Jakou figurkovou hru by jste mi doporučili?

Ahoj,
rád bych si koupil nějakou figurkovou hru, ale nejsem schopen si vybrat. Po mnoha hodinách na internetu jsem vytipoval několi:
1) Warhammer 2) Warhammer 40k
3) AT - 43 4) Mutant Chronicles
5) Axis a Allies 6) Battlerole
7) Battletech
Prostředí pro mě nehraje moc velkou roli, prosil bych o zhodnocení (a nejlépe o porovnání) a to:
a) Hratelnosti (složitost,délka hry,...)
b) Dostupnosti a cena
c) Provedeni v ČJ prípadně dostupny překlad
d) Velikost herni komunity (v mém připadš Ostrava a Hlučín,ať mám s kým hrát)
e) Možnosti rozvoje samotné hry
Všem předem děkuji za rady
7.8.2010 23:58:25

+
Pokud mate někdo nějakou rozumnou nabídku prodeje rád si ji poslechnu:-)

8.8.2010 00:05:14

rbx

Ok227
Ja bych ti doporucil Malifaux. A z druhe svetove valky Secrets of Third Reich. Jen s tou herni komunitou to asi bude horsi. Tam si myslim, ze dost hrajou karty pro Warhammer.
A ja jsem si ted jako figurkovku vybral Ex Illis, ale to neni uplne hardcore figurkovka. Kdybych chtel hardcore, jdu do Malifaux.

8.8.2010 00:13:20

Warhammer
Pěkných figurkových her (ať už vzhledem nebo herním systémem) je docela dost. U nás bude ale problém s komunitou.
Proto, jak už naznačil rbx, bych šel do Warhammeru. Herní systém je jednoduchý a modely už taky nejsou nejdražší. Co bych za současné ceny dal v době, kdy jsem s Warhammerem začínal :-)

8.8.2010 09:22:58

ok227
co bych tak poradil já (ale pozor Warhammery jsou pro mě srdcovka:-)):
1)WFB, 2)W40k: + naprosto úžesnej background:-), největší komunita, asi se hraje všude, v určitejch obchodech k němu dávaj přeložený pravidla, v základu je jednoduchej, je tam spousta armád a jejich frakcí, opravdu velká rozmanitost
- figurky nejsou nabarvený (ale pro někoho + a díky rozmanitosti je to snad i dobře), u nás stále patří k tomu dražšímu, aby hraní stálo opravdu za to chce to mít hezký terén (tzn. další tisíce, nebo něco vymodelovat).
3)AT-43: + o málo levnější než WH, figurky jsou nabarvený a to docela hezky (ale pro někoho -), pravidla jsou taky jednoduchá, o něco svižnější než WH při více figurkách
- mám pocit,že vydavatelství mělo nějaký problémy, málo armád i když stačí
4)MCh, hrál jsem jen dvakrát a to bez figurek: + místo figurek ti stačí žetony
- myslím, že už nevychází
7)BT: + dá se hrát s plánem i bez, naprosto úžasný systém tvorby vlastních OBRů
- figurky nenabarvené (možné+) a v některé edici jen papírové, v podstatě je to asi mrtvá hra, při boji více OBRů docela papírovací nářez, ale boje probíhají tak 5na5 a to je v poho

tak takhle to vidim, ostatní neznám

8.8.2010 11:15:55

battlelore a memoir
Zkoušel jsem to jen párkrát, ale mám pocit, že by mi boldrick dal za pravdu, že se nejedná o figurkovou hru v pravém slova smyslu. Jsi hodně limitovaný náhodou, nejen jak dopadne střet jednotek, ale i v pohybu. Takže to není až tak taktické jako warhammer. Na tvém místě si nejprve warhammer s někým zkus. Dle mého soudu drtivá většina hráčů má možnost uspokojit svojí armádou dva hráče azjistíš, jestli ti 4 hodinová šarvátka vyhovuje, nebo by se ti spíš líbila hodinová epická bitva v battlelore.

8.8.2010 11:30:02

ok227
Elenistar má pravdu:-) ale nechtěl jsem zdržovat
miniaturi se od deskovek s figurkama trochu liší, kdyby tě to zajímalo tak ti k tomu svůj názor můžu napsat:-)
a W40k mám k dispozici, můžem zahrát

8.8.2010 12:52:49

rbx

ok227
ja nemam moc rad mainstream, coz podle me WH je. AT 43 se mi libi, miniatury jsou celkem dobre nabarvene a jedine, co je na tom blbe, ze jsou krehke a tudiz to chodi dost rozbite.
Proto jsem rikal ten Malifaux, protoze to ma naprosto uzasny svet.
Spis me zarazi, ze je ti fuk svet, ve kterem se to odehrava. To by pro me bylo na prvnim miste. Kdybys chtel o Malifaux neco poradit, napis Jedimu, ktery na tom posledni dobu dost ujel.

8.8.2010 15:56:12

ok227
souhlas s rbx, ten svět je taky podle mne dost podstatnej, koukni na vše a vyber co ti bude nejbližší

8.8.2010 16:06:11

ok227

svět
no co se týče toho světa tak ja mam rad fantasy, scifi, středověk a jen lehce za tim jsou 1. a 2. světová válka:-). Malifax a Secret of Third Reich vypadaji sice skvěle, ale bojim se že bych to neměl žadnáho protihráče + cena taky nebyla nejnižší. Jinak main stream ni nijak nevadí:-) takže BOLDRIC rád si s tebou zahraju, tedy pokud žijes poblíž (Ostrava, Hlučín)jen rekni kdy a kde:-) JInak všem děkuju za rady a klidně pište dál:-)

8.8.2010 20:35:17

hmm:-)
tak to mam trochu z ruky a do těhle míst nejezdim, tak snad někdy někde

9.8.2010 20:42:47

WH
no zjisti si to, nové army booky nejsou zrovna vyvážené

9.8.2010 23:51:10

jo a ještě
teď ujíždím na:
http://www.flamesofwar.cz/

nejni to drahý, pokud si vybereš rusy nebo amíky - základní barvení je jednoduché,
komunita už tu je,
jenom chtěj hrát všichni za němce

warhammer je skvělej pozadím, hrdinama, variabilitou armád ale nová pravidla armád mně štvou a jsou nevyvážené, ale to je můj názor, zkus hofyland.cz, nebo chaotit.cz

10.8.2010 00:00:19

Malifaux
Muj nazor:
Malifaux je total volba....
a nebo pokud chces wargamming tak AT-43.

pokud chces neco co je uplne ultimatni tak Malifaux v ty hre clovek snad nasel vsechno z ostatnich her a skloubeny dohromady tak, aby to bylo tak zabavny, tak hratelny, cenove dostupny a pekny.

Sorry, ze furt plkam o Malifaux... klidne to srovnam s jinejma hrama, ale asi bych byl ukamenovanej, tak budu zticha..:-)
Zprvu jsem tomu neveril... zahral si a rek... hele... to je absolutni BOMBA! Za dvacet let co kolem her krouzim sem si sednul na prdel jak maly decko.

1. zabava, desna sranda - hratelna hra
2. system - zadny kostky - fakt ulet... najednou wargamming s kostkama trochu ztratil smysl... respektive je nudnejsi
3. figurky - k tem neni co dodat
4. cena a financni narocnost - investice par stovek
5. tema - scifi, fantasy, horror, steam punk, divny veci, co te napadne, nic neni dost ujety, aby se to tam neobjevilo
7. rozsiritelnost a variabilita - furt se rozsiruje
8. kompetetivnost - da se hrat turnaj, kampan, nebo doma s kamosem
9. preklad - moc se mi do toho nechce, at to udela nekdo jinej :-)
10. komunita - rozrustajici se

Ja myslel, ze jsem vylečenej, ale sedim tady nad knizkou a rikam si co si tak asi koupim?

Budu hrat nastvany kocky v cele s trojhlavym tygrem a lesnim prizrakem nebo si vezmu ledovou kralovnu s ledovejma golemama nebo vyvolavace mrtvych s hromadou zombies nebo nemrvyho kouzelnika se zastupem mrtvych kolek z erotickyho salonu nebo kovboje a ochrance spravedlnosti, jo rodinnej kovbojskej klan, nebo chodici stroje, nebo nemrtvy chodici stroje, nebo nemrtvy psy v cele s čivavou nebo namezni zoldaky a samuraje, nebo holky z kabaretu nebo gobliny s prasatkama ne lepe goblinky s prasatkama, neee demony, chci demony, ne, jožina z bažin a ježibabu, ne černé jezdce přízraky nebo sestřičky z nemocnice ne ne ne ne dneska to bude invizice...:-)

18.8.2010 15:14:43

Ostatní nemainstreamové
Jako v USA třeba ještě frčí Warmachines/Hordes, taky pěkný scifi.
nebo teďka novinka Dark Age nebo Nuclear Renassaince, Hell Dorado, Infinity, Alkemy, Confrontation, Rezolution, Mechwarrior Age of Destruction, Heroclix a odvozeniny, Incursion, Chronoscope, Warlord a par dalsich... ale to se u nas vubec nebo skoro vubec nehraje, coz je skoda.
Ale muzes s tim zacit a byt prvni!

Malifaux je ale dost ultimatni. Fakt!

18.8.2010 15:33:48

Vybíráme z Bazaru

Brian Boru Velkokrál Irska
Brian Boru Velkokrál Irska
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas