Jednoduchsi Earth Reborn

Existuje hra, ktora by bola ako Earth Reborn (figurky, mapa, suboje) ale mala by jednoduchsie pravidla (bez radioveho rusenia, bez zajatia, bez prehladavania miestnosti, body moralky, spionazne body, mapa bez dveri, ...) ? Earth Reborn je dobry, ale pre novych hracov trva dost dlho kym sa dostanu do hry a pochopia pravidla.

16.7.2013 11:13:12

RioM
To je prave na ER to uzasne, ty moznosti a variabilita. Hra je formou scenaru, kde se vse postupne ucis a pokud hledas neco podobneho jen jednodussi, tak to nebude imo dosahovat takovych kvalit, jako ER.

Zatni zuby a ER! :-)

16.7.2013 17:46:59

RioM
Zkus se podívat na Tannhausera.

16.7.2013 18:16:34

ERko
ERko nieje taká zložitá hra ako sa tvári. V podstate je všetko na jedno kopyto a pravidlá sú intuitívne. Podstatné na ERku je ale to, že 5timi možnými akciami, hráč má prakticky desiatky možností za každé jedno kolo! Ak to znásobíme variabilitou všetkého možného a prvkami náhody, siaha to až blízko ku nekonečnu :D . A preto si aj myslím, že ERko je úplne jedinečná hra, žiadnej inej hre podobná. Ak by som však mal predsa len niečo nájsť, tak podobné (avšak tématicky iné) je už len ASL, ale to je ešte tak 10x náročnejšie po prípade čo poznám, tak ešte Magic Realm, ale tým náročnosť určite tiež neklesne :D. Avšak bez figúriek :) Ale najjednoduhšiu variantu považujem asi Claustrophobia, po prípade Space Hulk. Ale to sú podľa mňa len také odvary a považuj tieto moje príklady len ako z núdze cnosť :)

16.7.2013 21:52:39 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Krása ER je v tom, že pokud nechceš, tak nemusíš všechny ty pravidla použít, záleží na scénáři. Zatím mám za sebou jeden scénář (pohyb, boj a střelba) a nepřišlo mi to nějak extra složité a bavilo mě to. Možná to je tím, že jsem dlouho hrál X-Com (ER mi přijde jako komplexnější desková verze X-Com) a Fallout, takže spoustu mechanismů už znám. Zase na druhou stranu, některé věci jsou lehce matoucí když se to vysvětluje. Např. zorné pole figurky a s tím spojené reakce, takže to vypadá hrozně složitě, ale během hry se vše vyjasní.

Takže bych ti spíš doporučil hrát ER s méně pravidly a pak kdyžtak přidat další scénáře, protože hra má pořád co nabídnout, než hra která bude jako odlehčený ER a to bude její strop.

10.8.2013 14:08:50 | Upraveno autorem (porovnej)

..
Zdarek.. zial, ako ER neni uz nic, to co je jednoduchsie je vacsinou pohyb/utok, ne moc RPG+blaf..
Par tipov mozno:

Claustrophobia. asymetricka pre 2, mapa, minis, trochu euro-taktiky:), scenare (vysoka, znovuhratelnost) bez LoS, bez dveri, bez gridu, trivialne pravidla, fantasy

Spacehulk - v comsi podobne ako C, riadene cez akcne body, a funguju tam prerusenia, trochu dlhsie pravidla, tiez tazko zohnatelne, scifko, stvorcovy grid, pre 2

Gears of War, celkom nabusena akcna vec, je to ale proti hre, na scenare, ma Los a dostrel (este ne facing) bez dveri, nepravidelne oblasti na pohyb, jednoduche pravidla, podobny je fantasy coop z DnD, 1-4 hraci

Tannhäuser - naky specialny pohyb a LoS, na scenare, rozsiritelne, inak som este nehral ale vraj je to pekne

na stvorcovej mriezke:

Halo - Action Clix je asi uz zberatelska figurkovka, Halo mi prisiel fajn, stavba armady, 2+hraci, tahovka pohyb/strelba , LoS, tusim dostrel, bez facingu, ine actionclixy sa daju zohnat vpohode, dalej uz je asi kralovstvo hier s miniaturami a prisne zberatelstvo

Doom prip. Descent, mnozstvom textu pravidiel pomaly ako ER, semiocoop (borci versus overlord), taktika, LoS,dostrel, bez facingu, 2+hraci

Frag - jednoducha lacna strielacka, pohni a vystrel + zetony boostov, 2+hraci

Krosmaster Arena - manga minis, pozicna taktika + specialne vlastnosti postav, interaktivne prvky na mape, LoS, dostrel, bez facingu, stavba armady, kostky, boosterpacky charakterov

nehral som:
Project Pandora - nutnost zostavit minis, scenare, asymetricka, SF, kostky, LoS a dostrel
Sedition Wars: Battle for Alabaster -//-
Incursion - na pohlad zaujimave, inak nepoznam
Monsterpocalypse - paradne minis, king of tokio for real

hexova mapa:
Mutant chtronicles, tiez na mape(hex), variabilne, LoS a dostrel, akcne body, stavba armady, zberatelska, 2+hraci

Drako - bez kostek, ultrajednoduche, rychle, asymetricke, pre dvoch, bez LoS a facingu, viac typov utoku

Arena MtS - hexova arena, bez LoS a facing, vela planovania a blafovania, nutnost poznat balik postavy, bez kostek

Cave Evil - bez minis a s menezmentom surovin, inak divoke a zabavne, squad level, nevypocitatlne, stale takticke, nie len pohyb/utok - premenliva mapa pocas hry

Crysis Analogue Edition: The Board Game - nehral som, ale vyzera to hodne stavnato a jednoducho

..mozno si este spomeniem na dalsie vykydlene minis hry, je ich viac.. a asi vynechame modelarske Infinity, Mercs, WHf/40k
GL!

10.8.2013 19:44:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Mozzaroller
Mozzaroller
Akt. cena: 60 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas