stranu hra umožňuje jejich úpravu a návrhy mnohých homerules jsou uvedeny v diskuzi tady na ZH či na BGG. Pravidlově opět velmi jednoduché a atmosféra velmi dobrá.

4.9.2013 17:32:15

Dorn
je opravdu vynikající hra! Má svérázné grafické zpracování, ale je to opravdu skvost...

4.9.2013 17:37:54

Dorn
Dornu se chystá reedice ... ale kdy to bude, to jsem se nedopátral...

Pokud bys uvažoval o Descentu, tak bych počkal na dnešní odpoledne/večer, kdy se černoohníváci vytasí s novinou jakouže hru to chystají vydat v CZ - dost možná, že to bude právě Descent...

5.9.2013 11:27:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Dungoneer
S touto hrou vobec nemam skusenost, ale rovnako ako teba ine hry, z popiskov tu na zatrolenkach ma zaujala

5.9.2013 15:09:15

minimonfa
jen pro dva a dost textu na kartách, ale ba mě to

5.9.2013 15:36:31

Mice and mystic
Je to takový odlehčený Descent v pohádkovém světě.

5.9.2013 16:14:23

wYi

Dungeon
Tak zatim to vypada ze jedny z prvnich pujcenych bude Dorn a Descent jen doufam ze sem mi aspon jedna z nich nebude libit jako ted protoze to by znamenalo ze o vanocich moje penezenka zaplace o neco vic :-D
Mage Knight vypada taky hodne zajimave bohuzel stale mam mensi fobii z delsich pravidel,to ale jen znamena ze ho posunu o kus niz do seznamu her ktery bych si chtel zahrat (a doma nemam ani deset her znamena ze ten seznamo je hodne velkej :-D ).
Kazdopadne dekuju za vase dosavadni navrhy :)

6.9.2013 14:07:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Bitoku CZ + Rozšíření ENG + Insert Herman
Bitoku CZ + Rozšíření ENG + Insert Herman
Akt. cena: 1499 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas