Jednoduché euro

Zdravím, sháním nějaké jednoduche euro. Zaujal mě třeba Euphrat a Tigris tím líp, že jde o konfliktní hru. Jinak sháním něco jednoduchého pro občasné hráče které baví hry jako Carcassonne nebo Osadníci z Katanu.
8.6.2012 11:28:26

bmajtz
mohu doporučit takenoko.... jednoduchoučké a pěkně to vypadá :)

8.6.2012 11:32:18

Eufrat a Tigris
No nepřijde mi to ani jako euro ani jako jednoduchá hra. Ale z lehčích euro her klidně klasiku Puerto Rico nebo z těžších Cayluse

8.6.2012 11:32:38

Jednoznačně
Poštovní kurýr, Ticket to ride, 7 divů světa, Doba Kamenná, Takenoko.
Všechny jednoduché a ani po desítkách her se nám neohrály.

8.6.2012 11:36:00

Ticket To Ride
Jednoznačně.
Krásná, jednoduchá hra, baví každého kromě Beholdera :)
Euphrat a Tigris je tak složitý, že ho raději ani nezkouším.

Ještě mě napadlo 7 divů. Jednoduché euro s pěknou grafikou, ale karetní.

8.6.2012 11:38:00 | Upraveno autorem (porovnej)

ad Čindi
Tak neviem, keď by som chcel niekoho odradiť od E&T, asi mu neporadím PR, hm? :/

Inak veľmi dobre funguje jednoduchá hra 7 divov sveta, trošku zložitejšia, ale veľmi dobre zvládnutá je tiež Notre Dame. Možno aj Doba kamenná či Vikingovia.

8.6.2012 11:40:42 | Upraveno autorem (porovnej)

BMAJTZ
Za sebe můžu Euphrat a Tigris doporučit.

To je euro jako řemen, ale asi bych o ní neřekl, že je úplně jednoduchá. Chcete to dát pár her (2-3), aby člověk pochopil a zažil mechanismy a věděl jak na to. Jinak se z ní stane suchopárné pokládání hracích žetonů na plochu.

Já na tuhle hru rád vzpomínám byla to jedna z prvních her, které jsem hrál v klubu. Je hodně konfliktní a nabízí spoustu zajímavých možností. Jenom to chce 3-4 hráče. Ve 2 to není ono.

8.6.2012 11:50:26

BMAJTZ
V okruhu mých spoluhráčů je oblíbený Tikal. Pravidla nejsou složitá a hra vypadá hezky.

8.6.2012 12:11:08

Diky
za navrhy vsem. Jina k tomu Euphrat a Tigris, me to neprijde nijak zvlast slozite teda.

Mimochodem jak je to v tech hrach s konflikty a interakci mezi hraci. Neco bez interakce prakticky vubec nevyhledavam.

8.6.2012 12:35:42 | Upraveno autorem (porovnej)

re
Tak 7 divů je teda úplně bez interakce :)
V Ticket To Ride trochu nějaká je, ale zvyšuje se až s počtem hráčů.

8.6.2012 13:36:13

ikri
to samozrejmne neni pravda, uz samotny draft system je interakce sama o sobe, a dost efektu spoleha ne budovy okolnich spoluhracu :).

7 Wonders muzu doporucit jako lehkou dobrou hru.

EDIT:
a malem bych zapomnel na zasadni system kupovani surovin od spoluhracu. Coz jsou klasicke euro mechanismy interakce. Pokud interakci myslis raketovy utok na velitelstvi tak to tam samozrejmne neni.

8.6.2012 13:42:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Tikal
Tikal taky můžu víc než doporučit, jediné omezení je, že je to maximálně pro 4 hráče (to ale Osadníci bez rozšíření taky).

Jinak k těm 7 divům. Je to fajn hra, ale jen na občasné, ne příliš časté hraní. Podle mne se při častém hraní dost rychle ohraje.

8.6.2012 13:46:39

kren
7 divů mám nahráno po netu 230 her v nejrůznějším počtu a na živo cca. 100 her a baví mě čím dál víc. Tohle se jen tak neohraje vzhledem k miliónům možností rozlosování karet a divů.

8.6.2012 14:09:19

a trochu jinak
Trochu proti větru, ale já mám vynikající zkušenosti s Cyclades. Hraji to prakticky jenom s nehráči, pravidla za 10 minut vysvětlený, materiál neobsahuje text, možnosti a zábava náramná a počáteční nedůvěřivci změknou nad fantastickým vizuálem. Není to zrovna moc euro, ale je tam betting a nějaký to hospodaření. Ovšem pokud jsou hráči trochu citlivější na to, když jim jde někdo po krku, tak by mohl nastat trochu problém -)

8.6.2012 14:26:07

to Skyfire
Tak to jseš tedy výjimka ;). Zatím co jsem mluvil s každým, co to hrál častěji, tak už to moc nemusí. Ono tam ani tak nejde o to, že by tam nebyla dostatečná kombinace možností, ale spíš taková jednotvárnost mechanismů hry. Vybrat kartu poslat balíček, vybrat kartu, poslat balíček, vybrat kartu, poslat balíček .... a tak pořád dokola až do aleluja.

8.6.2012 14:32:00

to Lomikar
Kyklády jsou moc fajn, ale pozor na to, že základem Kyklád není budování, ale základem úspěšnosti v Kykládách je boj a znám herní skupiny (obzvláště s ženským osazenstvem), kterým se Kyklády právě pro tenhle hlavní prvek hry nelíbily. U Osadníků a Carcassonne jde samozřejmě taky škodit, ale není to hlavní prvek hry. V Kykládách, kdo není agresivní, tak nevyhraje.

8.6.2012 14:35:08

kren
Inu to je sice pravda, ale u nás se i stávalo, že se hráč k vítězství "dobudoval", protože jsme ho (ji, děvčata jsou vskutku pacifičtější) zapomněli trochu kontrolovat a najednou postavila z budov metropoli a měla tři filosofy, zatímco my jsme si zuřivě krváceli po ostrovech a pod miniaturama armády nebyla prakticky vidět herní plocha -) Rád propaguju ale tuhle hru začínajícím hráčům, i když tady možná úplně nesplňuje zadání. Další takovou, kterou rád stavím do popředí začínajícím hráčům je SmallWorld, ale to už je vyloženě řezničina -)

8.6.2012 14:46:50

BMAJTZ
Ona ta hra má v podstatě pravidla jednoduchá, ale chce to trochu v praxi vyzkoušet co a jak hrát. Oni totiž ta pravidla v podstatě nic neříkají nic o tom jak hrát. Podobně jako třeba v šachách.

Jinak předností téhle hry je rozhodně to že je to taková hra typu "stará škola". Tím chci říct, že dnešní hry často obsahují plno takových ustálených a zajetých principů, které E&T neobsahuje a tudíž může být docela dobrým osvěžením v té záplavě her, které vychází. Prostě z mého pohledu má tahle hra v sobě pořád něco co jiné hry nemají a co jsem občas u jiných her naivně hledal. :-)

8.6.2012 14:56:21

7 Wonders
tak jsme to vyřešili touhle hrou. Jsem zvědav jak se chytí.

9.6.2012 10:49:25

Egizia
Údolí králů, čisté a jednoduché euro, přitom funkční a hezké, příjemně překvapilo.

11.6.2012 16:15:51

Vybíráme z Bazaru

Spirit Island + Spirit Island Nature Incarnate KS
Spirit Island + Spirit Island Nature Incarnate KS
Akt. cena: 6000 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas